Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Foto-robot z Sony Ericsson

Foto-robot z Sony Ericsson

sirmark 14 Marca 2005 17:30

0 0

Sony Ericsson zaprezentowało ruchomą kamerę, kontrolowaną z telefonu komórkowego przez moduł Bluetooth. Oryginalny gadżet trafi do masowej produkcji.

ROB-1 to biała kula o średnicy 11 cm. Pośrodku kuli znajduje się pierścień z kamerą, zaś boki są ruchome i umożliwiają urządzeniu przemieszczanie się. Nowy produkt Sony Ericsson potrafi toczyć się w przód lub tył oraz podnosić obiektyw o 70 stopni i obniżać o 20 stopni. ROB-1 ma służyć do wykonywania zdjęć i transmisji obrazu wideo – także w ciemnościach, gdyż posiada własne źródło światła. Zarejestrowane materiały mogą być przesłane do telefonu lub zapisane w wewnętrznej pamięci urządzenia. Za pomocą portu USB można je przetransferować do komputera. Wyposażony w moduł Bluetooth foto-robot może być sterowany za pomocą telefonu z odległości do 50 metrów.
Niewielki zasięg i brak możliwości łączenia się z internetem poważnie ograniczają przydatność foto-robota, jednak przedstawiciele Sony Ericsson liczą na zainteresowanie ze strony miłośników elektronicznych gadżetów. Sprzedaż urządzenia ROB-1 rozpocznie się w trzecim kwartale.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet