Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości France Telecom może sprzedać część swoich aktywów

France Telecom może sprzedać część swoich aktywów

Q! 4 Maja 2011 08:21

0 0

France Telecom przyjrzy się posiadanym przez siebie aktywom. Nie wyklucza sprzedaży mniejszych operatorów - poinformował Gervais Pellissier, dyrektor finansowy spółki.

Pod uwagę brane są spółki działające m.in. w Austrii, Belgii oraz Rumunii. Powodem tego są ich słabe wyniki finansowe - w I kwartale 2011 roku wartość mniejszych rynków europejskich wzrosła jedynie o około 1,2%.
W zamian za to France Telecom zamierza skupić się na rynkach Afryki oraz Bliskiego Wschodu. To właśnie tam w I kwartale rynek wzrósł o solidne 5,8% (dane te nie dotyczą Egiptu).

Obecnie wiadomo, że spółki z rodzimej Francji, Polski oraz Hiszpanii nie są brane pod uwagę jeśli chodzi o podejmowane przez France Telecom działania.

Źródło tekstu: BusinessWeek, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 2

    1.  2011-05-04 09:01:33

    Polski orange daje im za dużo zysku ;)

  • 2

    2. ~:)  2011-05-04 12:03:27  host: bow149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Orange Romania to największa siec w Rumunii ma prawie 11 milionów abonentów. To dużo biorac pod uwagę, że kraj ma 24 miliony mieszkańców

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet