Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości FT "niezbyt zainteresowana" resztówką TP

FT "niezbyt zainteresowana" resztówką TP

WitekT 4 Stycznia 2010 15:04

0 0
France Telecom nie jest zbyt zainteresowana kupnem od Skarbu Państwa resztówki akcji Telekomunikacji Polskiej - poinformował Hubert Łaszkiewicz, wiceminister skarbu.

Skarb Państwa ma 4,15% akcji telekomu, a jego główny akcjonariusz - France Telekom - 49,79%.

Przedstawiciele ministerstwa zapowiadali też wcześniej, że resort będzie zainteresowany sprzedażą pakietu 4,15% telekomu, gdy cena akcji na warszawskiej giełdzie wzrośnie powyżej 6-miesięcznej średniej.


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~Władek  2010-01-04 15:09:16  host: agw30.internetdsl.tpnet.pl

    Czegoś tu nie rozumiem a mianowicie Skarb Państwa + France Telecom mają łącznie 53,94%, więc kto ma resztę???

  • 0

    2. ~W  2010-01-04 15:10:39  host: agw30.internetdsl.tpnet.pl

    Chyba nie Grupa TP jako sama w sobie?

  • 0

    3.  2010-01-04 15:14:55

    Największym akcjonariuszem Telekomunikacji Polskiej jest France Télécom, posiadający 49,79% akcji. Skarb Państwa ma 4,15%, a pozostali akcjonariusze, w tym posiadacze GDR (Globalnych Kwitów Depozytowych) reprezentowani przez Bank of New York, mają łącznie 47,37% akcji. Za wikipedią.

  • 0

    4. ~Kaczy  2010-01-04 15:16:24  host: efe199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Reszta akcji należy do mniejszych inwestorów (pewno część akcji mają pracownicy). http://www.tp.pl/prt/pl/bip/struktura_grupy/

  • 0

    5. ~kuku  2010-01-04 15:17:21  host: abnc94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Taaaak, najlepiej. POwyprzedawać wszystko. Zamiast zostawić nawet ułamek pakietu akcji "na czarną godzinę" i czerpać minimalne zyski z dywidend, to.. Ech szkoda gadać. Najlepiej niech wszystko sprywatyzują. I obowiązkowo niech przejmie to obcy kapitał. Tak, żeby wszystkie zyski były transferowane do obcych państw. I niech nie zapomną o sejmie. Sprzedać i tam miejsca obcym państwom! Coraz bardziej dociera do mnie, że nad nami ktoś musi trzymać twardą rękę. Smutne, brutalne ale prawdziwe.. I dla takich bardziej "yntelygentnych" ludzi to był to sarkazm. Tak żeby nie szukali dziury w całym. :)

  • 0

    6.  2010-01-04 15:28:56

    5 Masz racje

  • 0

    7. ~DialNet  2010-01-04 15:31:59  host: 212.160.150.162

    Tylko Dialog Telecom ma w 100% polski kapitał. Jest to prawdziwie narodowa firma z 12-letnim doświadczeniem na rynku. Jeżeli Dialogu nie kupi Netia, to chodzą słuchy, że zrobi to Rydzyk.

  • 0

    8.  2010-01-04 15:55:04

    7 A kto ma udziały w Netii?

  • 0

    9. ~DialNet  2010-01-04 15:58:32  host: 212.160.150.162

    Third Avenue Management LLC 24% SISU Capital Ltd. 10% Pioneer Pekao Investment Management SA 10% ING OFE 9,5% Obrót publiczny GPW 46,3%

  • 0

    10. ~  2010-01-04 16:12:01  host: 213-92-154-135.serv-net.pl

    no tak FT chce dostac te akcje za pol darmo, no ale w tym rzadzie to calkiem mozliwe.

  • 0

    11.  2010-01-04 16:42:15

    @5: Taki system już był że wszystko było państwowe i padł jakieś 20 lat temu. Jedynie prywatny inwestor jest w stanie racjonalnie zarządzać firmą. Jak coś jest państwowe to tak naprawdę jest niczyje i nikt się o to nie troszczy.

  • 0

    12. ~  2010-01-04 16:50:36  host: 213-92-154-135.serv-net.pl

    @11:zajadaczu, sa takie galezie przemyslu co sie o nich mowi "strategiczne" i one powinny zostac w rekach panstwa. A jak widac obecny rzad chce sprzedac nawet energetyke. Nie chce placic co roku po 20% wiecej za prad a Ty?

  • 0

    13. ~  2010-01-04 17:35:05  host: 94-72-107-114.marsoft.net

    @12: racja, i chwała Bogu, że polkomntel (co prawda pośrednio, ale jednak) jest kontrolowany przez kumpli polityków - bo tylko ta firma dba o konsumentów, i dzięki niej w ostatnim czasie standardową stawką poza sieć stało się 29gr

  • 0

    14.  2010-01-04 17:52:16

    @12: No patrz, a w USA całe wydobycie ropy i gazu prywatne. Elektrownie też. No i nie ma co, telekomunikacja jest bardzo strategiczną gałęzią przemysłu, właśnie dlatego zaczęli ją sprzedawać już w latach 90-tych.

  • 0

    15. ~  2010-01-04 19:07:08  host: 213-92-154-135.serv-net.pl

    14: no wlasnie to jest to myslenie na zasadzie: on tak ma to i ja tak chce. Ale tak jest tylko do czasu...

  • 0

    16. ~beznick  2010-01-04 22:04:02  host: 86-36-n1.aster.pl

    ~kaczy(#4): Muszę sprawdzić, czy France Telecom uzyskał już 6,8 miliardów € przepływów pieniężnych pro forma (?). Jeśli tak, to mam 125 akcji z programu NExT w 80 krajach..

  • 0

    17. ~n  2010-01-05 00:51:38  host: public-gprs12013.centertel.pl

    12. z tą prywatyzacją energetyki nie byłoby tak źle. Wysokie pensje, premie, notebooki wymieniane co rok, bo te roczne są już za stare... ogólnie marnotrawienie kasy. Gdyby mądrze to przeprowadzić ceny byłyby może 20% mniejsze. Zobacz jak spadło zatrudnienie w tp... a mimo wszystko nadal to działa. Pomijając skrajne opinie, zadowolenie klientów jest najwyższe (był jakiś czas temu na ten temat tekst na telepolis). Nie wiadomo tylko, czy to tp taka dobra, czy inne firmy słabe ;)Naprawdę prywatyzacja jest taka zła?

  • 0

    18. ~n  2010-01-05 00:57:44  host: public-gprs12013.centertel.pl

    Najchętniej chciałbym prywatyzacji PKP i wpuszczenia na rynek kolei z Niemiec. Wiem, że sporo ludzi straci pracę... ale te spóźnienia, zimne/przeciekające wagony, krzywe spojrzenia obsługi, kiepska wydajność pracy... nie zawsze socjalizm jest najlepszy.

  • 0

    19. ~Alek  2010-01-06 09:47:03  host: 87-204-23-227.ip.netia.com.pl

    Nie wiem jak wy sądzicie, ale moim zdaniem wykupienie państwowej firmy przez inną państwową firmę (tyle że zagraniczną) trudno nazwać prywatyzacją...

Dodaj swoją opinię