Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fring trafi do Apple App Store

Fring trafi do Apple App Store

LuiN 3 Października 2008 09:28

0 0

apple iphone 3g Znany komunikator internetowy Fring będzie dostępny drogą oficjalnej dystrybucji także w wersji dla telefonów i nowych iPodów Apple’a - program zaoferuje między innymi rozmowy przy użyciu serwerów Skype. Aplikacja już została zatwierdzona przez Apple, niestety z pewnymi restrykcjami.

Fring jest zgodny z takimi komunikatorami jak Skype®, MSN® Messenger, Google Talk™, ICQ, Twitter, Yahoo!™ czy AIM®. Aplikacja w wersji na produkty Apple’a oferowana będzie bezpłatnie. Według zapowiedzi twórców programu, od premiery w App Store dzielą nas godziny.

Nie obyło się jednak bez restrykcji ze strony Apple’a. Darmowe połączenia głosowe przy użyciu Skype będą mogły być realizowane tylko i wyłącznie za pomocą połączenia WiFi, mimo technicznej możliwości użycia do tego celu transmisji UMTS lub HSDPA.
Warto dodać, że aplikacja w wersji dla innych platform oraz mobilny Skype dla telefonów z systemami Windows Mobile oferują ograniczoną przez politykę Apple’a funkcjonalność.Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Fring, wł     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1.  2008-10-03 09:49:50

  Nie rozumiem... Co znaczy "darmowe" w takim razie? Przy połaczeniach z użyciem transmisji danych nie jest za darmo przecież, chyba, ze w ramach abonamentów do iPhone'a są takie darmowe pakiety albo wręcz nielimitowane usługi transmisji? I o to im chodzi?

 • 0

  2.  2008-10-03 09:52:38

  Jeśli tak, to ostatni akapit newsa wprowadza w bład... Bo nie chodzi o uniemożliwienie "darmowych" rozmów - nie ma ich przy połączeniach z wykorzystaniam innych platform i UMTS/HSPA przecież.

 • 0

  3.  2008-10-03 10:24:56

  Chodzi o to by przez UMTS nie wykonywać połączeń skype-skype. U mnie na nokii to super działa.

 • 0

  4.  2008-10-03 10:35:29

  pocoloco - domyślam się... Ale w takim razie - wg mnie - po prostu blokują możliwośći połączeń tą drogą. Wiązanie "darmowości" z możnością i jej brakiem realizowania połączenia z wykorzystaniem transmisji GPRS/EDGE czy UMTS/HSPA zamula temat ;-)

 • 0

  5. ~TomekO  2008-10-03 10:45:45  host: h238045.net.pulawy.pl

  przez edge ciezko pogadac. To jest uklon w strone operatorow komorkowych zeby ludziska nie gadali za free przy nielimitowanych polaczeniach umts. Play online wystarczy do dlugiego pogadania na misiac. Dodatkowo sa ryczalty w Skype na polaczenia na stacjonarne to w polaczeniem z frigiem super sprawa.

 • 0

  6. ~gregj  2008-10-03 14:08:12  host: outbound.latens.co.uk

  nie tyle wina apple, co nacisku ze strony operatorow komurkowych, i umow z nimi zawartych. prosze nie zwalac winy.

 • 0

  7. ~kutanga  2008-10-03 22:09:39  host: bn54.osiedle.net.pl

  Jakbym tu widzial microsofft :ff

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet