Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fuchsia OS - co takiego szykuje Google?

Fuchsia OS - co takiego szykuje Google?

orson_dzi 9 Maja 2017 19:29

6 1

fuchsiaos

Google pracuje nad nowym systemem operacyjnym Fuchsia OS. Serwis Ars Technica zaprezentował pierwsze zrzuty ekranu interfejsu systemu.

Fuchsia OS ma być przeznaczony dla smartfonów i tabletów, a jego interfejs ma opierać się na kartach, w których wyświetlane są poszczególne aplikacje. Ich rozmiar można dowolnie skalować i łączyć ze sobą, dzięki czemu można pracować na podzielonym ekranie.




Tym co wyróżnia Fuchsia OS na tle pozostałych systemów jest fakt, że nie jest on oparty na Linuxie. W przeciwieństwie do np. Androida lub Chrome OS. Cały system jest zbudowany od zera za pomocą platformy Google Flutter SDK, która generuje kod, z którego mogą korzystać różne systemy. Dzięki temu możliwe było uruchomienie Fuchsia OS na urządzeniu z Androidem i właśnie w ten sposób powstał film prezentujący interfejs systemu.

Cały czas nie wiadomo w tym wszystko po co w ogóle Google pracuje nad systemem, który może w jakikolwiek sposób przeszkodzić dominacji Androida na rynku. Być może pierwsze informacje na te temat poznamy pod koniec maja w trakcie konferencji Google I/O, na której zobaczymy m.in. nowego Androida.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie

Źródło tekstu: Ars Technica; wł     

Dodaj do:

Tagi: google | fuchsia os

w sumie: 17
  • -3

    1. ~Ja++  2017-05-09 19:38:17  host: apn-37-248-167-255.dynamic.gprs.plus.pl

    Fusia siusia... ;-)
    Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać przed tą rymowanką :-)

  • 0

    2.  2017-05-09 19:39:22

    @1 Ale tak całkiem poważnie, nazwa jest straszna. To już wolę naszą fuksję.

  • 1

    3. ~  2017-05-09 19:57:28  host: 90.253.65.62

    Skończy tak jak skończyły wszystkie komunikatory od Google.

  • 1

    4. ~Bakus42  2017-05-09 20:35:59  host: 159-205-124-3.adsl.inetia.pl

    Google może i ma problemy z komunikatorami. Ale jak sami widzimy z systemami operacyjnymi idzie im całkiem całkiem. Być może to nie ma zaszkodzić hegemonii androida.. ale docelowo zastąpić go na rynku. Wadą androida jest fragmentacja z którą to Google w różny sposób próbuje walczyc ale nie wymusi aktualizacji na dużych koncernach. Jedyna droga to zbudowanie systemu od nowa tak aby system aktualizować niezależnie od producenta. W tym momencie najprawdopodobniej jest to tylko projekt jednego z programistów który zapewnie umrze śmiercią naturalną.

  • 0

    5. ~~  2017-05-09 21:04:40  host: dfj46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To jest jakiś wczesny alpha system

  • 0

    6. ~  2017-05-09 21:29:00  host: 87.204.194.202

    Google chcę po prostu na całego inwigilować, sami sobie będą tworzyć system od zera jak Apple

  • 0

    7. ~214  2017-05-09 21:45:06  host: n16-02-08.opera-mini.net

    Przecież to jasne, że muszą!!! tworzyć nowe systemy bo za kilka lat nie będzie zbytu na starzyznę tele. i koniec. przychodów finansowych. Na całym świecie tak jest.

  • 0

    8. ~jcjcjn  2017-05-09 22:47:45  host: ip-37-248-253-252.a2mobile.pl

    Lipna nazwa i w ogóle lipa jak google

  • 0

    9.  2017-05-09 23:35:54

    To system który w zamyśle będzie następcą androida i chrome OS, Google stać na takie eksperymenty i ma środki żeby to zrobić.

  • 1

    10.  2017-05-09 23:55:05

    # w tym wszystko po co w ogóle Google #

    :-) :-)

  • 0

    11. ~gosciu  2017-05-10 06:59:26  host: 104.129.196.185

    Moze wprowadza wreszcie czesciowe aktualizacje I wyklucza producenta z lancuszka aktualizacyjnego przez co skonczy sie fragmentaryzacja

  • 0

    12. ~dav  2017-05-10 07:52:35  host: 088156240136.warszawa.vectranet.pl

    @Bakus42 Android to system open source i Google nic do tego jak sobie ten system producenci sprzętu wykorzystają. Mogą aktualizować ale nie muszą, mogą sobie nawet wrzucać wersję 1.0 i zmienić nazwę... Jak chcesz zaktualizowany system to wybierz producenta sprzętu, który dba o aktualizację, albo kup Nexusa, który jest wspierany bezpośrednio przez Google...

  • 0

    13. ~  2017-05-10 09:01:53  host: public-gprs352226.centertel.pl

    Robić filmik dzisiaj i nawet nie w 720p?? To ja nie rozumiem o co chodzi w dzisiejszych czasach?? Ktoś się cofa w rozwoju??

  • 0

    14. ~Bakus42  2017-05-10 10:06:02  host: apn-31-0-42-26.dynamic.gprs.plus.pl

    @Dav- w ostatnich latach posiadałem dwa nexusy.

  • 0

    15. ~ole5  2017-05-10 10:06:44  host: 178235147105.dynamic-zab-02.vectranet.pl

    Zgadzam się z postem Nr 6.
    Stworzyć zamknięty kod do ingerencji.
    Android zawiera 100 tysięcy linii kodu, blackberry 10 tys. Systemy porównywalne. Wiemy jakie są różnice w szybkości działania - jest co poprawiać w androidzie, albo nowy system.

  • 0

    16. ~gfesf  2017-05-10 11:30:38  host: 188.146.131.166.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Kilka miesięcy temu czytałem gdzieś w necie o planach google na nowy mobilny soft, konferencję podsumowano, że kiedyś ludzie tą datę będą wspominać jako przełomową, wygląda na to, że google pracuje nad nowym mobilnym systemem operacyjnym który zastąpi naturalnie androida jak wyżej sądzi Bakus, jeśli FUCKsia będzie lepsza to tym lepiej dla androida bo pisanie upgradów androida do każdego modelu smartfona (fragmentacja) zakrawa na kpinę. System operacyjny w smartfonie powinien być jak windows do postawienia na każdym telefonie od zera. Aktualizacje wtedy jednakowe dla wszystkich. Może fucksia ma to zapewnić.

  • 0

    17.  2017-05-10 13:10:14

    Na Linuksie, na Linuksie, na Linuksie!!!!!!

Dodaj swoją opinię