Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fujitsu Lifebook 2013 - tak będzie wyglądać przyszłość elektroniki użytkowej?

Fujitsu Lifebook 2013 - tak będzie wyglądać przyszłość elektroniki użytkowej?

Q! 19 Stycznia 2012 19:04

0 0

Nie oddzielne urządzenia do każdego z zadań, ale współpraca pomiędzy nimi w zależności od zadania - tak wyglądać ma przyszłość elektroniki użytkowej, zaprezentowanej przez znane studio projektowe Yanko Design. Jak będzie to wyglądać w praktyce?

fujitsu lifebook 2013Małe centrum sterowania światem składać się będzie m.in. z laptopa, który… pozbawiony będzie klawiatury. W momencie umieszczenia w jej miejscu tabletu, jego ekran zamieni się w klawiaturę. W tym samym momencie nastąpi synchronizacja danych pomiędzy obydwoma urządzeniami, a także możliwość udostępnienia mocy obliczeniowej tabletu do dyspozycji komputera.

fujitsu lifebook 2013Podobnie ma wyglądać sytuacja w przypadku odtwarzacza muzycznego czy telefonu. Dedykowana im stacja dokująca znajduje się na przednim panelu komputera, a po ich połączeniu następuje wymiana danych pomiędzy urządzeniami oraz symbioza ich możliwości. Na takiej samej zasadzie działać ma aparat fotograficzny, którego stacja dokująca, dla odmiany, znalazła się nie w korpusie komputera, ale na jego pokrywie.




fujitsu lifebook 2013Jakie korzyści mają płynąć z wykorzystania tego pomysłu? Przede wszystkim możliwość ładowania wszystkich urządzeń w jednym miejscu, a także synchronizacja danych pomiędzy nimi bez konieczności korzystania z dodatkowych kabli czy technologii.

fujitsu lifebook 2013Poza tym wykorzystanie tabletu jako klawiatury zmniejszy liczbę ruchomych elementów znanych z tradycyjnej klawiatury. Pozwoli to również na wykorzystanie ekranu tabletu jako tabletu graficznego, wykorzystywanego m.in. przy pracy z programami graficznymi.

fujitsu lifebook 2013Projekt Fujitsu Lifebook 2013 powstał obecnie jedynie na ekranie komputera. Oznacza to, że może na nim pozostać na zawsze i ostatecznie nie trafi do masowej produkcji. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Źródło tekstu: Yanko Design     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 3

    1. ~  2012-01-19 19:09:04  host: z31-05.opera-mini.net

    Ja osobiście chciałbym już mieć możliwość ładowania bezprzewodowego

  • 2

    2. ~Golden  2012-01-19 19:16:24  host: gwr162.internetdsl.tpnet.pl

    Pomysł bardzo ciekawy daje wiele możliwości, jest to zupełnie inna wizja "upakowania" wszystkiego w jednym urządzeniu. Jednak w tym przypadku sam "laptop" jest jedynie stacją dokującą bo bez tabletu nie ma szans byśmy mogli z niego skorzystać. Druga sprawa to kompatybilność rozwiązania - o ile kupimy pełen zestaw wszystko jest ok i mamy własnego megazorda składanego z mniejszych urządzeń :P ale co jeżlei chcemy korzystać z innego rodzaju tabletu lub innego smartfonu? Całość genialna w prostocie ale może nie przyjąć się właśnie z powodu swego rodzaju ograniczenia i tendecji do wyboru urządzeń "wszystkomających". Gdyby wymyślił to Apple pewnie taki "emejzing ficzer" byłby rewolucją bo maniaki rozwiązań Apple i tak kupują wszystko spod znaku tej marki także taka stacja byłaby dla nich jak znalazł.Co do innych pomysł zwyczajnie trafi do wąskiego grona osób jako niszowe rozwiązanie

  • -1

    3. ~  2012-01-19 19:22:04  host: z29-03.opera-mini.net

    Ale to skomplikowane :D

  • 2

    4.  2012-01-19 19:36:12

    Padnie tablet i cały ten kombajn staje się zupełnie bezużyteczny, przecież to genialne rozwiązanie ;-)

  • -1

    5. ~  2012-01-19 20:30:17  host: 78.133.163.190

    Czuje, że zaraz apple takie zrobi...

  • 0

    6. ~ala  2012-01-19 21:11:58  host: user-31-175-25-130.play-internet.pl

    mogli by zamiast ładowarki, dać płytkę - położę na nią telefon i się ładuje..

  • 1

    7. ~MrocznyPomidor  2012-01-19 22:59:20  host: 89-76-232-209.dynamic.chello.pl

    Głupota, mogło by się to wszystko bezprzewodowo synchronizować i udostępniać funkcjonalność.... bo nie wiem w jakim celu potrzebna mi jest moc obliczeniowa tabletu w laptopie ... A tak ja sobie uzywam tabletu ktoś inny może w tym czasie uzywać laptopa, a telefon jak zadzwoni to podnosze i rozmawiam a nie przytykam notebook do ucha

  • 0

    8. ~Loki  2012-01-19 23:06:19  host: user-109-243-131-187.play-internet.pl

    ja twierdzę że jest ciekawy pomysł lecz niestety ze względu na cenę jaką zapewne krzyknęliby za to cudo nieosiągalny dla zwykłego śmiertelnika tak samo jak DELL XPS

  • 0

    9.  2012-01-19 23:17:26

    @2 - "Gdyby wymyślił to Apple pewnie taki "emejzing ficzer" byłby rewolucją bo maniaki rozwiązań Apple i tak kupują wszystko spod znaku tej marki także taka stacja byłaby dla nich jak znalazł." o tym samym pomyślałem ... a sam pomysł średni - płacisz wuchte $$$$ żeby cały sprzęt po roku był stary i bezużyteczny ... np. dużo częściej zmieniam telefon niż np. laptopa - funkcjonalność tego drugiego zazwyczaj wystarcza mi na długi czas, aparatu nie zmieniam prawie wcale - toć normalny aparat ma dużo większe rozmiary niż to maleństwo, więc i pewnie różnica w jakości ogromna ... a sam tablet trochę duży ... btw. smartfon mógłby działać jako touchpad :) ...

  • -5

    10. ~  2012-01-19 23:17:33  host: z14-09.opera-mini.net

    play pewnie tego nie wprowadzi, bo maja powazne problemy finanowe

  • 0

    11. ~xxx  2012-01-20 01:08:36  host: 78.152.231.226

    Ktos widzial jakies produkty Jujitsu w polsce ? To slaba marka... moze i w japoni cos tam jest ale w europie nie istnieje. Lepiej niech juz robia te telefony z wbudowanym XPkiem..

  • 0

    13.  2012-01-20 09:25:59

    @11: wbrew pozorom są dość popularne, ale raczej na rynku biznesowym. Sam w pracy używam serwerów i laptopów od F-S, stosunek cena/jakość chyba najlepszy wśród dużych dostawców.

  • 0

    14. ~  2012-01-20 15:28:09  host: z55-06.opera-mini.net

    Do komentarza numer 1 zapomniałem dopisać, że chciałbym mieć możliwość ładowania bezprzewodowego zamiast takich "gadżetów", bo i tak ich nie kupię. Dla mnie wystarcza smartfon i komputer.

  • 0

    15. ~  2012-01-20 17:11:01  host: z37-12.opera-mini.net

    Dobre to jest

  • 0

    16. ~  2012-01-20 17:11:27  host: z37-12.opera-mini.net

    Tylko że trochę niepraktyczne

  • 0

    18. ~Paladaen  2012-01-25 21:22:47  host: koln-4d0b4f93.pool.mediaWays.net

    Chciałabym by Razer albo Alienware by takie coś zrobiło, to by była dopiero futurystyka... Kupiłabym od razu.

Dodaj swoją opinię