Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Froyo od HTC - może przed świętami

Froyo od HTC - może przed świętami

LuiN 7 Lipca 2010 16:27

0 0

HTC ma wyraźny problem z szybkim przygotowywaniem aktualizacji oprogramowania. Gdy wreszcie wybrańcy doczekali się Androida 2.1, przyszła wiadomość, że system w wersji 2.2 uda się dostarczyć... "może jeszcze przed świętami".

Wyjątek stanowić ma tu HTC Desire, który dostanie Androida 2.2 w sierpniu, ale już Legend, Wildfire, Incredible, Evo 4G (nie wspominając o starszych modelach) tyle szczęścia nie mają. Eric Lin z globalnego biura prasowego tajwańskiego koncernu powiedział, że wierzy w to, że aktualizacje z Froyo będą gotowe przed świętami.

Jak tłumaczy Lin, HTC zawsze sprawdza czy nowy system dobrze pracuje na każdym z jego urządzeń. Podkreśla, że portowanie dodawanych przez HTC aplikacji nie jest projektem na jeden tydzień, lecz to wielomiesięczny proces. Dopiero gdy wszystko zaczyna działać tak dobrze jak oczekuje tego firma - klienci dostają nową aktualizację.




Android w wersji 3.0 (Gingerbread, z ang. "piernik") zostanie zaprezentowany w pierwszym telefonie HTC dopiero w I kwartale 2011 roku. Na rynek telefony HTC z "piernikiem" trafią w II kwartale 2011 roku. A aktualizacje systemu, patrząc na aktualne tempo pracy programistów, będą dostępne za jakiś rok.

W tym świetle pominięcie polskich użytkowników HTC Magic, gdy chodzi o dostępną na całym świecie aktualizację systemu do wersji 2.1, wydaje się nie tyle dziwne, co konieczne. W końcu do świąt już niedaleko, a Wildfire czeka na Froyo.

Źródło tekstu: unwiredview, pocket-lint, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~mk13  2010-07-07 16:43:46  host: 58-moc-10.acn.waw.pl

    A dopiero co bylo oglaszana ze dla desire, legend i wildfire Froyo ma byc wydany w III kwartale.

  • 0

    2. ~Ziomek  2010-07-07 16:49:34  host: cvj242.internetdsl.tpnet.pl

    To może oni zatrudnią do współpracy ludzi z XDAdevelopers? Oni im zrobią super porty w tydzień i wszyscy dostaną upragnione aktualizacje :)

  • 0

    3. ~United  2010-07-07 16:51:17  host: adcw28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe, jak bedzie z 3.0, ktory podobno nie bedzie potrzebowal juz nakladek.

  • 0

    4. ~WiateR  2010-07-07 16:53:12  host: user-109-243-50-162.play-internet.pl

    "W końcu do świąt już niedaleko..." Nie mów tego na głos, bo zaraz się pojawią choinki w supermarketach i centrach handlowych. :P

  • 0

    5. ~  2010-07-07 17:02:30  host: f142-231.opera-mini.net

    Walek z magic to jedeno a dwa to hero bo sporo osob do niego tez nie dostalo wersji 2.1 ogulnie cos htc ma polakow gdzies

  • 0

    6. ~Poll  2010-07-07 17:08:43  host: 195.245.213.9

    O kurde , a ja nie dostałem jeszcze up dop WM7 . A tak mi zalezy na tym.

  • 0

    7. ~  2010-07-07 17:37:49  host: t14-10.opera-mini.net

    Fetek kup sobie laptopa i daj już spokój z tym androidem, bo słuchać tego jęczenia już nie można.

  • 0

    8. ~  2010-07-07 18:58:03  host: t07-09.opera-mini.net

    Znam ludzi, ktorzy juz maja na Magic'u Androida 2.2. Ja ma razie testuje jeden z ROM'ow na 2.1 i jestem bardzo zadowolony. Nie jeden nieoficjalny ROM jest lepszy niz ten oficjalny. Ja na HTC nie narzekam. Telefony robią bardzo dobre a od softu są inni. rcicho

  • 0

    9.  2010-07-07 19:03:41

    8, a od gwarancji full-płatne serwisy?

  • 0

    10.  2010-07-07 19:26:11

    Oj tam. Androida się kupuje po to, żeby w nim grzebać, a nie patrzeć na gwarancję. Ja swojego na drugi dzień zrootowałem. ;P

  • 0

    11.  2010-07-07 19:57:36

    W takim razie po co gwarancja? Skoro grzebiecie w oprogramowaniu. ;> HTC olało sprawę. Hero jest moim ostatnim urządzeniem od nich. Decyzja została podjęta.

  • 0

    12. ~Luk  2010-07-07 20:13:29  host: 213-92-148-160.serv-net.pl

    No to wszystko jasne. HTC to jedne z najlepiej wykonanych telefonów, ale przez update nie zamierzam dalej pozostać przy tej marce.

  • 0

    13.  2010-07-07 22:19:12

    Aktualizacji Magica nie ma z winy Orange, bo oni zamawiaja brandowany telefon w HTC no i update do niego. Co do samych aktualizacji od HTC, to wiekszosc uzytkownikow ma to gleboko gdzies. Ja nie mam gdzies, bo widze ze 99% romow z XDA portowanych z innych modeli ma duzo powazniejsze bledy niz nawet stare wersje od HTC.

  • 0

    14.  2010-07-07 23:41:02

    Ad 13. Trzeba wiedziec co i jak używać. Nie każdy ROM jest dobry.

  • 0

    15.  2010-07-08 09:57:07

    Ja sobie wybieram metoda prob i bledow. Bo w opisy, ze wszystko dziala i jest stabilne to juz dawno przestalem wierzyc :) Ale tak czy inaczej dobrze dzialal tylko CM oraz romy z Magica. Porty Hero->Magic juz nie sa stabilne i tutaj nic sie nie zrobi.

  • 0

    16. ~  2010-07-08 13:57:39  host: five.zetobi.com.pl

    9, 11 a co ma do zmiany oprogramowania gwarancja?? Jakoś nigdy nie oddałem telefonu na gwarancję z powodu softu... Producent może odmówić naprawy usterki jeśli była spowodowana przez zmianę softu lub przez uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika

Dodaj swoją opinię