Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fring: darmowe wideorozmowy przy użyciu Skype

Fring: darmowe wideorozmowy przy użyciu Skype

LuiN 25 Listopada 2009 11:39

0 0

Fring, znany multikomunikator oferujący czaty przy użyciu Skype, ICQ, Facebook i innych serwisów od dawna umożliwia połączenia VoIP. Teraz przyszła kolej na połączenia wideo.

Program jest dostępny na wiele platform, od niedawna również na systemy Google Android. Możliwość wykonywania połączeń wideo, przy użyciu połączenia z Internetem i konta Skype, póki co trafiła na wybrane telefony Nokii.

Wideorozmowa dostępna jest zarówno dla dotykowych Nokii X6, N97, N97 mini i 5800, jak i dla klasycznych Nokii N95, N95 8 GB i N82. Bezpłatną aplikację pobrać można pod tym adresem. Niżej załączamy materiał wideo z prezentacją działania aplikacji.






Źródło tekstu: Fring, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~Fingus  2009-11-25 11:50:48  host: gwl227.internetdsl.tpnet.pl

    Działa rewelacyjnie. Darmowe video konferencje z WiFi :) TO jest cos :)

  • 0

    2. ~  2009-11-25 11:58:31  host: v07-05.opera-mini.net

    nie mozna tego miec na E51? :-l. szkoda

  • 0

    3. ~Alek  2009-11-25 12:09:33  host: zeus.tvtom.pl

    Na E51 mam zainstalowaną od dawna starszą wersję Fringa - działa bez problemów. Pewnie nowa też będzie działała.

  • 0

    4. ~  2009-11-25 12:16:37  host: 188.33.210.182

    Po kiego grzyba wam to na E51 skoro nie ma ona kamerki do video rozmów.

  • 0

    5. ~  2009-11-25 12:24:34  host: v03-11.opera-mini.net

    Ale ekran zeby widziec rozmowce ma. Taka jednokierunkowa komunikacja w stylu pokoju zwierzen w Big Brotherze.

  • 0

    6.  2009-11-25 12:26:56

    Podczas wideo rozmowy e51 przekazuje obraz z normalnej kamerki (aparatu), można zatem na zmianę troszkę siebie pokazać i obrócić telefon aby popatrzeć na rozmówcę;)Gdy każdy z rozmówców będzie miał e51 i gdy dobrze się zsynchronizują to może być ciekawe:)

  • 0

    7. ~tl111  2009-11-25 12:41:06  host: 212.2.99.196

    ludzie dosc dawno lustro wymyslili...

  • 0

    8.  2009-11-25 12:54:41

    W koncu dodali wideo polaczenia

  • 0

    9.  2009-11-25 13:14:26

    Fajnie dzisiaj potestuje wieczorem na mojej Noki N82 jak działa ta nowa funkcja

  • 0

    10.  2009-11-25 13:46:29

    To najlepsza wiadomość w tym roku na Telepolis. Działa rewelacyjnie. Sprawdzałem na 3G.

  • 0

    11. ~dykus  2009-11-25 13:56:03  host: 77-253-48-12.adsl.inetia.pl

    Lekkie opoznienia wystepuja. Nie sadze, aby to bylo komfortowe.

  • 0

    12.  2009-11-25 14:50:38

    wlaczylem, sprobowalem, usunalem aplikacje, ludzie, po co to komu, przeciez taka rozmowa jest niewygodna, no rozumiem, ze ktos przebywa z dala od rodziny, ale do tego tez wystarczy zwykly komputer, przeciez nie rozmawia sie z nimi caly dzien tylko raczej wieczorem, a do pracy, biznesu ... moim zdaniem niewskazane

  • 0

    13.  2009-11-25 16:31:41

    Vincenzo - jakby z łaski... co nie? Wojtaszek - ja po wielomiesięcznym truciu d... przez znajomych ząłożyłęm konto w Skype... Żeby mieć bardziej komfortowo, zainstalowałem fringa w telefonie... Ostatnio baaardzo mi się podoba jakość VoIP GG w telefonie (lepsza niż Skype uważam). Nie będę siedział przy komputerze iczekał aż komuś się zachce za darmo dzwonić, ani też nie będę czekał, aż łąskaiwie ktoś usiądzie do komputera, zeby ode mnie odebrać rozmowę - komórka wygodniejsza bo cały czas może być zalogowana. I co z tego? Wydaje się, ze ludziom też w końcu albo się znudziło, albo w końcu poszli po rozum do głowy i nie trują, ze chcą pogadać "za darmo" tylko normalnie dzwonią. Chyba to większy komfort jest. A kiedy mówię, ze mogą dzwonić z GG bo jak jestem dostępny na moim "mobilnym" numerze GG, to odbiorę połączenie - mówią, ze a to mikrofon, a to komputer, a to jakieś problemy z internetem... Wideorozmowy - jak ktoś lubi. Poza tym super.

  • 0

    14. ~  2009-11-25 17:08:54  host: v06-06.opera-mini.net

    O ile kiedys bylem lekko zly ze Nokia w moim telefonie sprytnie dala videorozmowe ale zapomniala dac kamerke to teraz wlasciwie jestem zadowolony. Niekoniecznie chce byc zawsze dostepny wzrokowo na kazde zyczenie. Poza tym patrzenie na rozmowce szybko sie nudzi. Na dluzsza mete wiekszy sens ma videorozmowa przez kamere aparatu. Jestes gdzies w fajnym miejscu i chcesz to pokazac rozmowcy.

  • 0

    15. ~T  2009-11-25 18:35:21  host: dynamic-87-105-51-40.ssp.dialog.net.pl

    Najciekawsze jest to, że sam Skype mobile nie oferuje video rozmów:))

  • 0

    16. ~zwierciadło rzeczywistości  2009-11-25 18:35:35  host: 088156106197.stk.vectranet.pl

    7.tl111 - musiałbyś mieć conajmniej dwa lustra aby pokazać swoją MĄDRĄ buzię, lecz wtedy braknie Ci jednej ręki, chyba że masz tak sprawne stopy. Pozostje także nosić ze sobą lustro garderobowe. Powodzenia!

  • 0

    17. ~:))  2009-11-25 22:54:15  host: 94.254.128.32

    przy okazji - poniekąd łączy to się z tematem skype i voip - polecam zarejestrować swój numer (jesli macie VOIP) w e164.org - jest to jedyny bezpłatny rejestr enum - numer telefonu (jesli jest osiągalny przez VOIP) po wyszukaniu w rejestrach enum jest osiągalny bez płacenia za połączenie. Oczywiście warunkiem jest wyszukanie przez dostawcę sygnału w rejestrach e164. Jeśli istnieje rejestracja numeru rozmowa jest przekierowywana przez VOIP/SIP. Od razu uprzedzam, że niestety rejestracja w e164.org NIE jest bezbolesna. Czasem łapie połączenie od razu (numer musi być sprawdzony), czasem nie i trzeba rejestrować ponownie. Teoretycznie wszystko powinno zamknąć się w 15-30 minutach. Ale nIE ZAWSZE tak jest, niestety. Po zarejestrowaniu numeru można dodać do rejestru dane osobowe, adresowe czy te dotyczące Skype, ICQ, itd..

  • 0

    18.  2009-11-26 09:15:17

    15. - Skype w wersji na komórki nie jest tym czym oferta Fringa ;-)

  • 0

    19. ~J  2013-01-27 18:16:39  host: ip-79-110-0-98.static.tvk.wroc.pl

    Pod podanym linkiem nie ma nic na temat Fringa... ktoś wie gdzie mogę go ściąnąć?

Dodaj swoją opinię