Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości France Telecom nie kupi TeliaSonery

France Telecom nie kupi TeliaSonery

WitekT 30 Czerwca 2008 18:06

0 0

France Telecom wycofał ofertę przejęcia TeliaSonera. Dawał za skandynawski telekom ponad 40 mld dolarów gotówką i własnymi akcjami.

Notowania TeliaSonera spadły o kilkanaście procent po wiadomości, że France Telecom nie chce już kupić szwedzko-fińskiej spółki. Notowania francuskiej poszły mocno w górę. Analitycy sceptycznie oceniali możliwość realizacji transakcji. W ich ocenie rząd Szwecji, jeden z największych akcjonariuszy TeliaSonera, miałby opory ze sprzedażą posiadanych akcji bo musiałby się liczyć z zarzutami opozycji, że pozbył się ich za tanio.
5. czerwca zarząd TeliaSonery odrzucił ofertę France Telecom jako zbyt niską. Po tym zdarzeniu analitycy przewidywali, że część gotówkowa oferty może być podwyższona do 79 koron za akcję z obecnych 63 koron. Późniejsze wypowiedzi szefa finansowego FT Gervaisa Pellissiera dawały do zrozumienia, że tak wysoko francuska spółka nie pójdzie. Zwłaszcza, że i na realizację pierwotnej oferty FT musiał walczyć o duże kredyty.

Prezes France Telecom Didier Lombard dawał władzom TeliaSonery 15 dni na zapoznanie się z pierwotną ofertą, a Pellissier powiedział, że jego spółka nie zamierza tego okresu przedłużać poza "rozsądne granice". Ujawnił też, że obie firmy utrzymywały kontakty w celu przedyskutowania warunków, na których mogłyby rozpocząć się formalne negocjacje.

Źródło tekstu: AP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~omega  2008-06-30 18:09:20  host: 77-253-108-222.adsl.inetia.pl

    40 mld dolarów?... czy to aby nie literówka? :)

  • 0

    2.  2008-06-30 18:11:22

    omgea: nie - za tyle w kasie i akcjach to miało pójść. :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet