Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Francuski Free się przegrzewa?

Francuski Free się przegrzewa?

Q! 2 Kwietnia 2012 17:59

0 0

Free, który szturmem wdarł się na francuski rynek mobilny i tysiącami zabiera klientów dużym operatorom, ma poważne problemy - informuje magazyn Le Parisien. Sieć nie jest w stanie obsłużyć tak dużego ruchu.

Przypomnijmy, że na początku stycznia 2012 Free rozpoczął wojnę cenową na francuskim rynku mobilnym. Za niecałe 20 euro zaoferował on m.in. nielimitowane połączenia krajowe oraz do 40 krajów Europy i USA. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Niedługo później konkurenci oskarżyli Free o nieuczciwe praktyki rynkowe sugerując m.in., że gdyby nie bardzo korzystna umowa na roaming krajowy z Orange, taka oferta by się nie pojawiła. Z kolei jedna z francuskich gazet informowała o pierwszych problemach sieci z jakością połączeń - szerzej o tym pisaliśmy tutaj.




Teraz okazuje się, że problem może być znacznie bardziej poważny. Według Le Parisien, klienci Free mają poważne problemy z zestawianiem połączeń w godzinach szczytu, czyli od 18:00 do 21:00.

Według gazety, nawet 46% połączeń w tych godzinach nie dochodzi do skutku. W pozostałych godzinach odsetek ten jest równie wysoki i wynosi nawet 14%. Dla porównania, u konkurentów wskaźnik ten oscyluje wokół 1% przez całą dobę.

Czy zareagują na to klienci Free? Czas pokaże. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że poczynaniami Free inspirował się Play, o czym mówił w wywiadzie dla TELEPOLIS.PL Bartosz Dobrzyński, członek zarządu P4 odpowiedzialny za marketing.

Źródło tekstu: Le Parisien, Bloomberg, wł     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 1

    23. ~bombastic  2012-04-03 03:25:09  host: host-46-175-46-180.wtvk.pl

    Zwykłym szarym użytkownikiem telefonu też raczej nie jesteś skoro wiesz wszystko o pasmach ilosciu użytkowników na osiedle itd Sorry ale to naprawdę śmierdzi w 3 ;)

  • 0

    24. ~  2012-04-03 06:49:06  host: public95823.xdsl.centertel.pl

    A u mnie w małym miasteczku Play wyłączył GSM

  • 1

    25. ~  2012-04-03 08:05:25  host: z09-09.opera-mini.net

    Tak czytam o tym marnym zasięgu i jakości play i zastanawiam się z jakich telefonów korzystacie i skąd dzwonicie. Mam u nich kilka kart i problemów nie mam, tak samo w orange czy t. Wszystkie karty na macierzystym zasięgu.

  • -1

    26. ~Od zawsze Orange  2012-04-03 08:10:30  host: aaqe12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja dzwonie z orange mam 150 minut do wszystkich w tym do Play w pakiecie delifn i drugi numer w play zeby nie przekroczyc abonamentu z Orange :)Stan konta sprawdzam zawsze zadarmo i jestem zadowolony z Orange ;)

  • 0

    27. ~Od zawsze Orange  2012-04-03 08:12:24  host: aaqe12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam do tego 5 bezplatnych numerow po 6000 minut do Orange ;) Nie da sie tego przegadac XD No i 150 minut wymienne na 300 sms ;)

  • 1

    28. ~Calm7  2012-04-03 08:35:48  host: z15-06.opera-mini.net

    26 27. Zapomniałeś napisać ile masz smsów do wszystkich sieci ;-p Poza tym, jak już się wypowiadasz o abonamencie, to wypada ujawnić cenę tego abonamentu. Prawda? * Calm7 życzy dobrego dnia!

  • 0

    29. ~Calm7  2012-04-03 08:38:06  host: z15-06.opera-mini.net

    Aha, jest, 300 smsów. Piękna ilość ;-D

  • 0

    30. ~Q  2012-04-03 09:41:31  host: static-223-197.is.net.pl

    taki nasz tutejszy Play :) *** jakosc niska cena. Obecnie po kilku latach na rynku (!!!) nadal klienci niezadowoleni z obslugi i jakosci swiadczonych uslug. Ale cena jest niska wiec swolocz to kupuje.

  • 1

    31. ~  2012-04-03 09:49:07  host: 178.183.147.143.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @30 - huh, TM jest ponad 15 lat na rynku, a BOK bym wystrzelał po twarzy za przycinki ad personam a nie meritum.

  • 0

    32.  2012-04-03 10:32:33

    Mam free i przyznaje ze jest slabo. Klienci Orange ktory jest najwieksza siecia tutaj odczuwaja problemy z zasiegiem w miejscach przeludnionych np w Paryzu a po wejsciu Free jest jeszcze gorzej. I to mimo ze jakosc sieci Orange tu jest naprawde niezla! Natomiast polaczenia przez Free faktycznie jakosc jest kiepskam troche jak w VOIPie chociaz co prawda jeszcze ani razu nie udalo mi sie zle polaczyc...

  • -1

    33.  2012-04-03 11:35:57

    T-Mobilem może sobie pozwolić na ofertę z nielimitowanymi rozmowami. Play jest śmieszną siecią - praktycznie nie mają infrastruktury a dają takie oferty. Już powoli Plus i Orange filtrują Playowców w godzinach szczytu. Albo wezmą się wreszcie za infrastrukturę albo pozostaną w tej sieci tylko ci, którzy myślą, że mając Playa są "fajni".

  • 0

    34.  2012-04-03 11:54:36

    Plus i orange filtrują playowcow, w zyciu takich bredni nie czytalem :) dzieki za poprawienie humoru

  • 0

    35. ~  2012-04-03 12:01:53  host: 212-106-23-165.adsl.inetia.pl

    @34, to mało słyszałeś i widziałeś. Może na wsiach to nie jest odczuwalne ale w miastach na GSM w godzinach szczytu coraz częściej nie można zestawić połączenia w Play w roamingu. Nawet jak się zestawi, to jakość połączenia jest gorsza niż na karcie macierzystej tego operatora. Szczególnie odczuwalne to jest w Plusie, bo Orange i tak jakością nie grzeszył w mojej lokalizacji.

  • 0

    36. ~Artur  2012-04-03 12:34:18  host: gateway1.proask.com.pl

    Witajcie, wybieram się w podróż do Francji. Jakiego polecacie operatora? Zależy mi na dostępie do internetu, smsach i rozmowach. ;)

  • 0

    37. ~  2012-04-03 12:38:03  host: user-46-112-159-30.play-internet.pl

    35 To pojechales kolego z tym filtrowaniem czysty absurd, w roamingu nie mam zadnych problemow, ktore bywaja fakt ale czasami na zasiegu play w moim miescie.

  • 0

    38. ~  2012-04-03 12:40:36  host: 212-106-23-165.adsl.inetia.pl

    @37, to, że tobie się nie trafiło wcale nie oznacza, że to jest absurd. Ja np. trafiłem kilkanaście razy a wcale nie jestem heavy userem. Poczytaj forum a dowiesz się więcej.

  • 0

    39. ~Vaver  2012-04-03 14:46:28  host: mconnect.com.pl

    @38 A ile osób chwali się na forum, że jest dobrze? Jak nas coś boli, razi nas, to mówimy o tym wszystkim. Jak jest super, to już niekoniecznie. Każdy ma swoje doświadczenia, każdy wie co i jak u niego działa. Ja osobiście nie mam złych doświadczeń, bo korzystam jeszcze (nie)stety z plusa.

  • 0

    40. ~  2012-04-03 22:28:06  host: z36-14.opera-mini.net

    @39 bo taka jest polska właściwość, że do narzekania pierwsi a by coś docenić, pochwalić to raczej już nie

  • 0

    41. ~sqt  2012-04-04 16:19:16  host: z44-10.opera-mini.net

    to ja na przekor i z swoim przekonaniem jestem w play nie mam problemow z siecia ciesze sie ze malo place I jestem w sieci, ktora daje swietne oferty, czesto przelomowe na rynku I pokazuje W3 ze idzie;p

  • 0

    42. ~HD  2012-04-04 21:44:45  host: 89-77-4-69.dynamic.chello.pl

    JAK DOBRZYŃSKI SIĘ INSPIRUJE SIECIĄ FREE TO NIECH ZAOFERUJE TO CO ONI ZA 40 ZŁ:)

Dodaj swoją opinię