Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości FreeWiFi od Plusa w warszawskich autobusach

FreeWiFi od Plusa w warszawskich autobusach

orson_dzi 1 Grudnia 2015 10:28

8 3

Podróżujący po Warszawie autobusami komunikacji miejskiej mogą już całkowicie bezpłatnie korzystać z Internetu LTE sieci Plus. Autobusy Miejskich Zakładów Autobusowych wyposażone zostały w nadajniki Wi-Fi i oznaczone specjalną naklejką. MZA realizują przewozy na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie



Plus został Partnerem Technologicznym i dostawcą Internetu LTE dla Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Autobusy MZA zostały wyposażone w nowoczesne urządzenia typu hotspot Wi-Fi pozwalające na korzystanie z darmowego Internetu podczas podróży. Aby skorzystać z Wi-Fi w autobusie należy na liście dostępnych sieci znaleźć freewifi.waw.pl, zaakceptować regulamin i zalogować się do sieci.




Sieć free.wifi.waw.pl jest już dostępna w 500 stołecznych pojazdach, a docelowo ma objąć 100% taboru MZA, czyli ponad 1200 autobusów. Planowany termin zakończenia budowy systemu to luty przyszłego roku.

Freewifi.waw.pl w warszawskich autobusach to największa sieć tego typu w Polsce. W listopadzie z systemu zestawiono 70 000 sesji i przesłano 1,68 TB danych.

Zobacz: Warszawskie MZA wybrało dostawcę hotspotów do autobusów

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: mza | plus | freewifi

w sumie: 11
  • -3

    3. ~  2015-12-01 11:11:37  host: user-94-254-198-249.play-internet.pl

    No i to ja rozumiem. Plus przeważnie jest pierwszy w nowych technologiach, nowych usługach. Prawdziwy lider.

  • 2

    4. ~  2015-12-01 11:14:37  host: user-94-254-208-102.play-internet.pl

    @3
    wifi to nowa technologia? A może wifi w autobusach? Poza tym nie ma wzmianki, że Plus za to coś dostał, więc można sądzić, że zrobił to za friko dla reklamy. Do tego dochodzi obciążanie sobie sieci. Tylko pogratulować.

  • 1

    5. ~  2015-12-01 11:48:13  host: 31-179-3-233.dynamic.chello.pl

    Zanim człowiek się zaloguje, zaakceptuje regulamin, otworzy jakąś stronę i jeszcze coś przeczyta to będzie musiał wysiadać :)

  • -1

    6. ~are  2015-12-01 12:13:29  host: 5.134.65.206

    a klakiery playa szczekają dalej...

  • 2

    7. ~Adam  2015-12-01 12:19:17  host: user-164-127-39-185.play-internet.pl

    A ja się zastanawiam ile osób tak naprawdę świadomie korzysta z publicznych, otwartych sieci. Przecież to jak przygodne spotkanie bez prezerwatywy. Nie wiem, może się mylę ale większość posiadaczy telefonów (smartfonów) posiada jakikolwiek pakiet danych.

  • 0

    8.  2015-12-01 14:24:45

    # - ale Plus nie dostarcza tutaj WiFi, tylko internet LTE. WiFi robi się z tego przez router, który dostacza zupełnie kto inny.

  • 0

    9. ~Mich  2015-12-01 14:37:22  host: komp-31-130-222-141.protonet.pl

    a kiedy KZKGOP??

  • 1

    10. ~M. G.  2015-12-01 18:56:33  host: adru10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zanim przebrnąłem przez te wszystkie regulaminy i profile na fb trzeba było wysiąść z pojazdu.

  • -1

    11. ~cyanoone  2015-12-01 20:51:31  host: 91.224.47.73

    W Łodzi korzystałem z internetu dostarczanego przez Satfilm. Prędkość była ścięta do 0.5 Mbit/s :)

  • 0

    12. ~spotsa  2015-12-02 14:08:01  host: host135.v17.interkam.pl

    Ciekawe tylko czy będzie działało czy tylko na rysunku i reklamie będą kreski narysowane XD... wiemy jak jest z free spotsami. Lepiej uzbroić się w dobrą ofertę na kartę z dobrym pakietem internetu.

  • 0

    13. ~JoannaK  2015-12-03 21:47:11  host: host-142-40.jkns.pl

    Ale fajna sprawa, brawo dla Plusa. Można przyjemniej spędzić nużącą podróż do pracy, szkoły surfując po necie. Przypuszczam, że usługa działa bardzo stabilnie, bo Plus słynie z dobrego zasięgu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-163-173-253.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy skorzystałbyś z opcji logowania na podstawie wzorca oka?

Comarch: będzie biometria w rozwiązaniach dla banków

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet