Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Foxconn zainwestuje miliardy w Brazylii

Foxconn zainwestuje miliardy w Brazylii

Q! 13 Kwietnia 2011 11:21

0 0

Według informacji pochodzących z otoczenia prezydenta Brazylii, Foxconn - największy na świecie producent elektroniki - zamierza zainwestować w tym kraju miliardy dolarów.

W ciągu 5 do 6 najbliższych lat Foxconn zamierza zwiększyć ilość swoich fabryk w Brazylii, w której obecnie posiada 4 zakłady. Łączne wydatki na to mogą sięgnąć nawet 12 mld dolarów.

Obecnie zdecydowana większość zakładów tego koncernu znajduje się w Chinach. Jednak ze względu na coraz wyższe koszty siły roboczej w tym kraju, Foxconn poszukuje kolejnych rynków.
Brazylijski minister nauki i technologii, Aloizio Mercadante, poinformował, że negocjacje idą bardzo sprawnie. Na tyle, że jeszcze w tym roku proces składania iPadów może zostać przeniesiony do tego kraju.

Foxconn to największy producent elektroniki użytkowej na świecie. Obecnie produkuje dla takich marek jak Apple, HP czy Dell.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 2

    2. ~  2011-04-13 11:46:52  host: z24-04.opera-mini.net

    nie prezydenta tylko prezydent Brazyli... W Brazyli prezydentem jest kobieta wiec w przypadku kobiety jest z otoczenia kogo czego Prezydent Brazyli

  • 1

    3. ~pomarańczowy  2011-04-13 13:47:15  host: 91-220-205-202.ittmedia.pl

    szkoda, ze w Polsce chociaż 1/3 tej kwoty nikt nie chce zainwestować ;/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet