Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Free dynamicznie rośnie, Apple zauważalnie traci

Free dynamicznie rośnie, Apple zauważalnie traci

Q! 16 Kwietnia 2012 15:33

0 0

Podczas gdy francuska sieć Free dynamicznie zyskuje abonentów, jeden z największych na świecie producentów smartfonów, Apple, traci swoje udziały w tamtejszych rynku. Z czego wynika ta zależność?

O francuskim Free pisaliśmy już kilkukrotnie. Najpierw operator ten rozpoczął wojnę cenową, aby po chwili ściągnąć na siebie uwagę niezadowonych konkurentów, a w konsekwencji odnotować poważne problemy z pojemnością.

Teraz, jak informuje magazyn LSA, Free nadepnął na odcisk Apple, negatywnie wpływając na jego udział w tamtejszym rynku smartfonów. Według gazety, w I kwartale 2012 sprzedaż iPhone’a miała spaść o 10%, a udział Apple w tamtejszym rynku poniżej 20%.




Wszystko dlatego, że wraz z wejściem Free konkurenci musieli zareagować na jego ofertę, skupiając się na ofertach bez telefonu. W związku z tym klienci otrzymali mniejszy wybór umów ze smartfonami, tym samym decydując się na wybór ofert bez telefonu.

Skorzystały na tym sklepy oferujące telefony w wolnej sprzedaży. Przy czym znacznie większym powodzeniem cieszą się słuchawki alternatywnych producentów względem Apple. Wszystko przez ceny proponowane przez tego ostatniego - za zakup iPhone’a w wolnej sprzedaży trzeba zapłacić od 629 euro.

Tymczasem konkurenci oferują smartfony w wyraźnie niższych cenach. Na przykład za Nokię Lumię 800 trzeba zapłacić około 450 euro, podobnie jak za porównywalne smartfonowe propozycje konkurentów.

Źródło tekstu: LSA, Fierce Wireless, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 3

    1. ~jhk  2012-04-16 15:44:42  host: user-109-243-172-156.play-internet.pl

    I baaardzo dobrze. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać. Myślenie nie boli, nie kosztuje a można pójść po rozum do głowy i zwyczajnie zaoszczędzić niż być posiadaczem "prestiżu" typy orange czy srajfon.

  • 0

    5.  2012-04-16 16:27:42

    @4 dokładnie. Mam od 8 lat zegarek za 20zł i jedyne co muszę wymieniać to paski i baterie. Co o iPhone to jest to naprawdę super sprzęcik. Tyle, że konkurencja też robi świetne telefony. Jeśli o systemy chodzi to lubię iOS ale ten system mnie nie porwał. Jest fajny i nic ponad to.

  • 0

    6. ~lord  2012-04-16 18:00:29  host: 205.217-171-48.tkchopin.pl

    we francji 1 free a u nas 4 free :)

  • 0

    8. ~xy  2012-04-16 21:01:30  host: v06-15.opera-mini.net

    I dobrze. Jakaś dziwna mania, że zaraz (prawie) każdy potrzebuje rzekomo nowego iZłoma czy inne świecidełko. A tak mają we Francji trochę normalności.

  • 0

    9. ~?  2012-04-16 21:51:37  host: atd96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cóż, iphone powoduje w ludziach różne fanaberie. Kiedyś pracowałem w jednej z sieci komórkowych. Najbardziej zawsze bawiły mnie teksty szczęśliwych posiadaczy przykładowo 3 abonamentów za 20 czy tam 10 zł przy przedłużaniu umowy o treści: Wie pan co chcę obecny abonament większą liczbę minut najlepiej i do tego telefon. no to pytam jaki telefon: proszę pana tylko iphone 4g za 1zł i umowa na 24 m-ce.Obowiązkowo dodawali bo inaczej odchodzę z sieci. Z drugiej strony żeby być obiektywnym ceny których żądają sieci komórkowe za to w sumie byle co również są fanaberią żeby płacić ok. 2000 zł za coś co spokojnie ma pierwszy lepszy smartfon kosztujący złotówkę.

  • -1

    10. ~  2012-04-16 22:31:29  host: t13-12.opera-mini.net

    Maniiiek Twoi wielbiciele już robią składkę na rolexa dla Ciebie królu telepolis!rządzisz koleś!

  • 0

    11. ~  2012-04-17 00:42:17  host: user-109-243-218-151.play-internet.pl

    Free i Play namieszały. Apple ma się z pyszna. Gdyby tylko menedżerkowie wiedzieli, że jeżdżą Bentleyami dzięki rzeczy fanbojów...

  • 0

    13.  2012-04-17 08:14:27

    @12 akurat layout to jedna z zalet tego portalu.

  • 0

    14.  2012-04-17 08:35:02

    @1: jeśli nie widać różnicy to rzeczywiście nie warto przepłacać, tyle że różnicę widać

  • 0

    15. ~Mar  2012-04-17 08:37:50  host: 62.159.77.164

    Jak promowane byly taryfy z telefonem to ludzie brali smartfony za 1Euro, np. iPhone ale jak teraz operatorzy zaczeli promowac sama karte sim i za telefon trzeba samemu zaplacic to ludzie zobaczyli ile te zabawki kosztuja. Duzo latwiej zaplacic "rozsadny" abo i do tego brac iPhonea za darmo by splacac go w abonamencie. Bo wtedy nie widac ceny aparatu (dla przecietnego uzytkowniak sieci ktory nie porownuje ciagle ofert). Gorzej jak trzeba zaplacic za niego od razu albo wziac na prawdziwe raty.

  • 0

    16. ~  2012-04-17 09:39:50  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    czyli jaki z tego wniosek (oczywisty), ze płacimy frycowe za tych klientów, którzy 'dostaja' telefony - gdyby nie było faktycznego sponsorowania producentów telefonów (zwykle o ustalonych matkach), to ceny połaczen byłyby o wiele nizsze - a telefony można by kupowac po NISKICH cenach, ale te BEZ marki

  • 0

    17.  2012-04-17 09:53:14

    @ 12 - co do blokady reklam - gdyby nie byly tak nachalne i wielkie to bym ich nie blokowal... A tak aby przeczytac jakis artykul to jeszcze trzeba sie bawic w zamykanie reklam... Reklamy bede blokowac dopoki nie beda poupychane gdzie sie da i najlepiej zamiast newsa... Czyli 5 linijek artykulu a caly monitor zakryty reklama... :/ Niestety musze tutaj to napisac gdyz watek "jak wylaczyc reklame" pozbawiony jest mozliwosci zostawienia komenta...

  • 0

    18. ~xy  2012-04-17 10:05:36  host: public-gprs287456.centertel.pl

    @13: Dokładnie tak! NIe zmieniajcie strony - taka jest lekka, czytelna i nie razi oka. Nic nie zmieniajcie!

  • 0

    19. ~hmm  2012-04-17 10:11:43  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @9 telefony za 1 PLN mają to co iPhone za 2000 PLN. Hmm, lecę zamienić swojego iPhona na jakieś cudo za 1 PLN błeheeeeeeeee, heeeeeee, padłem:)

  • 0

    21. ~?  2012-04-17 10:47:24  host: aesc222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakbyś się jeszcze podniecał 4s to tu masz porównanie : http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/5178/5429/0/0/ dużo tańszy aparat a ma te same funkcje co iphone. więc tam płacisz tylko za logo Apple.

  • 0

    23. ~porownanie  2012-04-17 11:31:05  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @21 N9 i iphona dzieli przepaść. Pomijam fakt, ze w porównaniu iphone ma więcej funkcji od Nokii, dłużej działa na baterii, ma lepsze wykonanie (wiem bo miałem oba telefony w rękach, z czego IP 4s posiadam), iPhone jest szybszy, ma ciągle wsparcie wielkiego producenta w przeciwieństwie do bankrutującej nokii, ma rozwojowy i dynamicznie wspierany system i najwazniejsze: TONY APLIKACJI!!! do ściągnięcia.

  • 0

    24. ~BB  2012-04-17 11:34:25  host: 81.219.84.18

    Uważam,że dyskusja o przepłacaniu i oszczędzaniu jest bez sensu i na dość niskim poziomie. Jedna osoba uważa,że to za dużo,a druga-że nie. Nie widzę problemu.

  • 0

    25. ~  2012-04-19 17:08:39  host: accc90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ||telepolis.pl/balt.php

Dodaj swoją opinię