Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fragmentacja w Androidzie nie istnieje

Fragmentacja w Androidzie nie istnieje

Q! 12 Stycznia 2012 08:51

0 0

Fragmentacja w Androidzie nie istnieje - tak przynajmniej twierdzi prezes Google, Eric Schmidt, i tłumaczy różnicę między fragmentacją, a różnorodnością. W przypadku Androida występować ma ta druga.

Różnorodność jest dobra, a fragmentacja jest zła - tymi słowami Schmidt opisuje podstawową różnicę pomiędzy obydwoma sytuacjami, z których tylko ta jedna, oczywiście pozytywna, występuje w systemie Android.

Różnorodoność - według definicji Schmidta - oznacza, że producenci mają możliwość wyboru różnych wersji systemu Android w swoich urządzeniach. Tym samym sami mogą określić jego innowacyjność, a także konkurencyjność względem rywali rynkowych.




Z kolei fragmentacja została określona jako stan, w którym na różnych urządzeniach z różną wersją systemu Android ta sama aplikacja działa w różny sposób. Innymi słowy - albo chce się uruchomić, albo nie.

Google dąży jednak do tego, aby udostępnić wszystkim użytkownikom Androida jego najnowszą wersję, czyli 4.0 Ice Cream Sandwich. Wszystko jednak leży w gestii producentów sprzętu i to oni decydują czy aktualizacja dla ich produktu zostanie udostępniona, czy też nie.

Wygląda więc na to, że dotychczasowa definicja fragmentacji została sprytnie przemianowana przez Google na różnorodność. Ciekawe tylko czy z tą opinią zgadzają się właściciele urządzeń z Androidem, którzy czekają na oficjalną aktualizację systemu po kilka miesięcy, albo w ogóle jej nie otrzymują?

Źródło tekstu: PC Mag     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~do 4  2012-01-12 09:57:57  host: afph41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Użytkownik Xperii ARC pozdrwaia :) ARC jest w sprzedaży od lutego 2011 roku i otrzyma ICS :)

  • 1

    7. ~foks  2012-01-12 10:03:10  host: ala151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    koles gada jak w tym powiedzeniu: "-Podobno na Placu Czerwonym rozdaja zegarki! -Nie zegarki, tylko rowery i nie rozdaja a kradna"

  • 0

    9. ~guess_who???  2012-01-12 10:57:45  host: ap146.internetdsl.tpnet.pl

    Najeciekawsza sytuacjia jest w momencie pisania aplikacji i korzystania z emulator niby wszsytko pieknie ladnie ale jak sie zainstaluje aplikacje na telefonie defacto z ta sama wersja androida to jakoś dziwnie aplikacjia działa inaczej... więc niech mi ktoś wytłumaczy co jest grane ?

  • 0

    10. ~MSQ  2012-01-12 11:08:41  host: 212.160.172.70

    Sam czekam na info odnosnie mojego SGS o aktualizacji do ICS'a jak narazie na to sie nie zapowiada.. raczej watpie zeby Samsung blokowal mozliwosc aktualizacji do nowszego systemu ale kto tam wie..

  • 0

    11. ~rafał  2012-01-12 11:23:24  host: CMPC-089-239-068-239.CNet.Gawex.PL

    po co producent (np. samsung) ma aktualizować do najnowszych wersji swój aktualnie flagowy telefon skoro za chwilę wypuści "nowy flagowy" - więc jeśli dumni posiadacze starego flagowego chcą nowy system to niech płacą za nowe urządzenie! - marketing + biznes ! (choć go nie potrzebują to kupią - a przy okazji można kilka milionów ludzi przyzwyczaić do corocznej wymiany telefonu) no i "prawie" wszyscy są zadowoleni...

  • 1

    12. ~piyoter  2012-01-12 11:25:52  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    Rozumiem rozżalenie włascicieli troche starszych słuchawek, ale pretensje powinny byc kierowane do producentów słuchawek, nie dostawcy OS. Google wydaje jeden OS 4.0 (nie ma wersji dla htc, czy samsunga czy innych). A to że producenci wolą zmienić kształt wylotu głosnika lub niżej umiescic gniazdo minijack by wydac "nowy model z nowym systemem" to juz zupełnie inna sprawa (nawet nie bardzo związana dostawcą OS).

  • 0

    13.  2012-01-12 11:33:52

    Microsoft jakoś potrafi wymusić na producentach aby aktualizowali WP równo. Google ma świetną wyszukiwarkę, przeglądarkę oraz kilka fajnych usług ale nie potrafią utrzymać na rynku mobilnym czegoś porządnego. Dają system i niech się dzieje co chce. Tak im się nie uda zyskać stałych fanów.

  • 1

    14. ~wojciech  2012-01-12 11:38:40  host: 83-238-238-143.adsl.inetia.pl

    to tlumaczenie jest tak bezdennie glupie, ze az zeby bola... pewnie ex ceo nie widzial knefla 'ta apka dziala/nie dziala z twoim urzadzeniem'...

  • 0

    15. ~jamcito  2012-01-12 11:43:25  host: v11-15.opera-mini.net

    dobra definicja. Fragmentaryzacja była przeokropna na JavaME. Ale Google skradło kod Sun-a i zrobiło forka :(

  • 0

    16. ~aro  2012-01-12 11:48:51  host: host-86-63-155-85.nplay.net.pl

    i ja dodam swoje 3 grosze. Google wypuszcza tylko system, to od producentów zależy na jakim urządzeniu znajdzie się najnowsza wersja - czysty marketing+biznes, na czymś trzeba zarabiać. Ja mam Motorolę Milestone - i dziękuję Bogu za XDA i Cyanogena :)

  • 0

    17.  2012-01-12 11:56:25

    Po kilku androidach postawiłem na zmiany, powodem między innymi był burdel w markecie, coś działa jednak większość nie, od paru miesięcy mam Wave (S8500) z bada OS i nie wrócę szybko do androida, szkoda tylko że tak późno wziąłem pod uwagę ten system...

  • 0

    18. ~raptoos  2012-01-12 12:18:01  host: qj100.internetdsl.tpnet.pl

    Telefony z Androidem mają różne specyfikacje, ich prędkość, pojemność, wielkość ekranów rosną z każdym miesiącem. A ich producenci przyzwyczaili się do stylu sprzedaży "sprzedaj, zapomnij". Z fragmentacją można walczyć, wypuszczając nowy soft zoptymalizowany pod starsze telefony, niestety nikomu się to nie opłaca. Gdy kupiłem Hero, od producenta od początku wiało niechęcią wypuszczania jakiegokolwiek nowego softu na niego. W końcu urodzili 2.1 i z radością ogłosili, że na nic więcej nie ma szansy. Teraz kupiłem Desire Z i widzę, jak bardzo HTC nie ma ochoty wypuszczać aktualki do 4.0 na niego. Nie zmieni się styl sprzedaży telefonów, fragmentacja pozostanie

  • 0

    19.  2012-01-12 13:17:07

    Co do tego ze ktos napisal ze Microsoft umie wymusic update na producentach to nieprawda ;) Update idzie OTA od Microsoftu a nie producentow ;) I to jest duzy plus. Ale zobaczymy jak bedzie gdy zacznie sie pojawiac coraz wiecej urzadzen z WP7 ;)

  • 0

    20.  2012-01-12 13:50:30

    Trochę mi to przypomina wystąpienia apple - nie mamy tej i tej funkcji bo tak jest lepiej, wasze telefony będą dzięki temu lepsze.

  • 0

    21. ~bizz  2012-01-12 14:35:03  host: z56-10.opera-mini.net

    manipulacja jak za komuny ;p

  • 0

    22. ~robertnik  2012-01-12 14:59:07  host: static-81-219-142-193.devs.futuro.pl

    A nie jest tak że w Linux, a więc i w androidzie sterowniki wkompilowane są w jądro, a w Windowsie nie? Przez co aktualizacja samego OS jest możliwa na WP, a na Androidzie już nie, bo zbyt wielka różnorodność modeli? IOS sobie poradził, tam jest pare modeli i dla każdego jest skompilowana inna wersja.

  • 0

    23. ~Realny  2012-01-12 16:41:59  host: host-26-61.internetunion.pl

    Jakoś nikt nie krzyczy by dostać na starego pc windows7. Masz legalnego to masz aktualizacje w obrębie np xp. Widzę ze ics chcieliby nawet Ci posiadacze starszych modeli... Macie stary model to zostaje wam xda. Macie nowe samsungi, htc lub se to nie macie problemu.

  • 0

    24. ~user8888  2012-01-12 18:15:17  host: awy114.internetdsl.tpnet.pl

    "Google dąży jednak do tego, aby udostępnić wszystkim użytkownikom Androida jego najnowszą wersję, czyli 4.0 Ice Cream Sandwich." - w jaki sposób dąży do tego celu?

  • 0

    25. ~posiadacz  2012-01-12 18:36:28  host: user-31-175-127-158.play-internet.pl

    do 23 Trudno nazwać posiadaczem starego modelu kogoś kto kupił SGS+ który z tego co mi wiadomo wyszedł w połowie 2011r. a mimo to prawdopodobnie nie dostanie ICS-a

  • 0

    26.  2012-01-12 19:38:09

    Dlaczego z fonami nie moze byc jak z pc? Osobno kupuje bebechy, sluchawke, osobno system, jaki mi sie podoba. Telefony sie za bardzo roznia zeby na kazdym dzialal jeden system? A google nie mogloby sprzedawac systemu, kiedy sprzedaza sluchawek zajeliby sie HTC, NOKIA itp. ? To wydaje mi sie logiczne w miare, takie rozwiazanie

Dodaj swoją opinię