Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości FreecoNet: niższe ceny połączeń

FreecoNet: niższe ceny połączeń

sirmark 8 Października 2009 18:31

0 0

Użytkownicy korzystający z platformy FreecoNet, mogą teraz korzystać z niższych (nawet o kilka groszy) cen na połączenia międzynarodowe. Od 1 października spadły także ceny na telefony komórkowe.

Użytkownicy FreecoNet, którzy realizują swoje połączenia za pośrednictwem TelAreny (modułu FreecoNet), zapłacą od 6-8 groszy (brutto) do głównych krajów UE (Szwecja - 6 groszy, Niemcy, Hiszpania - 7 groszy, Francja, Włochy - 8 groszy). Połączenia z USA kosztują od 3 groszy za minutę (poprzednio najkorzystniejsza cena wynosiła 7 groszy), a z Wielką Brytania - od 4 groszy. Spadły bowiem ceny połączeń realizowanych za pośrednictwem GTS Energis, Crowley oraz Deutsche Telekom - operatorów TelAreny.




Z obniżki cen rozmów skorzystają także użytkownicy dzwoniący na numery komórkowe. Od 1 października nowe opłaty wynoszą od 31 groszy za minutę połączenia (do sieci Era, Orange, Plus), czyli taniej o blisko 20% w stosunku do poprzednich cen. Do 72 groszy spadły ceny za połączenia do sieci Play.

Źródło tekstu: FreecoNet     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~marcin1488  2009-10-08 19:05:16  host: 212.160.172.70

    no no,robi sie ciekawie... " od 31 groszy..." pewnie netto.a jak naprawde bedzie?

  • 0

    2. ~ess  2009-10-08 19:43:11  host: pradnik1.gemini.net.pl

    Pomijając ofertę Betamax, FreecoNet jest bardzo ciekawą (tanią) ofertą na naszym rynku.

  • 0

    3. ~Cooli  2009-10-08 20:23:09  host: nat2-11.ghnet.pl

    Na razie ciągle freeconet nadaje się tylko aby mieć numer, na który można dzwonić. Stacjonarne - nic nie przebije Betamax, a komórki mBank mobile - 19 gr./min. do wszystkich sieci w Polsce (w tym Play).

  • 0

    4.  2009-10-08 21:25:34

    Co do mBank mobile mam straszne problemy przeniesieniem numeru, Orżnąć utrudnia sytuacje, mBank nic nie wie, nie sądziłem że mnie tez spotka taka sytuacja :D Daje im czas do Poniedziałku, inaczej UKE wejdzie do akcji.

  • 0

    5. ~A.  2009-10-08 21:57:53  host: host-76.54.pxs.pl

    Cooli: betamax jest niezaprzeczalnie najtańszy. Problem w tym, że nie dla każdego akceptowalne są skoki w jakości obsługi (i to spore), z zaskoczenia zmiany reguł dotyczące płatności czy też co moim zdaniem najistotniejsze problemy z dodzwanianiem się do pewnych grup abonentów, z reguły nie będących klientami W3 i TPSA. Jak komuś to nie wadzi, a chce mieć za wszelką cenę najtaniej..

  • 0

    6. ~:))  2009-10-08 21:58:37  host: 188.33.58.133

    korzystam z Betamax i faktycznie, to chyba najlepsze rozwiązanie - ALE ZWRACAM UWAGĘ, że od jakiegoś czasu zróżnicowali opłaty (kiedyś 1c teraz np. Niemcy więcej niż 1c)

  • 0

    7. ~Damian  2009-10-08 22:57:00  host: 87-205-248-212.adsl.inetia.pl

    Co to ma być? Jałmużna? a może kpina? Dlaczego zagraniczni operatorzy mogą zaoferować połowę tej stawki?: 4Eurocenty(ok. 16gr)/min na komórki, a na stacjonarne 1Eurocent(4grosze)/min Mówię o Betamax, a najtańszy nasz operator GaduAir ma promocyjne 22gr i to też nie do wszystkich Jak widać każdy orze jak może

  • 0

    8. ~z  2009-10-09 02:32:27  host: 77-255-21-52.adsl.inetia.pl

    bo ruch idzie z zagranicy? Freeconet w mojej ocenie jest najpewniejszym dostawcą VoIP w Polsce, oczywiście, że taki Betamax jest tańszy, ale jak już wspomniano - z jakością bywa różnie, osobiście gubię się od którego pośrednika kupować etc. Są też tańsze polskie firmy, ale o ile taki Ipfon jest godzien zaufania, bo stoi za nim poważna firma to takie np. IPcall zarejestrowane w Hameryce, to już chyba nie. Uogólniając, ja sam używam freeconet bo chcę mieć niskie ceny, ale też pewność jakiejś jakości oraz tego że ktoś poważny oferuje tę usługę i nie zniknie z dnia na dzień.

  • 0

    9. ~Jaro  2009-10-09 07:59:28  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    @kwistas: Też miałem problemy z przeniesieniem z Plusa do mBank. Trwało to od 8 września do 2 października. Polkomtel nie chciał wypuścić numeru, tłumacząc to problemem technicznym. Dwukrotne spokojne zapytania nie przyniosły skutku. Za trzecim razem tłumaczyli, że konto na rozmowy wychodzące jest zablokowane i muszę doładować. Odpowiedzialem, że po pierwsze nigdzie nie jest określone, że konto ma być aktywne, po drugie w chwili planowanego przeniesienia było aktywne, a po trzecie dla zasady doładuję za 5 złotych i jeżeli do 2 dni nie oddadzą numeru, to złożę skargę w UKE. Wyłączyli numer tego samego dnia. Życzę więc wytrwałości.

  • 0

    10. ~hiq  2009-10-09 09:26:39  host: xt216e.stansat.pl

    Nie wiem skąd to halo. W ifonie od 3ch lat połączenia za granicę są od 3 gr. brutto. Moje małe callcenter dzwoni dużo za granice i głównie przez ifona. Do Moskwy i Kanady mają za 3 gr brutto od 3ch lat jak ich używamy.

  • 0

    11. ~tkubon  2009-10-09 10:16:05  host: 85-126-221-172.work.xdsl-line.inode.at

    Betamax wcale nie jest taki zły. Ostatnio kombinowali z ilością darmowych dni, ale w poivy.com bardzo na plus poprawiła się jakość połączeń na komórki. Albo już nie FCTują, albo mają lepsze FCTy. Jak się ma jakieś szybkie łącze to działa bez pudła, bo na np. 1Mbps jak idzie sieć i inny ruch bez priorytetu może zamulić. Wady: brak naliczania 1/1. Ewentualne wbicie się na pocztę gł. kosztuje w tym wypadku całe 6,5 ct. Dodatkowo we freeconet radzi i to bardzo taka dysproporcja stawek. Jak to jest, że do USA można za 3gr brutto dzwonić a po PL u polskiego operatora za 9???? Osobiście ostatnio ustawiałem tartel.pl Super polska sieć. Dali promocję podwójnego doładowanie, więc załadowaliśmy za 500zł i dali 1000zł. WIęc efektywne stawki to 3,5gr brutto PL/EU 14,5 gr W3 Play 29gr brutto. Da się????

  • 0

    12.  2009-10-09 20:45:51

    Swoim czasie FreecoNet podrożało i nie pisaliście o tym. Rozumiem, że na pressa wam tego nie przesłali wtedy, ale wołałbym więcej krytycyzmu w stosunku do niektórych wiadomości. :)

Dodaj swoją opinię