Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości FreeM już bez darmowego Gadu-Gadu

FreeM już bez darmowego Gadu-Gadu

WitekT 26 Listopada 2010 14:24

0 0

W zeszłym tygodniu pojawiła się oferta "społecznościowego" MVNO - FreeM. W tym tygodniu doczekała się dwóch odpowiedzi - od Play i Gadu Air.



FreeM w swojej ofercie darmowego korzystania z mediów społecznościowych i komunikatorów chwali się, że umożliwia korzystanie z Gadu-Gadu poprzez aplikację Nimbuzz. Ta jednak wyłączyła obsługę GG.

Z powodu konfliktu na polu MVNO z naszą siostrzaną firmą Gadu-Gadu z Polski, wyłączyliśmy wsparcie dla jej komunikatora w naszej aplikacji Nimbuzz. Ma to na celu zwiększenie popularności własnego projektu mobilnego Gadu-Gadu - można przeczytać na stronie Nimbuzz’a.




Nimbuzz i Gadu-Gadu mają wspólnego właściciela - afrykański koncern Naspers.

Play z kolei uruchomił dziś darmowy dostęp do Facebooka poprzez strone 0.facebook.com. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Szerzej o ofercie FreeM pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 3

    2.  2010-11-26 14:30:20

    To było więcej niż pewne... Czy aby w warunkach użytkowania GG nie ma zapisu, że numer musi być obsługiwany przez aplikację GG? Chyba jest. Jest to naturalnie martwy zapis, bo wielu ludzi korzysta z numeru GG przez inne komunikatory, ale pomyślcie - wchodzi nowy operator, nawet nie chodzi o to, że konkurencyjny do GaduAIR, ale majacy w OFERCIE dostęp do GG przez inną, niż GG aplikację. To nie mogło się udać.

  • 1

    3. ~  2010-11-26 14:34:31  host: 83.218.104.106

    no to FreeM zginie śmiercią dość szybką. Dużym plusem FreeM były rozmowy głosowe głównie z gg. Gdy ta opcja padła to FreeM traci rację bytu

  • 1

    4.  2010-11-26 15:06:23

    www.palringo.com i nie tylko gg ma się na każdej platformie. Obecnie standardowo instalowana aplikacja w samsungach.

  • 0

    5.  2010-11-26 15:18:02

    Ja nie wiem to Gadu Air to ma jakieś dumpingowe ceny, smsy do wszystkich sieci za 6gr bez żadnych warunków wstepnych ani pakietów, podobnie 29gr/min. do Playa, czyli poniżej interconnectu. Zupełnie nie wiem na czym właściciel Gadu Gadu tu zarabia(firma Naspers z Kapsztadu). Czyżby na lwach południowoafrykańskich:)? W czym tkwi kruczek? Dobrze że nie reklamują tego w TV bo byłoby drożej.

  • 1

    7. ~do simplusowiec  2010-11-26 15:32:00  host: 83.218.104.106

    no tak masz racje. Ale GA ma mało pakietów obniżających ceny. I tak w pakietach do wszystkich sieci ma się cenę 10gr/min brutto a smsy do wszystkich sieci ma się w pakiecie po 1gr... To wg Twojego myślenia dopiero jest dumping. Innymi słowy dobrze jest jak jest. Szkoda tylko że tylko Play Fresh, GA, mbank mobile i może heyah walczą o klienta a reszta operatorów mają naprawdę średnie lub drogie ceny...

  • 1

    8.  2010-11-26 15:32:03

    Tak jak mowi KuFeL - zmienia klienta na jakiegos innego, ewentualnie napisza wlasnego (choc pierwsza opcja tansza). Jeszcze nie polegli, nie spisujcie ich od razu na straty ;)

  • 0

    10. ~hendrix  2010-11-26 15:57:38  host: dpu45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    GA odpowiedziało i to dosyć szybko. Muszą pilnować swojego podwórka.

  • -1

    11. ~  2010-11-26 15:59:21  host: user-46-112-218-123.play-internet.pl

    Kolejny MVNO krzak. Padna zanim sprzedadza pierwszego sima. Rozdawnictwa na FB nie licze.

  • 1

    12.  2010-11-26 16:19:21

    No dobre :D A może zrobią, alternatywny komunikator, który by omijał GG? Takich aplikacji jest przynajmniej 3, coś takiego da się ominąć, wystarczą chęci.

  • -2

    13. ~PLAY  2010-11-26 16:52:08  host: z14-05.opera-mini.net

    tak jak przeczówałem o czym głośno mowiłem ze wszystkie mvno upadną. Korzystanie z mvno to duże ryzyko. Nie sondze, żeby GaduAir przetrwalo.

  • 2

    14. ~do 13  2010-11-26 17:41:58  host: 83.218.104.106

    do PLAY: pisze się nie "sondze" lecz nie "sądzę". co do mvno to owszem sporo z nich może paść ale GaduAir i mbank mobile sądzę że mogą przetrwać

  • 3

    15. ~  2010-11-26 20:30:09  host: 87-205-59-176.adsl.inetia.pl

    @13 - twoja opinia o GaduAIR (będącego w tej samej grupie co Gadu-Gadu, Allegro.pl, Bankier.pl itd.) jest tyle warta, co twoja znajomość ortografii. No, ale 'sondzić' sobie możesz cokolwiek.

  • 0

    16. ~zeus  2010-11-27 07:15:20  host: z14-08.opera-mini.net

    @15, to ze GA jest w duzej grupie nie oznacza, ze beda stale dokładac do projektu przynoszącego straty. Interes otwiera sie zeby czerpac zyski. O ile rozumiem mvno mbank czy carrefour, bo maja byc dodatkiem do innych produktow, ktore przynoszą duze zyski tak GA niekoniecznie. Poki co nie widac korzysci wynikających np. z obecnosci na allegro itp. Oferta bardzo dobra ale na tak nasyconym rynku wielkiego sukcesu nie odniosą. Chyba ze mają tak balansowac na krawedzi zysku i strat. Wirtualna Polska istnieje ale wp mobi pochowali juz a ofesta tez nie byla zla jak na tamte czasy. Ilu userow ma GA- 50-100tys.? To nawet nie jest dolna granica, przy ktorej mvno zaczyna zarabiac na siebie. Ja korzystam z GA i chcialbym zeby taka oferta byla jak najdluzej, bo dla mnie jest tansza niz Play

  • -2

    18. ~PLAY  2010-11-27 09:35:51  host: z05-12.opera-mini.net

    @17, czy ja pisalem o zasiegu i braku doładowan jako przyczynie ich upadku? Taka jest moja prywatna opinia/insynuacja i mam takie prawo. Witek ostrzegał ze prywatne wycieczki nie bedą tolerowane. Ja przynajmniej mam odwage sie podpisac bo swoich pogląduw sie nie wstydze Panie anonimie spod 17. Przeciez stawka 19gr minus prowizja za sprzedaz doladowan jest ponizej mtr, 5numerow za 10gr/min tym bardziej, tak samo 29gr do Play takze poniżej mtr, sms 1gr i 6gr ponizej mtr. Net darmowy po doladowaniach. Na czym w koncu oni zarabiają skoro mieli by miec zysk? Na połaczeniach w sieci tez kokosow nie zbijają. Dlatego zanim zaczniesz obrazac to pomysl wczesniej.

  • 0

    19.  2010-11-27 10:32:48

    kwistas - dziesiątki takich było... i co? GG jest a tamte jeśli są to niszowe albo ludzie o nich nie pamiętają ;-) Ciekawe, kto z Was używa jeszcze całkiem fajnie zapowiadającego się gochata? Padają czasem hasła, ze GG nawet nie umywa się do jednego czy drugiego komunikatora (też w koórce), tylko dlaczego nie zdetronizował żaden z nich GG?

  • 0

    20.  2010-11-27 10:36:54

    teraz widzę dyskusja poszła w kierunku biznesu, pieniędzy itd. Ja mam numer GG z czasó kiedy funkcjonował SMS Express a GG jeszcze nie było. Mam go do dzisiaj i nie zamierzam zrezygnować, mimo, ze naprawdę wiele innych komunikatorów próbowałem - głównie dlatego, ze znajomi tego ode mnie "żądali" uzasadnając to tym, że g..nego GG używać nie będą ;-) Jakoś każdy z nich używa GG ciągle a o swoich opiniach sprzed lat żaden z nich nie pamięta. Zawsze natomiast kiedy coś nowego się pojawia, jest to o niebo lepsze od zalulającego komputer GG, o możliwościzch mobilnego się ni mówi, bo są żadne w porónaniu z nowością...

  • 0

    21.  2010-11-27 10:39:40

    teraz widzę dyskusja poszła w kierunku biznesu, pieniędzy itd. Ja mam numer GG z czasó kiedy funkcjonował SMS Express a GG jeszcze nie było. Mam go do dzisiaj i nie zamierzam zrezygnować, mimo, ze naprawdę wiele innych komunikatorów próbowałem - głównie dlatego, ze znajomi tego ode mnie "żądali" uzasadnając to tym, że g..nego GG używać nie będą ;-) Jakoś każdy z nich używa GG ciągle a o swoich opiniach sprzed lat żaden z nich nie pamięta. Zawsze natomiast kiedy coś nowego się pojawia, jest to o niebo lepsze od zamulającego komputer GG, o możliwościach mobilnego GG się nie mówi nawet, bo są żadne w porównaniu z tą aktualną nowością...

  • 0

    23. ~jarekt  2010-11-27 22:18:50  host: 178-37-47-164.adsl.inetia.pl

    @18 Twoja ignorancja przewyższa jedynie Twoje problemy z ortografia. Masz pod reka Internet i naprawde mozesz uzupelnic swoja wiedze bez zmuszania nas do czytania Twoich postow. MTR nie ma praktycznie wplywu na zyski firmy. Ruchu w sieci wlasnej nie dotyczy a ruch poza siec z zasady sie bilansuje bo przecietny uzytkownik tyle samo odbiera rozmow ile sam inicjuje. W efekcie jego operator tyle samo placi innym operatorom ile sam od nich dostaje. Temat jest oczywiscie szerszy ale reszte wyjasni Ci wujek Google - wystarczy zapytac.

  • 0

    24. ~Tomasz  2010-11-27 22:54:17  host: aejm49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z jednej strony nie lubie porażek = mniej sieci gorzej dla klientów, z drugiej strony jakies menagarki w Wawie mocno przekombinowały. Na papierze ten projekt wygladał pewnie super atrkacyjnie. Młody target, uzależnienie od facebooka, duzo reklam - dawanie darmowej transmisji danych którą łatwiej z opereatorem wywalczyć niż np. niższą cene na połaczenia czy sms. Wszystko pieknie, ale wystarczy ze konkurencja zrobi małe korekty i już projekt zabity. Poza tym po cholere bawić w setki reklam - jak mozna za 5-9zł miec spory pakiet danych w prawie kazde sieci na karte?! Ciekawe kto wtopił kilkaset tys zł w tej projekt. mam nadzieje ze nie emeryci z Ofe... Może Unia - ona a raczej polscy urzednicy lubia przeznawac na bzdury - np. 600 tys zl dali na portal o kotach.

  • 0

    25. ~  2010-11-28 15:51:38  host: p07-14.opera-mini.net

    Taka słabsza srednia oferta rynkowa nie przyjmie się. CM jest o wiele lepsza i też nie za wiele klientów jest. Tu jest potrzebne, poza stawkami, te ów coś co by łączyło ludzi jak choćby gadugadu. W tym przypadku nie jest to nawet sklep w którym robi się zakupy. Sieć jakich było, jest i będzie się dość sporo przewijać pod różnymi nazwami.

Dodaj swoją opinię