Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości France Telecom zrezygnuje z TeliaSonera?

France Telecom zrezygnuje z TeliaSonera?

LuiN 20 Czerwca 2008 13:09

0 0

Financial Times i The Wall Street Journal pisały w tym tygodniu, że France Telecom rozważa podniesienie oferty za największego skandynawskiego operatora - TeliaSonera. Tymczasem FT studzi emocje, oświadczając, że TeliaSonera nie jest FT niezbedna - pisze Parkiet.

France Telecom ma bardzo ograniczone możliwości podniesienia gotówkowej części oferty kupienia szwedzkiego operatora TeliaSonera za 40,6 mld USD - powiedział dyrektor finansowy francuskiej spółki Gervais Pellissier. Dodał, że TeliaSonera wcale nie jest "niezbędna" do realizacji strategii France Telecom i jego spółka gotowa jest obejść się bez tego zakupu.
5. czerwca zarząd TeliaSonery odrzucił ofertę France Telecom jako zbyt niską. Po tym zdarzeniu analitycy przewidywali, że część gotówkowa oferty może być podwyższona do 79 koron za akcję z obecnych 63 koron. Wczorajsze wypowiedzi Pellissiera mogą oznaczać, że tak wysoko francuska spółka nie pójdzie. Zwłaszcza, że i na realizację pierwotnej oferty FT musiał walczyć o duże kredyty.

Prezes France Telecom Didier Lombard dał władzom TeliaSonery 15 dni na zapoznanie się z pierwotną ofertą, a Pellissier powiedział wczoraj, że jego spółka nie zamierza tego okresu przedłużać poza "rozsądne granice". Ujawnił też, że obie firmy utrzymują kontakty w celu przedyskutowania warunków, na których mogłyby rozpocząć się formalne negocjacje.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~mirekb  2008-06-20 13:16:10  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

  bzdura.naprawde sądze ze Szwedzi nie sprzedaliby firmy bo to strategiczny biznes i ochrona swoich interesów,dali zaporową cenę zeby ladnie wygladało i niech FT spada.NIE TO CO W POLSCE:orange nowe lipne plany taryfowe i francuska telekomunikacja polska

 • 0

  2.  2008-06-20 14:07:52

  Tyle to nie dołożą polscy abonenci:)

 • 0

  3. ~kwistas  2008-06-20 18:12:05  host: w3cache.wignet.pl

  Ale z 17 krajów gdzie jest Orange to może by nazbierali kasy na taka inwestycje.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy dopłaty w roamingu to dobra decyzja operatorów?

Dopłaty w roamingu - kto ma najmniejsze?

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet