Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości FT przejmuje hiszpańską Amenę

FT przejmuje hiszpańską Amenę

WitekT 28 Lipca 2005 10:32

0 0

France Telecom zdecydował się na przejęcie trzeciego hiszpańskiego operatora komórkowego, spółki Amena.

Pierwsza od czterech lat tak duża transakcja francuskiej spółki będzie kosztować 6,4 mld euro, za które France Telecom otrzyma 80% akcji Amena, operatora komórkowego wchodzącego dotychczas w skład hiszpańskiej grupy Auna. Francuzi zapowiedzieli konsolidację spółki z innymi należącymi do nich aktywami telekomunikacyjnymi w Hiszpanii. Łącznie mają dzięki temu objąć 17%rynku.
France Telecom zapowiedział, że jego zadłużenie wzrośnie w związku z koniecznością sfinansowania transakcji o 3,4 mld euro. Spółka chce także pozyskać 3 mld euro z emisji nowych akcji. Mają one trafić do dotychczasowych właścicieli Ameny oraz obecnych akcjonariuszy francuskiej spółki.

Źródło tekstu: MD, AFP, PB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet