Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Francuski Orange boi się obciążenia sieci przez iPhone'y

Francuski Orange boi się obciążenia sieci przez iPhone'y

WitekT 27 Sierpnia 2008 14:37

0 0

Francuski Orange ograniczył prędkość transmisji danych w swojej sieci 3G do 384 kb/s. Tak będzie do połowy września, kiedy to po rozbudowie sieci limit zostanie podniesiony do 1 Mb/s - poinformował rzecznik prasowy firmy.

Limit został wprowadzony w związku z wprowadzeniem do sprzedaży iPhone’a 3G ponad miesiąc temu. Operator wprowadził ograniczenie w obawie o stabilność pracy swojej sieci. Choć limit dotyczy wszystkich, to dopiero niedawne “szaleństwa" nowych klientów iPhone’a spowodowały, że fakt ten został zauważony przez użytkowników, którzy wystosowali nawet internetową petycję w tej sprawie.




W polskiej sieci Orange nie ma takich limitów, klienci mogą korzystać z pełnej prędkości w ramach możliwości technicznych i obciążenia sieci - powiedział Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP.

W Polsce operatorzy prowadzą swoisty wyścig na prędkości - szczególnie trzej najwięksi, którzy informują, że niektóre stacje mają już zaimplementowane HSDPA 7,2Mb/s. Należy jednak pamiętać, że jest to prędkość czysto teoretyczna, zależna nie tylko od zajętości stacji, ale i od łącza do niej doprowadzonego. Standardem w Polsce jest łącze o wielkości 2 Mb/s lub 4 Mb/s na jedną stację. Znany jest także przypadek jednego z operatorów, który “zasila" stację... neostradą tp. Ciężko jest wtedy cieszyć się szybkim Internetem.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~romago  2008-08-27 15:49:23  host: bgd187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dobrze że u nas Orange nie planuje czegoś takiego. do iPhona internet się przydaje i to bardzo, w koncu to nie tylko telefon;)

  • 0

    23. ~  2008-08-27 15:58:18  host: bqe12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to poszaleja na tym super szybkim ajfołn http://pl.youtube.com/watch?v=cX0vLG6PYL8&feature=related

  • 0

    24.  2008-08-27 15:58:48

    21: na początku ostatniego akapitu wyraźnie zaznaczyłem, że mówię o trzech największych operatorach (więc nie o Play). Poza tym są już interfejsy zmieniające E1 na cokolwiek, co sobie zażyczysz...

  • 0

    25. ~Pu94  2008-08-27 16:10:27  host: eky240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja nie wiem co tuy sie czepiac regulamienu przeciez on nie dotyczy uslugodawcy tylko odbiorcy. A jak brak jest neta na jakiejs stacji to posuna sie do wszystkiego zeby osiagnac rezultat. Pozatym uwazam ze 1mb dla stacji to jest lipa wezmy nawet jedno osiedle i uzytkownikow z fonami 3g juz nie mowie tutaj o lataniu po necie ale videorozmowach i samym voice. Nie uwazam tez zeby pakiety na internet u danego operatora byly tak tragicznie drogie nie robmy sobie zartow.

  • 0

    26. ~get  2008-08-27 16:16:28  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    heh no tak we Francji ludzi stać na iphona, w Polsce biedota płacze pod każdym niusem o iphonie, żeby już o nim nie pisać idt, że jakiś tajwański htc jest lepszy, że niby iphone jest słaby, ale prawda jest taka że nie stać ich niego i dlatego narzekają...

  • 0

    27.  2008-08-27 16:29:30

    get, jakbym odłożył to też kupiłbym iPhone. Nie ma na co odkładać, ten telefon tylko z nazwy jest telefonem 3G. Co do newsa to w sumie każdy kombinuje, czy to my czy to operatorzy :)

  • 0

    28. ~issa  2008-08-27 18:27:10  host: inet20908ni-1.eranet.pl

    O jakie "szaleństwa" konkretnie chodzi? iPhone we Francji sprzedawany jest z nielimitowaną transmisją danych?

  • 0

    29. ~seba  2008-08-27 18:30:34  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    ale macie problemy - czy któryś op wam zagwarantuje minimalna prędkość/stabilność łącza?? NIE - rożnie dobrze tak ja stacja może internet udostępniać dzwoniąc pod 020.... i jechać na modemie a Wy będziecie mieć 0.00001kbps KOGO TO OBCHODZI??? wszędzie piszą DO 7,2 a nie ma minimum...

  • 0

    30. ~Pawel  2008-08-27 19:21:22  host: 75-dom-12.acn.waw.pl

    3. WitekT 2008-08-27 14:43 zadumana.waw.pl 2: no, gdybym nie miał wiadomości z wiarygodnego źródła i od osoby, do której nie mam zaufania, to bym o tym nie pisał... A tak przy okazji, ale w ZNACZNIE lepszym wykonaniu i z pomysłem jako "dopałka", a nie główne łącze: http://www.telepolis.pl/news.php?id=10259 WitekT, tylko co ma _technologia ADSL z _usługą_ Neostrada TP? Owszem, Neostrada TP jest zestawiona za pomocą tej usługi, ale nie tylko. InternetDSL przykładowo też, ale również nie tylko. Łączami ADSL zestawia się czasami tzw. łącza dedykowane i to pewnie za pomocą tzw. łącza dedykowanego są takowe stacje podłączone. Jeżeli linia telefoniczna, po której ów łącze jest zestawione jest ok, to absolutnie nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, ani tym bardziej złego. Zdobyłeś pewną informację, ale wyciągnąłeś z niej złą wartość logiczną. To tak, jakby ze zdania ,,Zdzisiu jeździ w Polsce samochodem.", wyciągnąć twierdzenie, że Zdzisiu jeździ Polonezem (no, bo swego czasu najpopularniejszy samochód i polski), ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Zdzisiu jeździł Mercedesem? ;-) Teraz chyba wszystko jasne? :>

  • 0

    31.  2008-08-27 20:47:43

    Ten nasz Orange powinien się obawiać bo mi net ledno co śmiga na Mokotowie!

  • 0

    32. ~zywiecka  2008-08-27 20:52:36  host: nat-72.ghnet.pl

    Zapraszam do obejrzenia tej technologii w... kopalni Wieliczka na przykład. I to od kilku ładnych lat. Gdzie sygnał pod ziemię pomyka za pomocą modmów xDSLowych. Tam jest konewrtowany do PCM E1 i vuola! ADSL czy HDSL to tylko rura, dokładnie taka sama jak światłowód czy PDHowa linia radiowa. Po oby stronach można to zakodować na taki sposób jaki się tylko zamarzy. Nie chcę Was zmartwić ale ogromna ilość Nodeów którymi się zachwycacie na co dzień ma doprowadzoną transmisję 2/4 E1.

  • 0

    33. ~muddy  2008-08-27 21:28:44  host: 22-206.2-0.pl

    @30, @32: nie ma nic nadzwyczajnego w stosowaniu technologii xDSL w taki czy inny sposób: jest ona sama w sobie stabilna i w pewnych warunkach idealna. Natomiast jest czymś niebywałym, by do takich celów korzystać z konkretnego zastosowania tej technologii przeznaczonego na rynek masowy, a taką usługą jest neostrada. Skoro Witek pisze o zastosowaniu NEOSTRADY w NodeB czy BTSie, to należy założyć, że wie, o czym pisze.

  • 0

    34. ~mikrus  2008-08-27 21:50:06  host: apn-77-113-55-142.gprs.plus.pl

    W polskim orange nie ma takiego problemu liczba iphonow liczona jest dopiero z górą, na kilka tys. sztuk, we francji to pewnie kilkaset tys. jesli nie znacznie wiecej. A jakie tam są w taryfach limity GB miesięcznie?

  • 0

    35. ~jls  2008-08-28 08:37:25  host: jsl-catv-user-247-197.streamnet.pl

    A polski Orange to pewnie boi się długich kolejek przed salonami ;-)

  • 0

    36. ~mate  2008-08-28 08:53:10  host: inet20909nj-1.eranet.pl

    złodziejski ten francuski orange zamiast ograniczyć sprzedaż iphonów ograniczają usługę przez to że niechciało im się sieci rozbudować oby jacyś im się prawnicy do skóry doczepili i zarobili na ich skórach :D

  • 0

    37.  2008-08-28 09:02:29

    Paweł: rozumiem, że wiesz co usłyszałem i od kogo... Fajnie. :)

  • 0

    38. ~mati  2008-08-28 21:35:29  host: chello087206150062.chello.pl

    36 a wg Ciebie jak byś w wyniku przeciążenia or sth nie mógł korzystać z netu w iP,tak to masz jasno powiedziane - po prostu wybrali mniejsze zło

  • 0

    39. ~  2008-08-30 11:15:38  host: dkn177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niedlugo moze i moj iphon bedzie im obiciazal siec :)

  • 0

    40. ~  2008-09-03 12:04:45  host: dks21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale czemu obciazaja nic z tym nie robia czy az ta duzo osob je ma ?

  • 0

    41. ~  2008-09-05 13:18:27  host: dkh95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a wlasnie jak to w koncu jest z tymi iphonami bardzo sie wieszaja ? i jak net nich chodzi ..pytam glownie o siec orange....

Dodaj swoją opinię