Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości G Data: 80 proc. użytkowników z nieaktualnym Androidem

G Data: 80 proc. użytkowników z nieaktualnym Androidem

sirmark 23 Grudnia 2015 20:55

6 0

Tylko 20% użytkowników posiada przenośne urządzenia wyposażone w najnowszą wersje systemu Android - wynika z badania przeprowadzonego wśród użytkowników urządzeń z Androidem i aplikację mobilną G Data.



g data raport




W badaniu Mobile Malware Report Q3/2015, sprawdzono wersje Androida zainstalowane na smartfonach i tabletach z zabezpieczeniami G Data. Około 80% używa starszych wersji Androida, z niezabezpieczonymi lukami. Zaledwie 20 procent używa aktualnej wersji systemu. Jedną z przyczyn braku aktualizacji jest długie oczekiwanie na nowe wersje wprowadzane przez producentów sprzętu lub nawet ich brak w przypadku starszych urządzeń. W czasie, kiedy przeprowadzano badania tzn. październiku 2015 roku na rynku pojawiła się najnowsza wersja systemu Android 6.0 pod nazwą Marshmallow.

g data raport

Pod koniec trzeciego kwartału 2015 roku odnotowano 1,575 mln złośliwych plików na Androida. Dla porównania w całym 2014 roku specjaliści z G DATA SecurityLabs wykryli 1,548 mln mobilnych szkodników. Tylko w trzecim kwartale tego roku było ich 574 tys., co oznacza 50-procentowy wzrost w porównaniu do tego samego okresu czasu w roku poprzednim.
Zobacz: raport G Data

Źródło tekstu: G Data     

Dodaj do:

Tagi: g data | android

w sumie: 30
  • 0

    11. ~  2015-12-23 23:56:03  host: 89-69-208-98.dynamic.chello.pl

    @4 Napisałem tacy są Polacy. Jak dostaniesz upgrade, nie aktualizują. Nie dostaną, trolują, że nie ma. Tacy są właśnie Polacy. A przeważnie nowe jest lepsze, tylko Polak na tyle jest leniwy aby się czegoś nowego nauczyć albo do nowego przyzwyczaić. Przykładem jest nowy system bankowy mBank. O niebo lepszy niż stary, ale malkontenci marudzą na forach bankowych, że jest do niczego.

  • -1

    12. ~rrrrrr  2015-12-24 00:12:42  host: host-89-230-177-101.gdynia-laczpol.mm.pl

    Jak mam mieć aktualnego androida jak ORANGE blokuje możliwość odblokowania bootloadera !!!!!!!!! Co za nawiedzona firma !!!!!!!!!!!

  • -1

    13.  2015-12-24 00:50:32

    #11: Głupoty waść prawisz, stary system mBanku był idealny, bank to nie jarmark, wielu ludzi uciekło, w tym ja, niestety inne banki idą w ich ślady, np. ING. Co do aktualizacji: powinni łatać dziury na bieżąco, a nie wymuszać instalację kolejnych wersji systemu, po których smartfon przestaje działać. Z tego też powodu kupuję Lumie, to też nie jest idealne rozwiązanie (idealny to był Symbian), ale dużo lepsze niż Android.

  • 0

    14. ~Adam  2015-12-24 01:21:11  host: user-94-254-199-32.play-internet.pl

    Zaktualizuj, a w nagrode dostaniesz sprzęt bez bsługi flash playera, zamulający telefon zablokowane
    przenoszenie plików i aplikacji na kartę pamięci ( dopiero po zrootowaniu ). Dziękuje postoje☺
    Nie ze mną te numery Bruner

  • 1

    15. ~  2015-12-24 05:24:44  host: user-94-254-133-253.play-internet.pl

    Ale wy macie problemow z tym androidem... Ho ho ho

  • 2

    16. ~  2015-12-24 05:27:00  host: adfw15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11, a ty jakiej narodowosci jestes, pacanie?

  • 1

    17. ~tata  2015-12-24 06:33:54  host: 088156132079.dynamic-ww-4.vectranet.pl

    Jeden giga ramu konczy aktualizacje androida do najnowszych wersji raz na zawsze.

  • -1

    18.  2015-12-24 06:39:04

    Uciekać, bo bank zmienił grafikę?
    Dziecinada.

  • 1

    19. ~xxxx  2015-12-24 07:17:46  host: nsithb13.blokowe.pl

    Często najlepsze jest te pierwsze oprogramowanie a wszystkie kolejne tylko poatarzaja telefon. Od 4.4 nie opłaca się aktualizować. Przykład Nexusa 4. Każda kolejna aktualizacja psula ten telefon i tyle

  • 1

    20.  2015-12-24 07:24:56

    Nie dość, że producenci olewają aktualizacje, to jeszcze operatorzy w swoich brandowanych romach opóźniają je o kilka miesięcy tłumacząc to zwykle testami i optymalizacją systemu pod swoje potrzeby (w praktyce wrzucają nikomu niepotrzebne śmieciowe apki operatora, z których przydatna jest zwykle tylko aplikacja do zarządzania kontem abonenckim i ew. nawigacja offline). Podobno Google, który juz jakiś czas temu dostrzegł problem fragmentacji Androida wreszcie chce się za to wziąć.

  • 0

    21. ~Ewa  2015-12-24 08:23:44  host: d92-199.icpnet.pl

    Dlatego lepiej kupić Xiaomi grze nie jest ważna wersja androida a tylko miui które wszystko lata

  • 0

    22. ~Xiaomi  2015-12-24 09:47:49  host: d92-199.icpnet.pl

    @20 Google dostrzegł to 2 lata temu i nic nie zrobił. Jedynie Xiaomi coś na to poradzić zdołał

  • 2

    23. ~  2015-12-24 12:59:28  host: abkz86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @18
    Uciekają ci, którzy oczekują bankowości, a nie odpustu. Jak na razie w księgowości nie wymyślono nic lepszego od tabeli na prezentację finansów, a mBank w nowym ST usiłuje ludzi przekonać, że animacje, gry, przeładowanie, bałagan, są lepszą metodą prezentacji finansów. Dlatego uciekają. Ciekawe kiedy infolinia będzie informować, że żeby zobaczyć historię, należy kliknąć w różowy kwiatek, wysunie się zielone drzewko, na drzewku kliknąć w ćwierkającego ptaszka, wtedy zza drzewka wylecą kolorowe baloniki, które trzeba będzie złapać kursorem, a każdy balonik, to jedna transakcja z historii. Dodatkowe punkty do mGry za szybkość w łapaniu baloników, oczywiście z automatyczną publikacją wyników na FB.

  • 1

    24. ~rrrr  2015-12-24 16:04:29  host: host-89-230-177-101.gdynia-laczpol.mm.pl

    Trochę racji w tym jest , coraz mniej przypomina to profesjonalny bank , a coraz bardziej gry i zabawy dla przedszkolaków.

  • 0

    25.  2015-12-24 18:52:19

    Lepszy taki Android niż WP :E Mówiąc całkiem na serio to poza Android i iOSem (jeśli ktoś akceptuje całość produktów Apple) obecnie nic innego nie ma po prostu sensu. Symbian, BlackBerry OS, WP to obecnie albo historia albo półprodukty.

  • 1

    26.  2015-12-25 06:44:23

    Problem to sposób aktualizacji, jeden duży plik aby jakąś funkcję poprawić, w Symbianie poprawka zajmowała kilka mega maksymalnie no i jedna firma praktycznie kontrolowała, tak samo jak w Apple. Jedna firma kontroluje system i sprzęt. Windows Phone też jest dobrze gorzej z aplikacjami w sklepie. Dużo przypomina betę. Szaleńcze tempo wyścigu na cyferki i mamy fragmentacje platformy ech

  • 0

    27. ~  2015-12-25 06:52:46  host: apn-31-1-230-90.dynamic.gprs.plus.pl

    Mam nadzieje, ze jak dopracują W10m to nie zrobią z niego androida, bo wtedy zostaję na WP 8.1.2 bo to obecnie najwydajniejszy i najbezpieczniejszy system na komórki.

  • 0

    28. ~dav  2015-12-25 17:15:35  host: apn-46-169-155-200.dynamic.gprs.plus.pl

    trzeba było kupić Nexusa...

  • 1

    29. ~piterr  2015-12-26 17:07:52  host: 157.25.200.228

    czy powroca te czasy kiedy telefon byl tylko do dzwonienia i bateria dzialala 7 dni bez ladowania ?

  • 0

    30.  2015-12-29 10:09:18

    mam Samsung Galaxy Grand I9060 DS, więc nie zabaweczka za 200-300zł i mam Androida 4.2.2.
    Miałem ten sam telefon w opcji z Androidem 4.4.4 i zwróciłem go do sklepu po 1 dniu taki to był badziewie ten system 4.4.4!
    Naprawdę sporo zachodu miałem aby dostać ten telefonik jeszcze z systemem 4.2.2 ale się udało i nie żałuję!

    Ostatnią rzeczą jaka zrobię mojemu telefonikowi to morderstwo na nim poprzez aktualizacje softu!!!

Dodaj swoją opinię