Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fring dodaje VoIP na numery stacjonarne i komórkowe

Fring dodaje VoIP na numery stacjonarne i komórkowe

WitekT 20 Września 2010 18:22

0 0
Fring, popularny multikomunikator komórkowy, udostępnił usługę fringOut, czyli możliwość wykonywania tanich połączeń w technologii VoIP na numery stacjonarne i komórkowe na całym świecie.

Pełny cennik można znaleźć na stronie fring.com. Z ciekawostek - połączenia na polskie numery stacjonarne to koszt 1 eurocenta (około 4 groszy), a komórkowe - 6,4 eurocenta (około 26 groszy).

Na razie nowa funkcjonalność dostępna jest komunikatorze w wersji na Symbiana, jednak według zapowiedzi producenta, niedługo wzbogacone w ten sposób mają być aplikacje na iPhone’a i Androida.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~  2010-09-20 18:37:52  host: 213-238-81-23.adsl.inetia.pl

    Ciekawe skąd taki rozrzut, 29 i 60groszy w cenniku...

  • 0

    2. ~mka  2010-09-20 18:55:29  host: 93.107.5.55

    Ja korzystam z fringa ale konto mam na 12voip bezplatne romowy za doladowania na stacjonarki (300 minut w ciagu ostatnich 7 dni potem po 1 cencie) i 3,9 centa za minute na komorki Taniej nie znalazlem

  • 0

    3. ~  2010-09-20 19:14:46  host: t19-12.opera-mini.net

    czyli jak? Instaluje ta aplikacje i moge dzwonic a pobierana jest oplata za transmisje + za cennik fringa. Nie zna sie przyznaje;) korzystam z voip wdzwaniajac sie w GA

  • 0

    4. ~  2010-09-20 19:53:32  host: t15-07.opera-mini.net

    polecam FRING, co prawda juz nie ma tam Skype, ale sa wszstkie mozliwe komuniktory, oprocz samego FRing, w tym GTAlk, MSI (z glosowych), AIM, ICQ, Y, jest twitter, oraz mozna ustwic dowolne konto VOIP (czyli takze sipbroker z calym switem 'gwiazdek'). W POlce sa takze numery stacjonrne dostepowe zarowno betamaxow jk sipbrokera. Co do korzystania, to jest to transmisja danych, wiec albo mi sie abonament, albo najlepij prez wifi, jak ktos ma w komorce, wtedy bezplatnie.

  • 0

    5. ~lluukk  2010-09-20 20:18:16  host: public-gprs125323.centertel.pl

    voipgain jest tańszy ! Poland (Landline) SuperDeal!** FREE* FREE* Poland (Mobile) zł 0.079 zł 0.091

  • 0

    6. ~lluukk  2010-09-20 20:20:37  host: public-gprs125323.centertel.pl

    na polskie komórki nieco powyżej 9 groszy za minutę / ale mają jakąś opłatę za rozpoczęcie połączenia więc opłaca się przy minimum kilkuminutowej rozmowie :)

  • 0

    7. ~Mędrzec  2010-09-20 20:21:02  host: user-109-243-227-27.play-internet.pl

    Nie wiem co wybrać, co jest najlepsze: Nimbuzz, Fring, Palringo czy też może inny klient którego nie znam? Nie chodzi mi o najlepszego klienta pod względem opłacalności i jakości rozmów z numerami stacjonarnymi i komórkowymi, bo na takowe nie dzwonię, tylko pod względem rozmów tekstowych (czatów) i rozmów z innym użytkownikem danego komunikatora tj. np. Skype -> Skype albo Windows Live -> Windows Live, czyli krótko mówiąc chodzi o to że ja do kogoś dzwonię do niego na komputer z komputera czy z komórki. To który klient jest najlepszy?

  • 0

    8. ~mirekb  2010-09-20 20:22:25  host: public-gprs80699.centertel.pl

    mobilny voip powoli sie rozwinie a wtedy...

  • 0

    9. ~  2010-09-20 20:27:09  host: 213-238-81-23.adsl.inetia.pl

    ..operatorzy zaczną wycinać adresy serwerów.

  • 0

    10. ~facet  2010-09-20 20:40:08  host: sub223-100.elpos.net

    do nr 4: napisałeś że można ustawić dowolne konto voip.Mam rozumieć że jak mam w betamaxie (voipcheap) to konfiguruję we fringu ustawienia z voipcheap i mogę gadać jak bezpośrednio z telefonu (mam w nokii e51 ustawione konto)?

  • 0

    11. ~gro  2010-09-20 20:59:59  host: chello089077044067.chello.pl

    10: dokładnie tak! Ja mam konto Voipdiscount i za każdym razem jak jestem w zasięgu WIFI dzwonię sobie do USA czy PL stacjonarne ze swojej E51 jak z komputera czyli za free (jak mam 120 darmowych) lub wg cennika VOIP jak darmowe dni się skończyły. Tak naprawdę to opłaca się nawet zadzwonić w świat przez VOIP via Fring przez internet za 9 zł w TT jesli nie ma WIFI w pobliżu

  • 0

    12. ~to.fi  2010-09-20 21:01:38  host: public-gprs79751.centertel.pl

    @facet - jak najbardziej dobrze rozumiesz.mozesz rozmawiac bezposrednio z aplikacji z telefonu.

  • 0

    13. ~  2010-09-20 21:15:43  host: t12-13.opera-mini.net

    do 10 - rdze wejsc na trone fringa i zobczyc jak to dziala. Tam sa do ustawienia dane roznych kont, od gtalk po twitter, jedno z drugim sie nie wyklucza. Mozna takze ustwic jedno konto voip, np. dowolny betamax. Ale jak chcesz miec wybor miedzy roznymi kontami voip, to polecam ustwic pbxes.com (centralka), rejestrowac to konto jako voip we fringu i wtedy przez nich masz mozliwosc wybrania paru kont. pbxes jako centralka ma wewnetrzne, wiec mozna bezplatnie laczyc sie np z bramka w domu. Przy okazji polecam z voip/sip gtalk2voip.com przez ktory mozna dzwonic takze na konta komunikatorow, typu gtalk, itd. bo normalnie na te konta mozna dzwonic tylko z tych komunikatorow. Adres sip do wpisani jest wtedy typu (dziala takze n kazdy mail, jako plik voice mail) konto_at_gmail.com@gtalk.gtalk2voip.com Jesli ktos jest na komunkatorze (lub na telfonie voip jesli ma ustawione przekierowani z konta), to moze odebrac polaczenie. Jesli nie odbierze, to mozna nagrac wiadomosc i ta zostanie wyslana jko plik audio na ten adres maila (pierwsza czesc przed@). Gtalk to ja wiadomo adres gmail.

  • 0

    14. ~nowy  2010-09-20 21:21:47  host: public-gprs102893.centertel.pl

    teraz betamax ma nawet własną aplikacją na komórki i nie trzeba już w ogóle konfigurować e51, tylko pobrać "mobilevoip"

  • 0

    15. ~Nimbuzz Buzz Out  2010-09-21 06:38:59  host: user-188-33-48-33.play-internet.pl

    Ejcie, a w Nimbuzzie ile się płaci jak się dzwoni na numery stacjonarne?

  • 0

    16. ~  2010-09-21 08:50:31  host: t15-15.opera-mini.net

    Czy jest moze program na jave w komórce, umożliwiający uruchomienie klonu Betamax np. Voipdiscount?

  • 0

    17. ~  2010-09-21 10:26:23  host: t23-03.opera-mini.net

    Czy nie ma fupów jak się dzwoni przez fringa z betamaxa ?

  • 0

    18. ~jarekt  2010-09-22 10:44:49  host: 178-37-16-5.adsl.inetia.pl

    Fring jest fajny tylko jak oni zamierzaja walczyc ze Skapem skoro nie maja aplikacji na PC? Bardzo dobre pociagniecie robione wlasnie pod konflikt ze Skype ale cala atrakcyjnosc Fringa zawsze polegala na wspolpracy z pecetowym softem Skype wiec bez alternatywy nic nie zdzialaja.

  • 0

    19. ~  2010-09-23 17:40:08  host: m223.c152.petrotel.pl

    Jest jakiś voip, który pozwala tanio dzwonić na komórki w uk? Coś bardziej opłacalnego niż heyah mix? Bo muszę tak sporo dzwonić, heyah na kartę jest już droższa niż mix, a wiązać się umową też nie mam ochoty.

  • 0

    20. ~kudrys  2010-09-24 11:38:43  host: xdsl-119-207.wist.com.pl

    z tym internetem za 9 złotych to na pewno będzie idealna jakość rozmów szczególnie po przekroczeniu transferu

Dodaj swoją opinię