Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Flash dla telefonów z WM i Androidem, nie dla iPhone'a

Flash dla telefonów z WM i Androidem, nie dla iPhone'a

Q! 20 Listopada 2008 08:21

0 0

Firma Adobe zaprezentowała odtwarzacz flash przeznaczony dla telefonów z systemami Windows Mobile oraz Android. Póki co jednak, technologia ta nie trafi do telefonów firmy Apple, iPhone'ów. Przynajmniej jeszcze nie teraz.

Na trwającej w dniach 16.-19. listopada w Kalifornii konferencji Adobe MAX, dyrektor technologiczny Adobe, Kevin Lynch, zaprezentował odtwarzacz flash dla telefonu G1. W czasie krótkiej prezentacji odtworzony został filmik wykonany w tej technologii, pobrany wprost ze strony WWW. Oprócz tego możliwa była manipulacja wyświetlanym obrazem bez żadnego uszczerbku na jego jakości czy prędkości działania. Firma poinformowała również, że posiada w swojej ofercie taki sam odtwarzacz dla systemu Windows Mobile. Wszystko wskazuje więc na to, że już wkrótce użytkownicy telefonów z Androidem i Windowsem Mobile na pokładzie będą mogli bez przeszkód odtwarzać wszystkie treści wykorzystujące animacje flash. Jednak data dokładnej premiery produktu Adobe nie została jeszcze wyznaczona.


Przy okazji Adobe poinformował również, że posiada wersję odtwarzacza flash przystosowaną do działania na telefonach iPhone. Jednak jak do tej pory Apple nie zdecydował czy zamierza udostępnić ją użytkownikom swojego telefonu. Jednym z powodów może być fakt, że w warunkach nt. korzystania z telefonu iPhone jest wyraźny zapis mówiący o tym, że użytkownikowi nie wolno samodzielnie instalować żadnych środowisk czy wtyczek pochodzących od zewnętrznego producenta. Kolejną, już nieoficjalną przyczyną braku decyzji ze strony Apple może być obawa o to, że udostępnienie podmiotom trzecim telefonów iPhone da im możliwość dotarcia ze swoją ofertą multimedialną do nowych użytkowników. A to mogłoby poważnie zaszkodzić treściom oferowanym przez iTunes. I ostatnia obawa, czyli kwestie związane z samym działaniem telefonu. Ponieważ animacje flash wymagają sporej mocy obliczeniowej, to ich zastosowanie nie pozostawałoby bez wpływu na żywotność baterii w telefonie. Duża zasobożerność flasha mogłaby też doprowadzić do przepełnienia pamięci telefonu, a w konsekwencji mogłoby prowadzić do jego niestabilności i podatności na różnego rodzaju ataki.

Wszystko wskazuje więc na to, że użytkownicy iPhone'ów jeszcze długo nie będą mogli się cieszyć kolorowymi animacjami na swoich telefonach. A jest to jedna z tych funkcjonalności, na której brak narzekają oni od chwili pojawienia się iPhone'a na rynku.

Źródło tekstu: afterdawn, intomobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 0

  1. ~BAQ  2008-11-20 10:02:23  host: miloses.netia.pl

  już nie mogę się doczekać. wreszcie będzie można normalnie oglądać wszystkie strony na PPC

 • 0

  2.  2008-11-20 10:28:45

  A co z symbianem?

 • 0

  3.  2008-11-20 10:52:56

  BAQ: wtyczka z Flashem v7 (ktora mozna uzywac w IE, Operze Mobile, NetFroncie i nie tylko) istnieje od LAT. DLUGICH LAT. Chyba cos powaznie przegapiles :> A tutaj, o ile rzucilem okiem, chodzi o 'stacjonarny' odtwarzacz, tj. nie zaimplementowany w przegladarce. Dla NIEKTORYCH flashy to jest przydatne, ale znowu - TYLKO dla niektorych. A co Apple'a - coz, znowu tylko pogratulowac ;) Ten zapis - "użytkownikowi nie wolno samodzielnie instalować żadnych środowisk czy wtyczek pochodzących od zewnętrznego producenta" - jest po prostu bezbledny... :)

 • 0

  4. ~Michał G.  2008-11-20 11:22:21  host: aatj124.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Wolno jednak to dział nie wiem czy jest sens nad tym pracować.

 • 0

  5. ~piokuk  2008-11-20 12:23:45  host: bbibl-24.ae.krakow.pl

  Ten iphone to jednak nieporozumienie. Wszystkie te sztuczne ograniczenia porównać można z sytuacją, w której klient kupuje samochód i jednocześnie zobowiązuje się że np. będzie tankował tylko na stacjach benzynowych należących do jednego koncernu. Jak czytam te artykuły o iphone to myślę sobie, że to nie oprogramowanie jest środkiem do zadowolenia klienta (użytkownika telefonu) ale telefon środkiem do nabijania kabzy jego producentowi. Przykre. I dlatego z iphonopodobnymi telefonami nie chcę mieć nic wspólnego.

 • 0

  6. ~V  2008-11-20 13:16:44  host: hyp-g-81.pabianice.msk.pl

  módlcie się aby Apple w żadnym segmencie rynku nie uzyskało pozycji dominującej.

 • 0

  7.  2008-11-20 14:05:51

  apple... niech sie wezma za produkcje lodowek :D taka iFridge z bezprzewodowym dostepem do jedynego slusznego sklepu internetowego apple iGrocery. a odwaz sie zamowic jedzenie w innym sklepie to zamknie sie na amen ;)

 • 0

  8. ~luki  2008-11-23 20:36:48  host: cpi91.neoplus.adsl.tpnet.pl

  cudny komentarz :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet