Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości FreeM i Mova kończą działalność

FreeM i Mova kończą działalność

WitekT 13 Września 2012 21:06

0 0

CP Telekom znika z mapy polskiego rynku telekomunikacyjnego, a wraz z nim dwa MVNO - Carrefour Mova oraz FreeM. 30. września będzie ostatnim dniem działania obu marek - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Aby zachować swój numer FreeM lub Mova, należy go zarejestrować, a następnie przenieść do innego operatora.




CP Telekom w czerwcu 2010 roku zostało przejęte przez giełdową Grupę Integer, operatora m.in. InPostu. Plany były ambitne, w listopadzie 2010 roku pojawiła się marka FreeM obok funkcjonującej już od kwietnia 2008 roku Movy. Od pewnego czasu ograniczano jednak zakres obowiązujących promocji, a nowe się nie pojawiały.

To kolejny już operator MVNO, który znika z polskiego rynku - po WPmobi, myAvon i GaduAIR.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 185
  • 0

    172. ~  2012-09-21 19:21:13  host: z36-04.opera-mini.net

    widac, ze karty ktore nie byly uzywane wylaczaja wczesniej. Ja na swojej Mova odbieralem mnostwo polaczen i mam prawie 50zl za odbieranie polaczen, mialem tez swojego czasu 3tys minut za zakupy i karte mam caly czas aktywna. W przyszlym tygodniu powedruje do heyah

  • 0

    173. ~bartekkk  2012-09-22 08:52:14  host: 148.81.23.126

    No tyle że te 50 pln pójdzie się j...

  • 0

    174. ~  2012-09-22 10:15:31  host: z02-16.opera-mini.net

    mysle, ze zarejestrowanych kart wczesniej nie wylacza. Natomiast numery, ktore tylko byly parkowane czyli tzw lezaki beda systematycznie wylaczane wczesniej chociaz tak byc nie powinno ale widzac, ze biling im padl i niektorzy uczynili sobie maszynki do nabijania minut w Play, to wylaczaja wczesniej. Balagan jednak panuje tam. GaduAir w lepszym stylu konczylo dzialalnosc ale tam nie bylo prezentu w postaci oferty 'no limit' :)

  • 0

    175. ~  2012-09-22 13:37:37  host: 84-10-138-183.dynamic.chello.pl

    no limit na dwa tygodnie dzieki freem;)

  • 0

    176. ~maxmontana  2012-09-22 14:02:12  host: public-gprs536017.centertel.pl

    do 173 na stronie mova w zakładce rgulaminy i cenniki masz formularz niewykorzystanych środków, nic innego jak wypełnić i liczyć że się uda. Póki co dzwonić do oporu i korzystać z no limit :-)

  • 0

    177.  2012-09-22 16:46:42

    @169 Przenosić do Play też nie radzę... mój numer miał być w Play 11.08.2012 i nie jest do dziś. 20.08.2012 FreeM wyłączyło numer, a Play do dziś nie potrafi go włączyć...

  • 0

    178. ~  2012-09-22 17:50:39  host: user-5-173-84-68.play-internet.pl

    Zgloszenie na uke.gov.pl i w 48 godzin problem rozwiazany.

  • 0

    179. ~  2012-09-23 15:39:41  host: 84-10-138-183.dynamic.chello.pl

    i koniec stanu darmowego we freem:)

  • 0

    181. ~  2012-09-24 01:00:49  host: aeto89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    179 czemu?

  • 0

    182. ~Mova posiadacz  2012-09-28 11:26:04  host: cky98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na stronie carrefourmova.pl jest info, iż numer można przenieść do końca września. Zadzwoniłem na jeden z podanych tam numerów i konsultantka poinformowała mnie, że jednak do końca października można numery z Carrefour Mova zabierać. Co nie zmienia faktu, iż z końcem września numery te 'ogłuchną'.

  • 0

    183. ~  2012-10-01 21:20:33  host: 80.51.152.209

    nadl mozna dzwonic nie nalicza oplat od tygodnia :)

  • 0

    184. ~Mikk  2012-10-02 00:14:01  host: z59-10.opera-mini.net

    A mi się już znudziły te darmowe dzwonienie i smsy . He he

  • 0

    185.  2012-11-22 15:04:13

    a ktoś z was dostał już zwrot środków mova mobile/ freem na konto bankowe? jak telefonowałem na infolinie to powiedzieli że będą wypłacać do końca listopada 2012r. konsultant sprawdził mój numer (potwierdził że wpłynęła karta rejestracyjna oraz formularz zwrotu środków) i powiedział żeby czekać. co o tym myślicie ? będą zwroty czy nie ?

  • 0

    186. ~norm  2012-12-07 22:37:15  host: c37-135.client.duna.pl

    No właśnie, czy ktoś coś dostał? Bo jak na razie u mnie cisza i nic się nie dzieje. (oszustwa ciąg dalszy?)

  • 0

    187.  2012-12-10 17:23:10

    ja dostałem zwrot środków, co prawda nie 100% kwoty z konta tylko 80% ale zawsze. Korespondencje wysyłałem do firmy listem poleconym za potwierdzeniem odbioru a ponadto parokrotnie telefonowałem i mailowałem z zapytaniem kiedy zwrot środków i czy wszystkie dokumenty są poprawne. przelew dostałem 05.12 r. pozdrawiam

  • 0

    188. ~maciej9371  2012-12-19 14:25:47  host: epu241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Poznaje się operatora jak konczy -FREEM ZAPAMIĘTAM jako oszusta który nie tylko PADŁ - ale to kłamca który odwraca KOTA OGONEM -aby tylko nie zwrócic klientowi nie wykorzystanej GOTÓWKI .Formularz wysłałem odpowiadając na wszystkie PYTANIA ŁĄCZNIE Z SKSEROWANYM DOWODEM OSOBISTYM I COŻ I NIC oświadczono ,że zwrotu gotówki nie dostanę bo...tajemnica POLISZYNELA , Dobrze ,że tacy operatorzy idą na śmietnik historii -TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ . Niech moja nie zwrócona GOTÓWKA --wyjdzie im na zdrowie . I tyle BASTA W TYM TEMACIE !!!

  • 0

    189. ~Jacek  2013-01-01 17:12:45  host: myn74.internetdsl.tpnet.pl

    A czy ktoś dostał wezwanie do zapłacenia za połączenia wykonane w czasie kiedy system billingowy nie działał? I czy ktoś może żądał "odszkodowania" za opieszałość w przenoszeniu numeru do innego operatora?

  • 0

    190. ~  2013-01-02 22:29:44  host: v55-07.opera-mini.net

    Teraz rozsylaja faktury vat za uslugi, z ktorych ludzie korzystali kiedy im system padl i nie byly pobierane oplaty. Niektorzy otrzymali faktury na 500zl :) Dla mnie to zwykla proba zastraszenia i tyle wiec nie placcie wcale a jak przyjdzie doo sądu wezwanie, to bedziemy sie bronic. Witek obiecal artykol o tym.

  • 0

    191. ~sake  2013-01-04 18:18:03  host: 195.88.145.225.kompex.pl

    Czy abonent pre-paid odpowiada za błąd w systemie bilingowym? To byłaby czysta bezczelnośc i bezprawie. Ja odwołuje sie od tej faktury wysyłając reklamacje poprzez Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta, zapłacenie faktury za czyjś bład byłoby dla mnie krzywdzące. Na szczescie zaczynają sie rozmowy w tej sprawie, zapraszam do dyskusji http://www.wykop.pl/ramka/1366193/czy-abonent-pre-paid-freem-i-m ova-odpowiada-za-blad-w-systemie-bilingowym/ Działajmy!! pozdrawiam

  • 0

    192. ~power.d  2013-05-03 23:18:34  host: ip-78-30-109-122.free.aero2.net.pl

    mam 2 karty freeM zdobyte na lewy mail itp mam tez move zreszta ta mowa byla pierwsza mial byc net za free nigdy niedzialal wydalem cala kase na reklamacje ale na freeM dzialal ale jakie to dzialanie :) normalnie kpina choc do gg w htc sie nadawal na szczescie ja nic nie dostalem bo z freeM niechcaco raz zadzwonilem na 15 sekund a net byl za free i pozostalo mi jeszcze kilkadziesiat groszy, mysle ze gdybym dostal cos do zaplaty to bym to olal jak olewa sie pobieraczka.pl bo nawet w tym roku zaswzalal i wzywal do zaplaty hahaha jestem ceikaw ilu durni im zaplacilo

Dodaj swoją opinię