Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości FreecoNet obniża ceny na komórki

FreecoNet obniża ceny na komórki

sirmark 7 Września 2009 17:25

0 0

Od 1. października FreecoNet obniża ceny na komórki w połączeniach internetowych realizowanych przez TelArenę (moduł FreecoNet). Koszt połączeń na numery operatorów Era, Orange i Plus spada o blisko 20% i wyniesie 0,31 zł za minutę. W najbliższym czasie planowane jest również wprowadzenie niższych cen na połączenia do sieci Play.

Od 1. września za korzystanie z zagranicznych głosów opartych na syntezie mowy, udostępnianych na platformie FreecoNet, użytkownik płaci 29 zł na miesiąc. Ta blisko 50% obniżka cen za wirtualnych lektorów powinna ucieszyć tych użytkowników FreecoNet, którzy chcą wykorzystać syntezę mowy np. do stworzenia profesjonalnego systemu powitań i przekierowań połączeń (IVR). Do wyboru są anglojęzyczne głosy z amerykańskim akcentem, a także głos rumuński. Komunikaty tworzy się i modyfikuje przez panel użytkownika FreecoNet. Wystarczy się zalogować przez Internet i wpisać z klawiatury komputera pożądany komunikat, który zostanie przetworzony i odczytany przez syntezator mowy.




Na platformie dostępne są także polskojęzyczne głosy męskie i żeńskie w cenie od 10 do 19 zł za miesiąc. Głos jest generowany przez syntezator mowy Ivona, stworzony przez firmę IVO Software.

Źródło tekstu: FreecoNet     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2009-09-07 17:42:30

    Można się będzie spodziewać w takim razie ok 0.20zł/min z CLIR'em. Na dzień dzisiejszy z CLIR'em jest stawka 0.30zł/min

  • 0

    2.  2009-09-07 20:17:10

    netto czy brutto? Marens, i tak na Twoim plaju nie masz blokowanego SIPa :P

  • 0

    3.  2009-09-07 20:35:25

    Nie mam od pewnego czasu blokowanego SIPa. Tylko pozostaje kwestia nieprzewidywalnej jakości połączeń :)

  • 0

    4.  2009-09-07 21:06:11

    W Tlenofonie jest ok. ;] U mnie.

  • 0

    5. ~wio  2009-09-07 21:34:05  host: host-81-190-218-2.wroclaw.mm.pl

    połączenia się rwą ( wrocław )- mam net-1 MB , wy też tak macie ?

  • 0

    6.  2009-09-07 21:52:44

    Miałem na myśli PlayOnline :)

  • 0

    7. ~m  2009-09-07 22:08:47  host: 80.53.118.237

    w ipcall i gaduair od dawna jest 0.25 z prezentacja numeru wiec nawet po ich obnizce to marna oferta

  • 0

    8. ~z  2009-09-07 23:30:18  host: 77-255-20-13.adsl.inetia.pl

    @~wio Możesz mieć i 10Mbps, to nie ma znacznie - liczy się jakość twojego ISP - jakie ma przyłacza, jak bardzo twój styk z sąsiedztwa jest obciążony, czy dzielisz łącze, czy stosujesz jakiś QOS/zarządzanie ruchem, w końcu - upload jest tutaj najwazniejszy. Ja jaestem zadowolony z Freeconet, działa jak ta lala nałączu 1 Mbps od Netii na linii TP. Może telepolis korzystając z okazji sprawdziłoby czy to prawda, ze na liniach całkowiecie uwolnionych LLU (int i telefon) Netia blokuje alternatywne bramki VoIP? Bo w takim LLU nie trzeba płacić opłaty za utrzymanie łącza, idealnym rozwiązaniem byłoby więc wziąść lub przenieść sobie numer do jakiegoś VoIP, np Freeconet, gdzie miesieczne utrzymanie kosztuje tylko 2 zł i płacić za faktycznie wygonane rozmowy. Ja jeszcze nie jestem w zasiegu LLU, ale chciałbym żeby ktoś to wyjaśnił raz i do końca. CZęść osób pewnie nawet nie wie (ja wyczytałem w regulaminie) że int. na LLU można brać bez abonamentu tel. / opłaty za utrzymanie łącza, wiec pewnie ich nie obchodzi. Słyszałem o pojedyńczych przypadkach obejścia, ale to za mało.

  • 0

    9. ~z  2009-09-07 23:33:42  host: 77-255-20-13.adsl.inetia.pl

    @~m Byłem w IPCall, ich jakość usług/obsługi jest praktycznie żadna... Ponadto ta firma ma trochę niejasne kwestie włąsnościowe - niby rejestrowana w stanach część duzej korporacji, ale jak sprawdzałem jakiś rok temu kiedy byłem klientem to jednak nie do końca. Wolę mieć pewność że za usługą za którą płacę stoją poważni ludzie. Jest wiele pewniejszych firm, Freecnet, czy IPfon z usług którego też korzystałem. KAżdy musi spróbować kilku dostawców, wtedy ma porównanie.

  • 0

    10. ~do ~z  2009-09-08 04:56:12  host: lyk122.internetdsl.tpnet.pl

    Utrzymanie numeru przeniesionego do freeconet wynosi 5 zł.

  • 0

    11. ~przemo  2009-09-08 06:13:36  host: adli186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    IPfon nie nalezy do tych mocnych firm , ma wieczne problemy z płatnosciami

  • 0

    12. ~impassive  2009-09-08 07:40:11  host: gaja.tpnet.pl

    31 gr? Jakiś żart. To już lepiej z komóry - 29 gr/min. I o ile wygodniej.

  • 0

    13. ~Longman  2009-09-08 07:41:39  host: adbv79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z (8 & 9), dobrze prawi. Generalnie operatorów VoIP podzieliłbym na godnych zainteresowania (Tlenofon, AleKontakt, Tartel), takich których trzeba omijać szerokim łukiem i mgławicową resztę "na dwoje babka wróżyła". Inna sprawa to numery przychodzące, na przykład ja mam numer berliński i kalifornijski (SIPGate). Jak znajomi z Niemiec czy Stanów chcą do mnie dzwonić to dzwonią do mnie na te numery a ja odbieram telefon tak jakby dzwonili na mój polski numer telefonu. Fajna sprawa.

  • 0

    14.  2009-09-08 08:48:37

    @~12 Nie zaponinajmy także o tym że z karty prepaid, to nawet za 19 groszy plus 10 minut miesiecznie i 50 MB gratis. Niby fajnie, ale ostatnio zuzywam srednio 50-100MB dziennie z powodu pewnego pazernego androida. Porażka :/

  • 0

    15.  2009-09-08 13:47:03

    Testuje wlasnie astra2connect, siedze na N95 wifi dziala na poziomie GPRSu. Nie jest tak zle.

Dodaj swoją opinię