Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości FOTO-TEL - komórkowe kioski multimedialne

FOTO-TEL - komórkowe kioski multimedialne

WitekT 11 Sierpnia 2005 12:11

0 0

kioskFirma Enter-Tel planuje wprowadzić na polski rynek kioski multimedialne, w których można będzie wydrukować zdjęcia z telefonu komórkowego, pobrać muzykę w formacie mp3, a także załadować logo i dzwonki bądź uzupełnić konto w telefonie na kartę.

Kioski, których docelowo ma być nawet 300, będą umieszczone w punktach sprzedaży operatorów (prowadzone są rozmowy m.in. z dwoma operatorami i kilkoma sieciami sprzedaży) i punktach fotograficznych. Wyposażone będą w dotykowe ekrany i intuicyjne menu, z którego obsługą nikt nie powinien mieć problemu.

Muzykę (wybrane utwory wykonawców w formie plików mp3) załadować będzie można na kilka sposobów - wkładając kartę pamięci do czytnika, poprzez Bluetooth lub kabel, bądź nagrać w urządzeniu na płycie CD-R. Przewidywana cena jednego utworu będzie wahać się od 1 do 4 zł - utwory krajowych wykonawców mają być tańsze.
kioskZdjęcia będzie można wydrukować na specjalnej drukarce bądź nagrać na płytę CD-R lub bezpośrednio z kiosku wysłać do profesjonalnego laboratorium, które wywoła zdjęcia wg. życzenia (np. na matowym papierze). Połączenie między maszyną a telefonem następuje na podobnej zasadzie jak w przypadku muzyki - czytnik kart pamięci, Bluetooth bądź kabel. Możliwa będzie prosta obróbka zdjęć przed ich wydrukowaniem. Jedna odbitka ma kosztować, w zależności od wielkości, od ok. 60 gr.

Płatności za usługi mają odbywać się w punkcie, w którym stoi kiosk, bądź bezpośrednio w urządzeniu - za pomocą karty płatniczej bądź przelewu z banku internetowego, którego obsługa także będzie możliwa z poziomu menu.

Aktualnie trwają także rozmowy z potencjalnymi inwestorami, m.in. funduszem MCI, który wyraził zainteresowanie projektem.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-94-8.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz wzmacniaczy sygnału w domowej sieci Wi-Fi?

TP-Link RE270K - wzmacniacz Wi-Fi i inteligentne gniazdko w jednym

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet