Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości FT ujawnia tajemnice TP

FT ujawnia tajemnice TP

WitekT 30 Października 2007 09:17

0 0

Niedostępne w kraju informacje na temat usług Telekomunikacji Polskiej znajdują się w raporcie France Telecom. Chodzi m.in. o liczbę abonentów telewizji IPTV i VoIP w TP oraz mobilnego dostępu do Internetu w Orange, której nie chciał zdradzić na konferencji prasowej Maciej Witucki, prezes TP - pisze Gazeta Prawna.

W raporcie France Telecom można znaleźć informację, że tylko 23 tys. klientów TP korzystało we wrześniu z telewizji z kabla telefonicznego. Z telefonii VoIP w 18 miesięcy od wprowadzenia usługi skorzystało 96 tys. klientów, z czego 82 tys. w tym roku.




Zaskoczeniem są podane przez France Telecom dane dotyczące liczby mobilnego Internetu w Orange. Przedstawiciele Centertela mówili jedynie o łącznej liczbie użytkowników bezprzewodowej transmisji danych w sieci Orange. Miało ich być w maju ponad 200 tys. Według informacji FT, w czerwcu z szybkiego bezprzewodowego Internetu korzystało w polskiej sieci Orange 131 tys., a we wrześniu - 159 tys. klientów.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2007-10-30 10:00:39

    Nie dziwne że internet w Orange ma najmniej użytkowników - zasięg umts ma najmniejszy a jakość edge na najgorszą !!! Sam u siebie w Aleksandrowie myślałem by Orange kupić ale po testach wyszła jego jakość w edge -1-5kB/s !!! Sieć i bts w mojej okolicy Orange są na max przeciążone , w Plusie mam edge prawie zawsze na poziomie 25kB/s i widać że jakość w moim rejonie Plusa jest dużo lepsza od Orange i Ery ...

  • 0

    6. ~muddy  2007-10-30 10:00:56  host: 22-206.2-0.pl

    Widocznie 159 tysięcy to użytkownicy "osobnych" kart SIM do transmisji danych, a przecież wiele osób kupuje usługę Orange Free w ramach posiadanego abonamentu.

  • 0

    7.  2007-10-30 10:20:27

    Szalony - tam gadasz... spójrz na mapę!! Porównaj sobie mapy Plusa i Orange pod względem zasięgu EDGE! ;-D

  • 0

    8.  2007-10-30 10:27:21

    ~muddy - a po co się zastanawiać i usprawiedliwiać kogoś jak nie wiemy jak to robić? Nie lepiej, żeby Orange po prostu wyjaśniło te róznice? Jakiś w tym problem jest? Przecież z nieba FT nie wzięło danych tylko od swojej podległej spółki TPSA, właściciela Orange w Polsce. Dla mnie to proste...

  • 0

    9.  2007-10-30 10:27:52

    podległej... lepiej będzie zależnej ;-)

  • 0

    10. ~issa  2007-10-30 10:44:39  host: inet20908na-2.eranet.pl

    A pdfonline gorliwie prostowalo drogi Panskie (Pomaranczy) ... ***wlo - miales wtedy jak widac celny komentarz. Co do samego Orange Free , korzystalem w sobote podczas ogolnopolskiego padu internetu w Erze i powiem szczerze , ze bylem zadowolony. Zakup Orange Free przynajmniej u nas jest trafiony.

  • 0

    11.  2007-10-30 10:46:34

    hahaha, to się teraz Maciej Witucki będzie tłumaczył. Pewnie w duchu przklina "Co za franca" ;-D

  • 0

    12. ~issa  2007-10-30 10:48:27  host: inet20908na-2.eranet.pl

    Acha , czy w wypadku TP ktora jest chyba spolka akcyjna , za podawanie falszywych danych nie grozi odpowiedzialnosc karna?

  • 0

    13.  2007-10-30 10:54:14

    ~issa - nie takich danych... Poza tym, to nie są dane TP.

  • 0

    14. ~issa  2007-10-30 11:01:36  host: inet20908na-2.eranet.pl

    A , to w porzadku. Przyznaje , ze nie znam sie na tym za bardzo , pamietam jednak , ze chyba Nadzor Gieldowy mial do Wituckiego pretensje za jakas wypowiedz. A poniewaz Orange to Grupa TP , kazda wypowiedz prezesa Orange czy TP ma chyba wplyw na kurs akcji TP. Jedno jest pewne - myslalem , ze tylko maluchy ssą palca ;)

  • 0

    15.  2007-10-30 11:05:47

    issa: akurat tu jest wporządku - nie chcieli podać liczby wideostrady, podała je FT. Co do liczb dot. Internetu w Orange, to podawali tylko orientacyjne, jaką łączną liczbę wszystkich abonentów USŁUGI (czyli tych też doklejanych do abo), a FT podaje najprawdopodobniej liczbę samych kart. Co do pretensji KNFu do Wituckiego, to chodziło o lipcową rozmowę prezesa z analitykami Merill Lynch, z którego powstał raport banku sugerujący, że znają już strategię TP, która miała być ogłoszona kilka dni później. Na razie niczym to się nie zakończyło poza tłumaczeniami Wituckiego, że to była luźna rozmowa i on nic takiego nie mówił.

  • 0

    16. ~issa  2007-10-30 11:11:53  host: inet20908na-2.eranet.pl

    To ja juz zawstydzony swoja niewiedza , nie bede nic wiecej pisac o sprawach gieldowych. Panu Wituckiemu jednak moge zasponsorowac wykrywacz klamstw , to kosztuje ponoc tylko 800zl;) Ogolnie nie lubie klaczuchow/idacych w zaparte.

  • 0

    17. ~Longman  2007-10-30 11:13:19  host: ewb191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @issa, powinna grozić kara i to solidna, ale w praktyce w Polsce nawet inside trading jest dozwolony. Radzę wklepać "Warszawska Grupa Inwestycyjna" do wyszukiwarki i zobaczyć jak się robi biznes w naszym kraju. Umoczeni prominenci, którym włos z głowy nie spadł i wyprowadzone ponad 300 milionów złotych. Tak więc takie tam kreatywne księgowanie jakie robi oranżada to pryszcz.

  • 0

    18.  2007-10-30 11:13:51

    issa: no nie, generalnie masz rację. Zarząd nie może mijać się z prawdą, za to grożą sankcje. Może uchylić się od odpowiedzi zasłaniając się obecnością na giełdzie, ale nie może kłamać.

  • 0

    19.  2007-10-30 11:20:44

    no nie dziwie sie ze tylu klientow voip maja tylko pewnie nikt z tego nie korzysta.. do mnie zadzwonili i powiedzieli ze musze aktywowac bo jak nie to mi neta odlacza a ze to nic nie kosztuje to aktywowalem ale nie korzystam.. a co do jakosci videostrady to niestety ale cos zaczyna sie psuc a o jakosci obrazu hbo ktore dali do konca roku za free to lepiej nie mowic

  • 0

    20. ~mirekb  2007-10-30 11:48:58  host: hii226.internetdsl.tpnet.pl

    co wy piszecie,orange naprawde jest liderem ;-)ciekawe czy licza orange free na karte?pewnie tak,statystyka grupy FT potrafi oslabic

  • 0

    21.  2007-10-30 19:03:40

    issa - oni zdjęli ten news??

  • 0

    22.  2007-10-30 19:16:36

    wlo: jaki news?

  • 0

    23. ~cypek  2007-10-30 21:27:59  host: 87-205-169-135.adsl.inetia.pl

    powinni to wyjasnic jaka jest faktyczna liczba uzytkownikow chociaz mi to tak naprawde jest obojetne byle ich net dobrze chodzil bo czasem korzystam z niego w pracy, jak narazie na szczescie nie mam powodow do narzekan

  • 0

    24. ~arak  2007-11-02 00:06:51  host: axb158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Orange ma 34% rynku

Dodaj swoją opinię