Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fundusz Warburg Pincus inwestuje w Inea

Fundusz Warburg Pincus inwestuje w Inea

sirmark 23 Kwietnia 2013 21:58

0 0

Inea, wielkopolski operator telekomunikacyjny, poinformowała, że podmiot kontrolowany przez fundusz private equity Warburg Pincus został jej strategicznym mniejszościowym inwestorem oraz zobowiązał się do dalszego finansowania jej wzrostu i konsolidacji rynkowej. Warunki inwestycji nie zostały ujawnione.

Warburg Pincus będzie wspierał spółkę Inea w rozwijaniu sieci w technologii FTTH (ang. fibre-to-the-home), która zapewni szerokopasmowy dostęp do internetu dla ponad 200 tys. kolejnych gospodarstw domowych i firm w Wielkopolsce. Część inwestycji zostanie zrealizowana w ramach projektu wspieranego przez samorząd województwa - Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa, który ma na celu budowę ponad 4 tys. km sieci szkieletowo-dystrybucyjnej, pokrywającej swoim zasięgiem 95% gospodarstw domowych w Wielkopolsce w promieniu 4 km od najbliższego węzła dystrybucyjnego w technologii FTTH.

Dodatkowo wsparcie finansowe Warburg Pincus umożliwi Inei podjęcie działań konsolidacyjnych na bardzo rozdrobnionym rynku telewizji kablowej w regionie.
Obecnie w zasięgu Inei jest ponad 360 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce, a z usług korzysta 170 tys. z nich. Świadczy usługi telewizji cyfrowej, dostępu do Internetu i telefonii stacjonarnej oraz usługi mobilne.

Warburg Pincus posiada doświadczenie w inwestowaniu w sektor kablowy na świecie oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Stworzył Ziggo, największego operatora kablowego w Holandii, w wyniku połączenia trzech mniejszych regionalnych operatorów. Zainwestował również w operatorów kablowych w USA, Wielkiej Brytanii i na kilku rynkach Europy Środowo-Wschodniej. Od 1987 r. spółka przeznaczyła ponad 1 mld dolarów na inwestycje w 12 spółkach z Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie, spółka jest inwestorem mniejszościowym w AmRest.

Źródło tekstu: Inea     

Dodaj do:

Tagi: inea | warburg pincus

w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2013-04-24 00:18:54  host: v29-03.opera-mini.net

    to kapital europejski czy czosnkowy?

  • 0

    3. ~niesyjonistyczny  2013-04-24 08:10:34  host: ivb90.internetdsl.tpnet.pl

    AmRest? czy to ci od KFC i Pizza Hut?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-195-140.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet