Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gadu Air, czyli jak kropelka sklei...

Gadu Air, czyli jak kropelka sklei...

LuiN 29 Czerwca 2009 14:21

0 0

Oferta Gadu Air daje klientom specjalne możliwości. Należy do nich opcja darmowego korzystania z usługi Mobilne Gadu-Gadu, z użyciem w roli numeru GG numeru telefonu lub innego, "przyklejonego" numeru GG. Gorzej gdy numerem GG posługuje się jedna osoba, a numerem telefonicznym druga.

Po zalogowaniu się do Gadu Gadu z podaniem numeru swojej komórki widzimy kontakty z przypisanego numeru GG i zaczynają do nas trafiać wiadomości. Osoba do której należy numer GG może w każdej chwili przejrzeć bilingi połączeń czy zmienić dane osobowe właściciela telefonu komórkowego, a osoba posiadająca numer telefonu - odbierać wiadomości kierowane do właściciela numeru GG.

Regulamin mówi jasno - numerów rozłączyć się nie da - chyba, że jeden z nich wygaśnie (w przypadku kont GG następuje po 6 miesiącach nieużywania konta). Postanowiliśmy dodatkowo sprawdzić to na infolinii operatora - bo przecież zamawiając starter można było pomylić się przy podawaniu numeru GG.

Uzyskane od konsultanta informacje: o możliwości przypisania kilku numerów GG do jednego numeru telefonu czy o możliwości całkowitego usunięcia numeru Gadu Gadu okazały się nieprawdziwe. Przy każdej próbie usunięcia konta GG pojawia się informacja by spróbować później, bezowocne były też próby podpięcia innego numeru GG.

Zapytaliśmy więc rzecznika GG Network, Jarosława Rybusa czy usunięcie konta Gadu Gadu przypisanego do numeru telefonu Gadu Air spowoduje automatycznie rozprzężenie numerów i numer telefonu będzie miał aktywną możliwość podpięcia kolejnego numeru GG.




Tak, jest to możliwe, choć trudne w realizacji i tylko poprzez BOK - odpowiedział rzecznik.

Po 20 dniach rozmów i korespondencji z BOK, dotarła do nas ostateczna odpowiedź na zgłoszenie techniczne:

Przesyłam kolejną odpowiedź w tej kwestii. Tak jak pisaliśmy poprzednio nie ma możliwości zmiany połączonych numerów, ani jakiejkolwiek opcji ich rozłączenia. Z tego względu czynność ta ma charakter ostateczny.

W związku z lekką dezorientacją zapytaliśmy się też rzecznika czy GG Network planuje zmienić sposób sprzęgania numerów i dać większą swobodę użytkownikom - umożliwić prostsze odłączanie numeru GG od numeru telefonu Gadu Air. W odpowiedzi Jarosław Rybus napisał: To trudny temat z uwagi na potencjalne próby tzw. fraudów.

Odpowiedź na pytanie, o jakie potencjalne nadużycia mogłoby chodzić, niestety już do nas nie dotarła.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2009-06-29 15:27:59  host: 80.51.91.245

    taka niszowa sieć, co mnie to interesuje jakieś ggair?

  • 0

    9. ~  2009-06-29 15:28:43  host: 80.51.91.245

    niech by zmienili nazwę na jakąś lepszą bo ta obecna tragiczna....

  • 0

    10. ~ms93  2009-06-29 16:09:51  host: heyah20909nc-0.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ich system to straszna porazka. Dzis wcale USSD nie dzialaly... 8: skoro cie nie interesuje, to po co to czytasz i piszesz durne komentarze?

  • 0

    11. ~  2009-06-29 16:24:43  host: adbd44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    8 pani thonka twierdzi ze mylisz sie ty i inni bo ga jest całkiem niezłą ofertą

  • 0

    12.  2009-06-29 16:34:05

    @11 jezeli juz to pan ;] a oferta jest dobra jezeli ktos potrzebuje pewna ilosc danych i ok. 80 minut do wszystkich sieci to jest to calkiem dobra oferta. po trzecim doladowaniu realna cena minuty spada do 22-23gr. teraz tylko mbank mobile moze sie popisac lepszymi stawkami 19gr/minuta i 50mb za free.

  • 0

    13. ~  2009-06-29 17:15:04  host: chello089076007012.chello.pl

    tak serio to gg nie jest za free (tzn pobiera przy kazdym polaczeniu jakies tam kb - 30-100kb zaleznie od czasu). W boku-u twierdza ze za free to oznacza ze daja ci jakis pakiet przy doladowaniu i z tego bierze sobie gg.

  • 0

    14.  2009-06-29 17:42:28

    wypróbowałem GG nagłos, kupiłem nr stacjonary, potem dostalem w ramach zadośćuczynienia za jakieś tam problemy pakiet 90 dni Polska i świat. Wszystkie rozmowy zostały jednak rozliczone poza tym pakietem, stan konta się wyzerował, wysłałem w przeciagu paru miesiecy z 5 maili z opisem problemu, nawet zadzwoniłem i nic. Odłączyłem zatem nagłos od bramki voip, konto nie predko doladuje, taka siec jakie biuro obslugi klienta. Pozostalem przy tekstowym GG, bo wole to niz Skype'a, ale do uslug glosowych pozostaje Betamax.

  • 0

    15. ~klimass  2009-06-29 18:48:08  host: 7-mi2-4.acn.waw.pl

    Ech, i oni z takimi niedociagnieciami chca utrzymac sie na rynku? Masakra, to ze daja gg za darmo to jak sam raz maly bonus, bo ile takie gg przesle danych...

  • 0

    16. ~tl111  2009-06-29 19:57:44  host: smrw-193-33-42-153.smrw.lodz.pl

    Ja testowo próbowałem doładować smsem z tiktaka. Tiktak przysłał kody tylko że ich system nie miał ochoty ich łyknąć i tak straciłem 20 pln z tiktaka na zobaczenie komunikatu "wystąpił nieoczekiwany błąd". Wysłałem reklamacje (z problemami opisanymi w artykule). Nawet raz odpisali prosząc o podanie tekstów smsesów i kontakt się skończyl. Następne maile ignorowane. 3 lipca minie miesiąc od początków zabaw z tym gó...nem. Wyślę wiadomość do UOKIK i UKE, a numer powędruje do mBanku.

  • 0

    17.  2009-06-29 21:34:53

    16. ~tl111 - chyba jeszcze nie można przenosić numerów do i z GaduAir.

  • 0

    18.  2009-06-29 21:38:16

    A to nie trzeba jakiegoś hasła podać czy coś?!

  • 0

    19. ~tl111  2009-06-29 21:50:43  host: smrw-193-33-42-153.smrw.lodz.pl

    Sprawdzę czy można empirycznie. Tajniak - nie hasło lecz kody trzeba wpisać w odpowiednie pole i system musi być sprawny żeby je łyknąć.

  • 0

    20.  2009-06-29 22:05:42

    #14. ja od jakiegos czasu wszystkim powtarzam, ze kwestia grosza nie robi juz roznicy. Wazne sa inne kwestie jak np. BOK i stabilnosc uslugi. Dlatego ja np. za voip-a (IPfon) place minimalnie wiecej, ale mam swiety spokoj.

  • 0

    21. ~pwk  2009-06-29 22:42:34  host: c202-209.icpnet.pl

    Za to spamowanie GG Air wychodzi. W E51 mama ichniejsze mobilne Gadu-Gadu - oczywiście płatne (i nie chodzi tu tylko o transfer danych, tak, mobilne Gadu jest płatne!). W sobotę wpierniczył się w aplikację Mobilne GG baner reklamowy GG Air zasłaniając kontakty. Do tego ten baner jest podlinkowany i czasem kliknięcie przez pomyłkę w niego skutkuje przekierowaniem na strone GG Air. Bez ostrzeżenia o opłatach za transfer danych. Baner (chamski zółty kolor) jest cały czas widoczny i dość mocno przeszkadza. Żenada. Widac, że GGAir się nie sprzedaje i trzeba coś z tym zrobić, więc chwytają się wszelkich możliwych technik spamerstwa. Nie polecam!

  • 0

    22. ~xyz  2009-06-30 08:43:17  host: 76.a2c-net112.astra2connect.com

    Widze, ze to GGAir nie rozni sie zbytnio od zwyklego GG czyli same z nim klopoty :)

  • 0

    23. ~niezła sieć  2009-06-30 21:29:08  host: ddb178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Płacę za odsłuchanie wiadomości z poczty głosowej jak za normalne połączenie

  • 0

    24. ~lolo  2009-07-01 19:57:22  host: chello089074146120.chello.pl

    to całe air nagłos razem z kontem gg to jedno wielkie oszustwo i ściema. Działa dopóki nie doładujesz konta. Poźniej ni stad ni z owąd zabierają ci kasę zerują i dezaktywują konto, jak sie doprosisz żeby je przywrócili to stan oczywiście konta już się nie zgadza. W nagrode dadzą ci niedziałający pakiet minut... itd itd biuro obsługi nie działa wogóle NIGDY WIĘCEJ GG NETWORK

  • 0

    25. ~a  2009-07-06 20:00:37  host: eni74.internetdsl.tpnet.pl

    uważam, że smsy są drogie 15gr za minutę to lekka przesada, w innych sieciach są po 1gr...

  • 0

    26. ~Jacobobo  2009-07-18 18:30:24  host: 62-121-96-196.home.aster.pl

    A mnie okradli i dopero od 37 dni czekam na jakąkolwiek reakcję dotyczącą podania terminu usunięcia usterki. Jak na razie ZŁODZIEJE

  • 0

    27. ~europolitan  2009-09-24 14:56:58  host: 78-72-17-238-no191.tbcn.telia.com

    No właśnie szkoda,że to jest niszowa sieć,bo oferta bardzo dobra. Ciężko,żedzie o to,żeby znajomi mieli sieć Gadu AIR,a zatem.Mało prawdopodobne będzie te płacenie 15gr/min i ciężko będzie o to,żeby pogadać z kimś ze znajomych na gg.Ja mam niewiele kontaktów na gg z reala.

Dodaj swoją opinię