Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Froyo najpopularniejszą wersją Androida

Froyo najpopularniejszą wersją Androida

Ringu 17 Marca 2011 19:04

0 0

android chart Najpopularniejszą wersją systemu Android na świecie jest Froyo (2.2). Natomiast najnowszy Android zainstalowany jest tylko na śladowej liczbie urządzeń.

Od premiery Froyo minęło ponad 9 miesięcy. Dzisiaj z tej edycji systemu korzysta aż 63,1% urządzeń. Starszy brat, czyli poprzednia wersja - Eclair - plasuje się na drugim miejscu pod względem popularności. Dalej korzysta z niej praktycznie co trzeci smartfon (29%).




Pierwsze ogólnodostępne Androidy, wersje 1.5 i 1.6 stanowią odpowiednio 3% i 4,8% rynku.

Najmniej popularne są najnowsze wersje systemu. Najświeższa, smartfonowa edycja, 2.3.x zainstalowana jest na 1,7% urządzeń (2.3 - 0,7%, 2.3.3 - 1%). Tabletowy Android 3.0, czyli Honeycomb, zdobył jedynie 0,2% rynku.

Źródło tekstu: Android Developers,wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 1

    1.  2011-03-17 19:57:27

    Tak naprawdę te dane to fikcja. Podam na moim przykładzie. Używam HTC Hero. Oficjalna wersja dla tego urządzenia to 2.1. Zainstalowałem 2.3.3. Nie lubię Apple,ale ich model aktualizacji jest idealny.

  • 0

    2. ~  2011-03-17 20:32:37  host: user-46-112-187-176.play-internet.pl

    @1 tez nie lubiłem Apple póki nie zmieniłem htc hd2 na iPhona 3GS a potem na 4. Oczywiście żeby nie było.. Andka tez mam.. W GalaxyTab.. Choć mam go tylko dlatego ze jest ciut mniejszy od iPada

  • 2

    3. ~ml13  2011-03-17 20:39:40  host: public-gprs168395.centertel.pl

    Po tytule mozna by odczuc jakby to uzytkownicy nie chcieli najnowszego andka. PRawda jest taaka ze przewaznie nie maja takiej mozliwosci, bo starsze modele to ogolnie poki co moga sie pochwalic jedynie mglistymi zapowiedziami producentow. Ale co tu sie dziwic jak nawet co popolraniejsze modele jak np. milestone dopiero co sie doczekala aktualizacji do 2.2 wiec co tu myslec o 2.3. Fakt tak niskich udzial najnowszego andka to wkoncu wina producentow ktorym sie nie spieszy aktualizacowac systemu, albo wogole nawet nie planuja go dawac w ciut starszych modelach bo odbiera zachete w kupowaniu nowszych.

  • 3

    4.  2011-03-17 21:32:12

    @widex Żadna fikcja, google zlicza wejścia do marketu, nie ważne jaka wersja była docelowa w urządzeniu. Zlicza taka jaka masz zainstalowana obecnie.

  • 2

    5.  2011-03-17 21:33:11

    gdyby nie xda itp najpopularniejszy bylby 2,1 sami posiadacze spicy to kilkanascie milionow z jakims cyjanem...

  • 1

    6. ~ala  2011-03-17 21:35:54  host: public-gprs92536.centertel.pl

    te kolejne wersje to nabijanie klientów na nowy model... to nie Windows, dodatki itd...

  • 1

    7.  2011-03-17 21:37:55

    @Camis, masz rację. Po prostu, gdyby były liczone wersje oryginalne, to by wyglądało inaczej. Mimo instalacji 2.3.3, wolałbym oryginalny. Cóż poradzić ;)

  • 0

    8.  2011-03-17 22:25:56

    No jakbym miał możliwość korzystania z 2.3.3 to bym korzystał ;) a tak zostaje 2.2.1..

  • 0

    9.  2011-03-17 23:47:12

    Miałem Cm7 2.3.3....ale póki co to jest to jeszcze RC więc wrociłem do FLB 2.2... na 2.3 sie przerzucę jak wyjdzie stable.

  • 0

    10. ~elwu  2011-03-18 08:21:25  host: 172.239.spine.pl

    To zestawienie przeznaczone jest dla deweloperów. I jest aktualnie za ostatnie 14 dni. Jeżeli ktoś nie korzysta z marketu, nie jest ujęty w tym zestawieniu.

  • 0

    11. ~  2011-03-18 09:14:57  host: 212.160.172.70

    cos mi sie nie chce wierzyc ze z moim htc magic i 2.3.3 jestem z nielicznych posiadaczy tego systemu

  • 0

    12. ~wiek  2011-03-18 10:53:39  host: apn-95-40-107-45.dynamic.gprs.plus.pl

    co to za stwierdzenie 'najpopularniejszy'? z checia bym zainstalowal w moim gt540 froyo tylko ze na moje urzadzenie go .....NIE MA.bylby jeszcze najpopularniejsdzy jak by froyo bylo dostepne na wszystkie urzadzenia obslugujace android.

  • 0

    13. ~lukasm  2011-03-18 11:17:24  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    A ja mam na spicy 2.1, bo samsung olał użytkowników tego telefonu (rzekomo z uwagi na niespełnienie wymagań sprzętowych), a stabilnych, odpowiadających moim oczekiwaniom, wyższych wersji nieoficjalnego oprogramowania brak

  • 0

    14. ~zbych  2011-03-19 18:21:51  host: 94-75-127-18.home.aster.pl

    ja lece na 2.3.2 z htc sense na moim hd2... ale nie dziwie się ze jest tak tak mało użytkowników 2.3 szary użytkownik raczej nie bedzie na własna odpowidzialność isntalować inncyh wersji, nie chce stracić gwarancji...

Dodaj swoją opinię