Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości France Telecom na zakupach w Czechach

France Telecom na zakupach w Czechach

WitekT 4 Grudnia 2004 18:51

0 0

France Telecom jest zainteresowany kupnem 51,1% akcji Cesky Telecom, powiedział w czwartek minister ds. IT Wladimir Mlynarz. Wartość pakietu szacuje się na 2 mld EURO.

Czeski rząd zdecydował, że sprzeda kontrolny pakiet akcji Cesky Telecom inwestorowi strategicznemu. Jeśli to się nie uda, papiery największego krajowego operatora telekomunikacyjnego trafią na giełdę.
Zainteresowany kupnem Cesky Telecom jest Swisscom. Szwajcarzy mieli wcześniej wraz z holenderskim KPN 27% udziałów spółki, ale je sprzedali. Przejęcie pakietu kontrolnego Cesky Telecom negocjowało konsorcjum Deutsche Banku i duńskiego TDC, ale rozmowy zakończyły się niepowodzeniem.

Cesky Telecom jest ostatnim w Europie Wschodniej narodowym telekomem będącym wciąż w rękach państwa. Spółka obsługuje 4,2 mln linii stacjonarnych, jest dostawcą Internetu dla 480 tys. klientów. Cesky Telecom ma 51% udziałów w Eurotel Praha, największej czeskiej sieci komórkowej, obsługującej 3,2 mln abonentów.

Źródło tekstu: MD, AFX, PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-146-211.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czu uważasz, że operatorzy komunikatorów powinni ujawniać klucze szyfrujące na żądanie władz?

Prawo do prywatności znowu przegrało w imię walki z terroryzmem. Tym razem w Rosji

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet