Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Funkcja in-app w aplikacjach mało dochodowa?

Funkcja in-app w aplikacjach mało dochodowa?

Q! 8 Kwietnia 2011 09:10

0 0

Taką tezę głosi firma TapTapTap, producent popularnej Camera+ dla iPhone’a. Twierdzi ona, że z funkcji płatności in-app skorzystało zaledwie 5% użytkowników jej aplikacji.

Aplikacja Camera+ dostępna jest w App Store w cenie 99 centów. Do tej pory na jej zakup zdecydowało się ponad 2 mln użytkowników, przynosząc firmie dochód na poziomie ponad 1,83 mln dolarów.

Wraz z wydaniem drugiej wersji aplikacji, udostępniona została funkcja in-app, pozwalająca na zakup aplikacji z jej poziomu. Według danych developera, na taki krok zdecydowało się zaledwie 5% użytkowników.
W ciągu 4,5 miesiąca od momentu udostępnienia płatności in-app, ten sposób zakupu dał firmie przychód na poziomie niecałych 70 tys. dolarów. Jak przyznaje sam developer, to tyle, co kot napłakał.

Oczywiście, dane dotyczące jednej aplikacji nie mogą być podstawą do wydawania sądów na temat całego rynku. Pokazują jednak pewien trend, który znacznie łatwiej jest zaobserwować na cieszącej się dużą popularnością i najtańszej aplikacji.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie również Google wprowadził do swojego Android Market płatności in-app. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: TapTapTap, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2011-04-08 12:27:08

  Gdybym za kilka przeciętnych filtrów (dostępnych w wielu bezpłatnych aplikacjach) żądał tyle, co za całą aplikację, to wcale bym się nie dziwił, że mało kto je kupuje...

 • 0

  2.  2011-04-08 13:13:56

  @1 tryt ja zrozumiałem że tylko 5% zapłaciło przez in-app a reszta w inny sposób.

 • 0

  3.  2011-04-08 21:55:46

  @TomekO W inny sposób nie da się zapłacić. Kupujesz aplikację za 0,79 euro i możesz z jej (i tylko jej) poziomu dokupić zestaw kilku kiepskawych filtrów za kolejnych 79 centów.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet