Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości France Telecom pozwana o duże odszkodowanie

France Telecom pozwana o duże odszkodowanie

WitekT 24 Grudnia 2004 12:49

0 0

Pozew przeciwko France Telecom złożył w czwartek powiernik zarządzający długiem Gerharda Schmida, byłego szefa niemieckiego operatora komórkowego MobilCom.
Ponad dwa lata temu FT postanowiła wycofać się z inwestycji w niemieckiego operatora komórkowego MobilCom. Prawnik Schmida twierdzi, że Francuzi nie wywiązali się z umowy, która określała zasady jej wyjścia z MobilCom. Zgodnie z nią FT miała przejąć na siebie 7 mld euro długu niemieckiego operatora i sfinansować zawieszenie koncesji na telefonię komórkową trzeciej generacji. W zamian Schmid obiecał, że nie będzie dochodził swoich praw wobec FT na drodze sądowej. Schmid musiał potem ogłosić niewypłacalność. Jego powiernik uważa, że ugoda nie jest wiążąca, bo nie pokrywa strat, jakie poniósł Schmid i MobilCom w wyniku współpracy z Francuzami.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-01-04 20:33:00  host: dmm16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No cóż. Mądry Niemiec po szkodzie. Tak się niestety wychodzi na interesach z żabojadami.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet