Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Foto-robot z Sony Ericsson

Foto-robot z Sony Ericsson

sirmark 14 Marca 2005 17:30

0 0
Sony Ericsson zaprezentowało ruchomą kamerę, kontrolowaną z telefonu komórkowego przez moduł Bluetooth. Oryginalny gadżet trafi do masowej produkcji.ROB-1 to biała kula o średnicy 11 cm. Pośrodku kuli znajduje się pierścień z kamerą, zaś boki są ruchome i umożliwiają urządzeniu przemieszczanie się. Nowy produkt Sony Ericsson potrafi toczyć się w przód lub tył oraz podnosić obiektyw o 70 stopni i obniżać o 20 stopni. ROB-1 ma służyć do wykonywania zdjęć i transmisji obrazu wideo – także w ciemnościach, gdyż posiada własne źródło światła. Zarejestrowane materiały mogą być przesłane do telefonu lub zapisane w wewnętrznej pamięci urządzenia. Za pomocą portu USB można je przetransferować do komputera. Wyposażony w moduł Bluetooth foto-robot może być sterowany za pomocą telefonu z odległości do 50 metrów.

Niewielki zasięg i brak możliwości łączenia się z internetem poważnie ograniczają przydatność foto-robota, jednak przedstawiciele Sony Ericsson liczą na zainteresowanie ze strony miłośników elektronicznych gadżetów. Sprzedaż urządzenia ROB-1 rozpocznie się w trzecim kwartale.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-160-23.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet