Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Flash trafi do iPhone'ów

Flash trafi do iPhone'ów

LuiN 2 Lutego 2009 18:18

0 0

apple iphone 3g Adobe rozpoczął prace z Applem nad wprowadzeniem obsługi technologii Flash do telefonów Apple iPhone i Apple iPhone 3G oraz odtwarzaczy multimedialnych iPod Touch. Najprawdopodobniej efektem prac nie będzie oddzielna aplikacja, lecz rozwinięcie obecnej przeglądarki internetowej Safari.

W wywiadzie przeprowadzonym przez Bloomberg, Shantanu Narayen z Adobe powiedział, że obsługa Flash-a przygotowywana dla Apple'a, będzie trudnym wyzwaniem pod względem technologicznym. Narayen podkreślił, że właśnie po to, by temu wyzwaniu podołać, rozpoczęły się wspólne prace programistów Adobe'a i Apple'a.




Steve Jobs chce zobaczyć w swoich telefonach możliwości plasujące się gdzieś pomiędzy tym co obecnie zobaczyć można na komputerach a popularyzowanym w smarfonach pakietem standardów Flash Lite. Wymagania Jobs'a są więc duże, a ich realizacja będzie wymagała przebudowy nie tylko przeglądarki internetowej, ale i całego oprogramowania telefonu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Bloomberg, wł     

Dodaj do:
w sumie: 9
  • 0

    1. ~  2009-02-02 18:47:08  host: aauy20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam tylko nadzieję, że w tym amoku nie zapomną o takim drobiazgu jak możliwość wyłączenia tylko tej jednej wtyczki w preferencjach a nie wyłącznie wszystkich wtyczek równocześnie. Obecny brak technologii flash w iPhone to całkiem komfortowa sytuacja gdy nie wyskakuje nagle cała horda migających i skaczących potworów. Swoją drogą ciekawe jak będzie z przeżywalnością baterii…

  • 0

    2.  2009-02-02 19:52:05

    Z Applem? D:

  • 0

    3. ~janki  2009-02-02 20:42:51  host: kwiatkowskiego.res.pl

    powinni popracowac nad stronami z filmami.Gogle video,youtube prosto z safari a pewnie tylko durne reklamy zaslaniajace tekst beda.Kto uzywal przegladarki Skyfire ten wie o czym bredze.

  • 0

    4.  2009-02-02 21:39:34

    No to niech jeszcze zrobia nastepce hardware'owego (iPhone 3,5G ? ;) z dodanymi brakami i poprawionymi wadami sprzetowymi i mimo wszystko jeszcze programowymi (choc czesc...) i bedzie sie mozna zastanowic powazniej nad zakupem (biorac oczywiscie pod uwage Cydie, jailbreaka i inne tam takie wynalazki), jako drugiego terminala rzecz jasna, nie podstawowego (podstawowy to linia HTC TyTN/TyTN II/Touch Pro/etc. jak dla mnie).

  • 0

    5. ~  2009-02-02 22:52:50  host: 67.228.166.103-static.reverse.softlayer.com

    Jak dla mnie to śmieszny jesteś #4.Pewnie jesteś z tych gości co fony noszą w kaburach,przypięte do paska.

  • 0

    6.  2009-02-03 00:39:47

    @5 niestety dla bardziej wymagajacych iP to nie jest urzadzenie warte uwagi. dla wielu (w tym i dla mnie) po za wyrozniajaca sie obsluga MT nie ma nic do zaoferowania, co by tlumaczylo takie wysokie koszty uzytkowania. nie chce rozpetec znow wojny iP vs reszta swiata, ale naprawde nie uwazam, ze jest to sprzet tak bardzo idealny jak go zachwalaja jego uzytkownicy, choc nie twierdze, ze nie jest atrakcyjny.

  • 0

    7.  2009-02-03 01:23:26

    #5: anonimie, nie obchodzi mnie twoje zdanie, mozesz mnie nazywac jak chcesz. I niestety trafiles kula w plot - nie nosze fonow przypietych do paska, nigdy nie nosilem i nosic nie zamierzam. iPhone, powiedzmy, 3,5G (bo aktualne dwie wersje na rynku sa jak dla mnie zbyt ulomne) moglby mi zastapic dodatkowo odtwarzacz MP3/4 (oraz ewentualna konsole do kier, ktorej jednak nigdy nie czulem potrzeby kupic (powiedzmy PSP czy tez Nintendo DS - aktualnie)), dodatkowo zapewniajac pare innych funkcji, choc raczej bez specjalnych innowacji - raczej oferujac inny interfejs, inne podejscie i nieco inne aplikacje. W tej chwili uzywam jednoczesnie niesmiertelnej 6310i oraz Kaisera (G900 na sprzedaz) - tego pierwszego z powodow oczywistych - bateria nie do zajechania podczas DUZEJ ilosci rozmow (okolo tygodnia, choc na poczatku trzymala nieco ponad 2,5 tygodnia - i to wcale nie jest zart), tego drugiego - do komunikacji tekstowej w SMSach i mailach, przegladania (biernego i czynnego - znow klawiatura) Internetu (i innych uslug 3G), prawdziwej rasowej nawigacji (AutoMapa, aktualnie 5.3) - choc ostatnio zdarza mi sie podpiac GPS pod netbooka (takze z AutoMapa ; 1024x600 na 10,2" to naprawde fajne doswiadczenie :), ale potem niewygodnie go uzywac - brak odpowiedniej podstawki - choc pewnie takie istnieja (na miejscu pasazera za nisko, w schowku za gleboko, na desce rozdzielczej niby ok, ale totalnie rozprasza, za skrzynia biegow miedzy fotelami - 0 szans na spojrzenie i tak dalej...) - w duzym stopniu ogranicza jego uzycie. No ale jest pelne prowadzenie, nawigacja glosowa, orientacja przestrzenna 3D i tak dalej. Rzecz jasna to nie wszystkie zastosowania, tylko glowne. Tak jak pisze thonka, iPhone jest ograniczony: nie ma i raczej nie bedzie mial QWERTY, ktore dla mnie jest murowanym skladnikiem terminala, nie ma prawdziwej nawigacji, nie ma ani dobrego, ani szybkiego ukladu 3G (1,8 Mbps ? prosze...), ma zubozona przegladarke, wykastrowane funkcje, ktore potem trzeba latac program

  • 0

    8.  2009-02-03 01:46:51

    ...programikami roznej masci i tresci. Dyskwalifikuje go tez sposob wymiany danych (przynajmniej na poczatku - kopiowac wszystko tylko przez iTunes ? Blagam... musze miec bezposredni dostep i do wszystkich typow plikow), brak wymiennych kart pamieci (i baterii...), brak pelnej obslugi BT (tak, korzystam z roznych profili od czasu do czasu, a z niektorych regularnie), w browserze tez brak zapisu plikow (i nie tylko), ogolnie dostep do plikow jest mowiac delikatnie niezbyt wygodny, oslawione kopiuj-wklej musi dzialac najlepiej natywnie, w kazdej aplikacji (choc glownie przegladarka-pakiet office), zalezy mi na podlaczeniu bezposrednim przez USB, zabawy z WiFi sa dla mnie srednio pociagajace..., tak samo musze miec mozliwosc podpiecia jako modem - chocby awaryjnie, multitasking, a przynajmniej cos w jego rodzaju (powiedzmy max 5 programow na raz ?), uzycie do voipa - takze epizodycznie musi byc, najlepiej skype natywnie konfigurowany, rzeczy PODSTAWOWE - pelne, wygodne zarzadzanie SMSami (np. raporty doreczen, licznik znakow) czy tez lista polaczen - musza byc w STANDARDZIE - a nie jako dodatkowe programy (blagam, kompromitacja...). Apple nie ruszy tylka az tak daleko w nastepnym modelu, wiec... sila oczywista nie bedzie podstawowym terminalem. Ale drugim - po naprawieniu brakow/niedorobek - czemu nie ? Mozna to rozwazyc. Oczywiscie, najpierw musi wyjsc finalny produkt.

  • 0

    9.  2009-02-03 03:39:24

    PLANET, bez urazy, ale piszesz jak każdy teoretyk. Miałem to samo gdy wyszedł iPhone 2G. Nawet przez myśl nie przeszło mi by popatrzeć na to "niedopracowane $%$@*&". Po zakupie iPoda Touch okazało się, że Apple ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko specyfikację, podobnie było z iPhone'm 3G. O wiele prościej jest korzystać w roli telefonu z iPhona, niż z któregokolwiek telefonu z Windows Mobile na pokładzie. Krytykujesz konieczność doinstalowywania poprawek do telefonu - a co innego robi się w przypadku Windows Mobile? iPhone nie był, nie jest i nie będzie dla każdego, podobnie jak Windows Mobile. Sęk w tym, że różnica pomiędzy ilością użytkowników rozwiązań Apple i tymi, którzy korzystają z Windows Mobile bardzo szybko topnieje. Przez 2 lata Apple zrobiło więcej, niż Microsoft przez całą historię istnienia Windows Mobile - uczyniło ekran dotykowy ergonomicznym. Tak jak Ty rezygnujesz ze wszystkiego dla dobrej baterii w 6310, tak i użytkownicy iPhone'ów rezygnują z pewnych funkcji po to, by mieć wygodną obsługę multimediów i mobilnego Internetu.

Dodaj swoją opinię