Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fundacja ułatwi cyfryzację

Fundacja ułatwi cyfryzację

LuiN 21 Października 2008 09:08

0 0

Urząd Komunikacji Elektronicznej chce powołania fundacji "Cyfrowa Polska", która będzie zajmowała się promocją i informowaniem Polaków na temat telewizji cyfrowej w kraju - powiedziała prezes UKE Anna Streżyńska.

Zaznaczyła, że nazwa fundacji jest jeszcze "robocza" i może się zmienić. Powiedziała, że fundacja ma powstać na wzór brytyjskiej organizacji Digital UK, która zajmuje się informowaniem Brytyjczyków na temat telewizji cyfrowej. Projektowana fundacja ma m.in. informować Polaków o tym, co będą musieli zrobić, by odbierać w swoich domach telewizję cyfrową.

We wtorek rozpoczną się na ten temat konsultacje, które mogą potrwać około miesiąca. Potem UKE wspólnie z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji mają opracować koncepcję, która zostanie przedstawiona rządowi.
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski powiedział, że w Polsce potrzebny jest ośrodek na kształt brytyjskiej organizacji Digital UK, który zajmie się promocją telewizji cyfrowej. Zaznaczył, że KRRiT i UKE opracują tylko koncepcję fundacji, a jej przyjęcie będzie zależało od rządu.

Komisja Europejska zaleciła krajom członkowskim wyłączenie nadawania analogowego do 2012 roku, ale Polska wynegocjowała opóźnienie do 2015 roku. W 2014 r. skończy się koncesja nadawców analogowych.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~pchełka  2008-10-21 09:12:56  host: host-80-252-2-103.gazeta.pl

    brakuje -w- w pierwszym zdaniu

  • 0

    2.  2008-10-21 09:26:37

    pchełka, dzięki, kawałek starego tytułu wskoczył - już poprawione.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet