Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości France Telecom zmieni się w Orange

France Telecom zmieni się w Orange

WitekT 28 Maja 2013 19:46

6 4
Od 1. lipca France Telecom zmieni nazwę na Orange. Zatwierdzili to dziś akcjonariusze koncernu.

Od 2006 roku spółki Grupy FT przeprowadzały proces ujednolicenia identyfikacji wizualnej - zarówno we Francji, jak i na świecie. Orange jest teraz marką szeroko używaną przez spółki z grupy zarówno do świadczenia usług telekomunikacyjnych (stacjonarnych, komórkowych, internetowych oraz telewizji), jak i działań korporacyjnych.


Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:

Tagi: france telecom | orange

w sumie: 22
  • 0

    3. ~Nokia  2013-05-28 20:07:15  host: 78.30.82.160

    @2, nie wiesz? Ten rok jest łapania w pułapkę klientów, w 2014 r pójdzie na sprzedaż Play.

  • 1

    4. ~Obserwator  2013-05-28 20:10:35  host: apn-46-76-18-164.dynamic.gprs.plus.pl

    To tylko czysty zabieg marketingowy. Zobaczyli, że ich *** marka traci na wartości każdego roku (w 2012 r. w rankingu 100 najcenniejszch marek na świecie zajęła 50 miejsce, w 2013 r. 60 miejsce) to zmieniają na siłę nazwę tam gdzie tylko jeszcze można, żeby sztucznie napompować wartość logo pomimo regularnie topniejących jak śnieg na wiosnę przychodów. Jeśli wypadliby całkwicie z listy 100 najcennieszych marek świata to mają tego pełną świadomość, że już nigdy więcej na nią nie powrócą. A wypadnięcie z tej prestiżowej listy to jest dla nich całkowite zejście na psy. Tylko patrzeć jak Deutscje Telekom pójdzie tą samą drogą i zmieni swoją nazwę na T-Mobile Deutschland !!!

  • 0

    5. ~pabloki  2013-05-28 20:13:46  host: apn-77-114-143-34.dynamic.gprs.plus.pl

    hahaha a wczoraj ktoś w poscie to prorokował tyle że zmiane centertela na orange jak t mobile. co nam po zmianach skoro do całej sieci orange na świecie musimy płacić jak za rozmowy mi,ędzynarodowe. T d.ebile przynajmniej tworzy pozory i daje od początku po zmianie marki taką usługę za 49 zl m-c, orange raczej tego nie wprowadzi.

  • 0

    6. ~  2013-05-28 21:19:49  host: 89-70-88-44.dynamic.chello.pl

    Pytanie dnia: Czy Polkomtel zmieni się w Solorz-Żak Polska?

  • 0

    7. ~la vie change avec Orange  2013-05-28 21:26:17  host: goliat.interkonekt.pl

    Pisałem o tym już od dawna to jak zwykle nikt mnie nie słuchał.....

  • 0

    8. ~la vie change avec Orange  2013-05-28 21:36:46  host: goliat.interkonekt.pl

    http://thefonecast.com/News/TabId/62/ArtMID/541/ArticleID/6908/D efault.aspx tutaj podaję link z filmem zapowiadającym zmianę nazwy korporacji :).

  • 0

    9. ~Jerzy_Katowice  2013-05-28 22:05:59  host: 77-253-34-83.adsl.inetia.pl

    Zmiana marek i wizualizacji jest jednym z najgłupszych i żenujących działań słabych firm. Jakoś gwiazdy Mercedesa, symbolu Coca-Cola, marki Apple nie trzeba zmieniać przez lata. Dobra firma nie boi się swoich korzeni i swojej tradycji. Słabe firmy muszą się jej wstydzić.

  • 0

    10. ~:)  2013-05-28 22:15:33  host: h82-143-155-47-static.e-wro.net.pl

    @9 Apple zmieniało już nazwę swojej firmy. Kosmetycznie wprawdzie, ale zmieniało.

  • 0

    12. ~la vie change avec Orange  2013-05-28 22:37:52  host: goliat.interkonekt.pl

    warto także dodać, że rząd Francji planuje sprzedać udziały w kilku spółkach w celu poprawy kondycji finansowej państwa i redukcji długu. Mówi się o tym, że zostanie sprzedane ostatnie 15% udziałów skarbu państwa w Air France, że rząd sprzeda udziały w PSA, koncernie energetycznym EDF, poczcie francuskiej i właśnie France Telecom w której ma 26,9% udziałów.

  • 0

    13. ~Ado  2013-05-28 22:58:23  host: dns2.stansat.pl

    @10, a niby kiedy i na jaką nazwę marki???

  • 0

    14. ~  2013-05-29 00:55:07  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @12 O PSA to już słychać chyba z 10 lat i nadal tego nei sprzedali.

  • 0

    15. ~Zapinam  2013-05-29 00:55:53  host: 213-186-89-13.ip.netia.com.pl

    A czy nie jest tak, że nowa firma w ramach promocji dostaje zniżki i zwolnienia podatkowe? Były przypadki firm (np. sieci marketów), które nazwę zmieniały co 5 lat. Nie wiem, jakie cele ma w tym Orange, ale po PTC bym się tego spodziewał.

  • 0

    16. ~la vie change avec Orange  2013-05-29 01:20:47  host: goliat.interkonekt.pl

    zmiana nazwy firmy oraz siedziby nie wpływa na jej wcześniejsze zobowiązania finansowe i podatkowe więc będą płacić dalej podatki na tych samych zasadach. To tylko zmiana nazwy by ujednolicić w całej grupie.

  • 0

    17. ~  2013-05-29 06:54:41  host: v57-06.opera-mini.net

    w Polsce powinni zmienic nazwe z Centertel na Wredniak

  • 0

    18. ~?  2013-05-29 07:32:08  host: public-gprs435528.centertel.pl

    globalną tendencja do ujednolicenia marki w jednolitą korporacjet

  • 0

    19. ~user  2013-05-29 09:29:08  host: 91-231-53-130.holicon.pl

    w świecie korporacyjnych gigantow jest jeszcze takie coś jak dywidenda od zysku wypłacana akcjonariuszom, którą ciężko zatrzymać gdy zysk netto jest spory, stąd cyklicznie generuje się koszty marketingowe (zmiana logo - zmian ulotek, pieczątek, szyldów, koszulek, kubków , banerów, etc) by zmniejszać zysk netto i w konsekwencji nie wypłacać dywidendy, a co kto zarobi na druku ulotek, etc to już słodka tajemnica, gdybyście widzieli po ile wyrabia się nowe pieczątki (300% ceny rynkowej), ale jak mus to mus :) zasada jest prosta - wydajmy kasę którą i tak nam zabiorą :)

  • 0

    20. ~  2013-05-29 09:41:11  host: ajp184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    9, akurat "symbole" wszystkie wymienione przez ciebie firmy zmieniały, i to w dużym stopniu, więc trochę ci nie wyszło.

  • 0

    21. ~  2013-05-29 09:57:33  host: 85.219.163.130

    wiedzieliscie o tym? http://www.orange.pl/kid,4000377582,id,4000377583,title,telefon- na-raty-za-0-zl-na-start-,article.html

  • 0

    23. ~pytanko  2013-05-29 13:37:15  host: route-bonin.komster.pl

    na jaką markę zmieni swoje imperium medialne POL ?????

  • 0

    24. ~  2013-05-30 07:21:06  host: 89-70-62-187.dynamic.chello.pl

    co z tego ze zmieni :) jak dalej sa dziadami

Dodaj swoją opinię