Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Flash Player 10.1 i AIR 2.0 trafią do smartfonów

Flash Player 10.1 i AIR 2.0 trafią do smartfonów

Q! 16 Lutego 2010 09:17

0 0

Na odbywających się targach MWC Adobe poinformował, że jego platforma Flash trafi do szeregu urządzeń. W jej skład wejdzie środowisko AIR, które pozwoli na uruchamianie na telefonach niezależnych, bogatych w media aplikacji.

AIR (Adobe Integrated Runtime) to środowisko, które pozwala na uruchamianie rozbudowanych aplikacji internetowych. Mogą one działać na różnych urządzeniach i w różnych systemach, bez konieczności korzystania z przeglądarki internetowej. Jego prezentacja ma się odbyć na smartfonie wyposażonych w system Google Android.
Do bardziej zaawansowanych urządzeń trafi również środowisko Flash Player w wersji 10.1. Pozwoli ono na korzystanie z bogatych w media stron internetowych oraz odtwarzanie na nich materiałów wideo w jakości HD.

Wersja beta środowiska została już udostępniona programistom. Na pierwsze efekty ich prac trzeba będzie jeszcze chwilę zaczekać, jednak ma to nastąpić jeszcze przed połową roku. Środowisko Flash Player trafi do takich urządzeń jak smartfony, tablety czy netbooki.

Źródło tekstu: adobe, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ja  2010-02-16 18:10:35  host: 212.244.176.158

    super! na to czekałem!

  • -1

    2. ~  2010-02-16 18:21:27  host: v04-14.opera-mini.net

    Ten Play z tym swoim Fleszem wszędzie sie wepcha...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet