Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Frash - Adobe Flash 10.1 w wersji dla iPhone'ów

Frash - Adobe Flash 10.1 w wersji dla iPhone'ów

LuiN 9 Sierpnia 2010 17:45

0 0

Po narzędziu JailbreakMe, Comex z Dev-Team znów błyszczy. Tym razem przygotował maleńką łatkę, która aktywuje Flash w iPhone'ach.



Aplikacja Frash powstała z myślą o tabletach iPad z odblokowanym (Jailbreak)oprogramowaniem iOS 3.2. Szybko jednak przydatny dodatek do przeglądarki internetowej przewędrował na iPhone'y z oprogramowaniem iOS 4 lub nowszym.


Frash nie jest w pełni autorskim produktem - powstał na bazie kodu użytego w Adobe Flash 10.1 zgodnego urządzeniami z systemem Android 2.2 (Froyo).






Źródło tekstu: Dev-Team, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2010-08-09 17:54:26

    To nadal nie przekonuje mnie do iP4. Cena zbyt wysoka.

  • 0

    2. ~ewqaewqa  2010-08-09 18:20:13  host: t14-01.opera-mini.net

    I znow cos, co powinno byc darmowym dodatkiem z AppStore lub wrecz preinstalowanego z iOSem... jest dostepne tylko po jb, czyli, jak przypomne, dzialaniu po ktorym traci sie gwarancje. Legalnego sposobu brak. Brawo;)

  • 0

    4.  2010-08-09 19:13:55

    ewqaewqa - przecież JailBreak nie jest nielegalny.

  • 1

    5. ~pisul  2010-08-09 20:46:15  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Nie zebym kopal lezacego ale moja nieprodukowana stara nokia miala podobna mozliwosc juz 2 lata temu przez przegladarke Skyfire.Tak ze tego...nie tylko apple zaskakuje wysoka cena ale i inowacyjnoscia :)

  • 1

    7.  2010-08-10 00:05:20

    Polecam używanie flasha w smartfonach, naprawdę polecam, każdej osobie, która narzeka na brak flasha. Rozumiem, że gros narzekaczy albo nie ma smartfona, albo używa symbiana; inaczej nie jestem w stanie zrozumieć, co można widzieć w tym zabugowanym, zamulającym przeglądarkę, żrącym prąd na potęgę pluginie do internetu, wyglądającym na mobile jak pokaz slajdów.

  • -1

    8. ~Meh  2010-08-10 00:30:55  host: user-188-33-104-199.play-internet.pl

    Haha kolejna aplikacja na iPhona xD To nie telefon a puszka którą trzeba co chwila wypełniać bo inaczej nie będzie do niczego przydatny.... Nie zadzwonisz bo traci zasięg xD smsa nie wyślesz bo jak źle trzymasz telefon to nie masz zasięgu... ehhh żałosne

  • 0

    11. ~ewqaewqa  2010-08-10 08:57:42  host: t01-06.opera-mini.net

    @7 Mam telefon z Androidem i uwierz, ze.uzywam wiekszosci jesgo funkcji. LuiN nie jest nielegalny, ale przez producenta bardzo niemile widziany. Dla mnie kupowanie iP i robienir potem jailbreaku to kompletna pomylka, bo o swiadczy, ze urzadzenie dostarczone w wersji podstawowej ma za duzo brakow i ograniczen.

  • 0

    12.  2010-08-10 10:31:10

    @7. code: Tu nie chodzi o to że flash jest dobry. Sam mam 90% czasu wyłączonego flasha w przeglądarce w kompie. Chodzi o to, że Apple poprzez nie umożliwienie zainstalowania "legalnie" flasha, wręcz zabrania tego użytkownikom. A życie pokazuje, że "wolnościowe" (as in freedom of speach, not as in free beer ;) ) podejście jest jedynym podejściem które ma szanse na przetrwanie.

  • 0

    13.  2010-08-10 10:34:22

    A jeśli nie jest już to "wolny" sprzęt czy oprogramowanie, to producent musi słuchać swoich użytkowników, bo to dla nich przecież jest tworzony produkt.

  • 0

    14. ~niekumaty  2010-08-10 11:04:20  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    @11: Całe szczęście, że "LuiN nie jest nielegalny" ;>

  • 0

    15. ~code  2010-08-10 11:57:33  host: 212.160.172.70

    sztosz: polityka Apple opiera się na "wallen garden" i doskonale rozumiem, czemu nie wpuszczają na swoje urządzenie czegoś, co nie działa dobrze; nie wiem, jak jest na windowsach, ale na makach Flash jest kiepsko zoptymalizowany i obciążenie przeglądarki i komputera jest wyczuwalne na stronach flashowych. odnósłbym się też do Twojej tezy o wolnym oprogramowaniu; Linux, bo chyba o Linuxa Tobie chodziło, sukcesów nie ma (Android nie jest wolnym oprogramowaniem), a producent słuchając się swoich użytkowników może albo skończyć jak Nokia, albo jak Sony (PSP GO); mi bardziej odpowiada polityka realizowania projektów i wizji bez pytania się użytkowników co chcą widzieć i mieć, jak to robi Apple. nie zapominaj, że produkt opierający się w 100% na opinii potencjalnych użytkowników nigdy nie będzie innowacyjny.

  • 0

    16. ~Ipaduser  2010-08-10 12:08:41  host: 243.147.246.94.ip4.artcom.pl

    Jeśli ktoś potrzebuje flasha do ogladania reklamowych banerów, to faktycznie nie da rady na iphonie. Za to większość klipów video można już bez problemu ogladać w mobilnym safari dzięki html5. Sytuacja bardzo się zmieniła w tym roku dzięki nowemu standardowi i mobilne urzadzenia apple nie sa już aż tak upośledzone przez brak klasycznego flasha.

  • 0

    17.  2010-08-10 12:18:22

    @15 Android nie jest wolnym oprogramwaniem? To czym jest? Ma ostępione źrodła? Ma! Jest darmowy? Jest! Każdy może zrobić własne urządzenie z tym systemem bezody google? Może!

  • 0

    18. ~code  2010-08-10 13:38:14  host: 212.160.172.70

    uszatywp3: może, pod warunkiem, że w zmodyfikowanym obrazie nie będzie nic od Google. wymienię: nie będzie Marketu, Gmaila, Youtube, Map, Dokumentów, wyszukiwarki. btw zapomniałem o Symbianie, Symbian jest otwarty.

  • 0

    19. ~code  2010-08-10 13:39:55  host: 212.160.172.70

    przypis: Android jest oparty o licencję Apache, nie GPL. zapoznaj się proszę z różnicami, miast pisać frazesy.

  • 0

    20. ~  2010-09-12 23:19:16  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Lepszy i tak Wave.Male porownanie z ipkiem 4 http://www.ipmart-forum.pl/showthread.php?t=46588

Dodaj swoją opinię