Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Francuski rząd chce sprzedać 12% akcji FT

Francuski rząd chce sprzedać 12% akcji FT

WitekT 1 Września 2004 11:19

0 0
Francuski rząd zamierza sprzedać warte 5,8 mld euro udziały w narodowym teleoperatorze – France Telecom. Decyzja ta podyktowana została chęcią redukcji długu publicznego do poziomu wymaganego przez Unię Europejską.

W grę wchodzi sprzedaż do 229 mln walorów, które stanowią 12,1% udziału w kapitale drugiej największej europejskiej spółki telekomunikacyjnej. Po transakcji państwo zachowa udział w FT szacowany na 41-43,5% schodząc po raz pierwszy w historii poniżej poziomu 50%.


Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-96-198.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet