Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Francja zablokuje telemarketerów

Francja zablokuje telemarketerów

LuiN 5 Maja 2016 13:23

24 2

Od czerwca dla Francuzów dostępna będzie specjalna strona, za pomocą której jednym kliknięciem będzie można usunąć swój numer ze wszystkich baz telemarketerów - czytamy w Pulsie Biznesu.

Za projektem stoi minister ds. praw konsumentów Martine Pinville, która w charakterze urzędnika o randze sekretarza stanu dzierży wszystkie uprawnienia polskiego UOKiK-u. Pinville gwarantuje, że mechanizm na pewno zadziała.




Od 1 czerwca Francuzi będą mogli wpisać swój numer na stronie www.bloctel.gouv.fr i gotowe. Na koniec każdego miesiąca wszyscy operatorzy call center będą mieli obowiązek usunąć wskazane przez konsumentów numery ze swoich baz. Za nieprzestrzeganie przepisu grozić będzie grzywna 75 tys. euro (w przypadku firm zarejestrowanych we Francji). Na stronie będzie można wskazać również zagraniczne firmy nękające Francuzów.

Na zbliżony mechanizm zdecydowały się Stany Zjednoczone jeszcze w 2003 roku. National Do Not Call Registry zapewnia, że w ciągu 31 dni od wprowadzenia swojego numeru na stronie większość połączeń od telemarketerów stanie się przeszłością. Gdyby jakiś z numerów nadal nękał mieszkańca USA, wystarczy wypełnić krótki formularz i urzędnicy Federal Trade Commission zgłoszą się do podmiotu nim zarządzającym.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:

Tagi: francja | telemarketing

w sumie: 24
  • 2

    5.  2016-05-05 14:10:15

    Przydałoby się u nas dla świętego spokoju, bo teraz to taki telemarketer na chybił trafił wybiera numery i dzwoni do losowej osoby. Jak kogoś zastanie to nie daje spokoju już nigdy.

  • 0

    6.  2016-05-05 14:13:16

    @5 jeśli się umawia to oddzwania, a jeśli ktoś nie odbiera to skąd ma wiedzieć czy jest to aktualne czy nie? Odbierz i jak człowiek powiedz, że np. nieaktualne. Nikt nie jest wróżką. Zachowuj się jak cywilizowany człowiek.

  • 2

    7. ~Alvaro  2016-05-05 14:14:05  host: 188.146.5.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Oj przydałoby się wprowadzić takie prawo w Polsce. Ciągle nękają z ofertą ubezpieczenia, banku czy inne tam.

  • 3

    8.  2016-05-05 14:27:31

    @Morvius (6), jako cywilizowany człowiek, najzwyczajniej w świecie nie życzę sobie marketingowego śmieciowego nękania na swoim numerze telefonu. Niestety w naszym cywilizowanym kraju w chwili obecnej nie mam narzędzia, aby wymóc bana na telemarketing. W Polsce, jak widać, kultura (a raczej przepisy prawa) umożliwia dręczenie poprzez telefon. :-]
    Nie mam również zamiaru odbierać każdego kolejnego telefonu od telemarketera i po raz setny wyjaśniać mu, że coś mnie nie interesuje. To on ma do mnie nie dzwonić!

  • 3

    9.  2016-05-05 14:40:48

    Zarejestrują bazę np. w Panamie i tyle z tego ich prawa będzie.

  • 1

    10. ~MMM  2016-05-05 14:41:07  host: 89-79-124-149.dynamic.chello.pl

    A u nas nawet jak to by wprowadzili, to oszuści i tak nadal by dzwonili. Cwaniaki mówią, że dane dostali od znajomego danej osoby, ale nie mogą podać którego, bo ochrona danych! A wystarczy przepis, że jeśli dana osoba nie wyraziła zgody, to ma prawo do domagania się opłaty za próbę nawiązania połączenia np. 1000zł, a za każdą minutę rozmowy kolejne 100zł. Zaraz problem "telemarketerów" by się skończył.

  • 6

    11.  2016-05-05 14:41:16

    @8, DanielR - zgodzę się z Tobą. O ile jednak osoby młode sobie jakoś jeszcze radzą, to najbardziej mi szkoda osób starszych stale naciąganych na jakieś pieruńsko drogie garnki, pościele czy inne odkurzacze piorące.

  • 0

    12. ~gosc  2016-05-05 14:44:59  host: public-gprs378844.centertel.pl

    Takie prawo w Polsce nic nie da. Marketerzy dzwonie twierdząc ze wybrali numer losowo - przeciez tego nikt im nie zabroni.

  • 0

    13. ~  2016-05-05 14:48:21  host: host-46-151-189-42.interduo.pl

    z uchodzcami i terrorystami za ciezko walczyc, lepiej zajac sie telemarketingiem

  • 3

    14. ~.wewewe  2016-05-05 14:49:02  host: achl203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @8 nie przegadasz... w tym kraju wszystko stoi na głowie.
    @6 czyli zakładam, że jakby nagle kilka razy dziennie zaczęli cie nekac domokrazcy to z usmiechem na twarzy tlmaczylbys kazdemu ze nie jestes zainteresowany albo cos w ten desen?

    No wlasnie - jezeli gdzies sie zgodzilem na telefony marketingowe go nie mam problemu, ale jak dzwoni do mnie jakis pajac z tele-debile, ze nagle wprowadzaja nowego miksa i ze numer wylosowal losowo (a na moje, ze moze stawac na glowie i mnie nie przekona dostaje odpowiedz, ze bedzie stawal na glowie - na co w koncu uslyszal zeby spadal na drzewo bo ile mozna?!) to co ja mam zrobic? odbierac i mowic dziekuje za kazdym razem?!

  • 0

    15. ~ane  2016-05-05 14:50:06  host: d93-123.icpnet.pl

    normalny kraj cos robi, nasz daje 500+

  • -1

    16.  2016-05-05 15:01:16

    Nie mówię, że to dobre. Mówię tylko że bez przyczyny nie oddzwaniają po tyle razy jeśli nie ma ku temu konieczności. Staram się być obiektywny.

  • 1

    17.  2016-05-05 15:18:42

    @3 - niby od kiedy? Ja średnio raz na pół roku dzwonię na infolinię Play i za każdym razem "blokują" mi ten spam/połączenia... A najlepsze jest to, że w zasadzie to (większość przypadków) dzwoni ktoś z firmy Philipiak (z tego co pamiętami co znalazłem w Internecie)... Czyli numer +48896510430.

  • 2

    19.  2016-05-05 16:44:07

    @12 Owszem zabroni i zabrania tego już nasze aktualne prawo:

    "Zakazane jest używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę."

    Trochę ciężko abyś posiadał w.w. zgodę od losowo wybranego numeru...

    Potrzebna jest uproszczona możliwość zgłaszania tego typu incydentów i oczywiście egzekwowanie tego prawa. Bo jak na razie to prawo swoje, a życie swoje.

  • 0

    20.  2016-05-05 18:15:17

    Ja dzisiaj wyślę do UOKiK pismo pospisane profilem zaufanych epuap. Zobaczymy co odpiszą w tej sprawie.

  • 0

    21. ~  2016-05-05 20:48:12  host: agaq205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mówcie ,że rodziców nie ma lub macie 14 lat działa w 100%

  • 1

    22. ~  2016-05-06 06:47:29  host: 89-79-171-86.dynamic.chello.pl

    Dla Androida polecam aplikację "Odebrać telefon?". Skutecznie blokuje telemarketing.

  • 0

    23. ~awq  2016-05-08 11:09:54  host: public-gprs396657.centertel.pl

    Wreszcie skończy się stalking z marketingowym bełkotem.

  • 1

    24. ~  2016-05-09 22:46:18  host: gaja.tpnet.pl

    Do mnie ostatnio dzwoniła pani z Filipiaka, i kłamała, że mój numer "wylosowała"! Gdzie jest UOKiK, GIODO i inne pajace?! Co oni robią na tych wysokopłatnych stołkach?!

  • 1

    25. ~  2016-05-10 12:23:56  host: cpc89614-cove14-2-0-cust471.3-1.cable.virginm.net

    Przydałaby się taka opcja w Polsce.

Dodaj swoją opinię