Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Flagowe Samsungi tylko z zakrzywionymi ekranami

Flagowe Samsungi tylko z zakrzywionymi ekranami

orson_dzi 8 Sierpnia 2016 09:26

5 1

samsung galaxy note 7 Samsung rozważa wycofanie się z produkcji flagowych smartfonów z płaskimi ekranami i przerzucenie się wyłącznie na zakrzywione panele.






Lepsza sprzedaż wyposażonego w zakrzywiony wyświetlacz Samsunga Galaxy S7 Edge, niż standardowego Galaxy S7 skłoniła Samsunga do rozważeń na temat całkowitego odejścia od płaskich ekranów.

O tym, czy Samsung w przypadku przyszłorocznego Galaxy S8 zastosuje wyłącznie zakrzywiony wyświetlacz, zadecydują wyniki sprzedaży modelu Galaxy Note 7. Jeśli jedna wersja flagowego smartfonu się przyjmie, to Samsung zdecyduje się na kontynuowanie tej polityki w przyszłości.

Źródło tekstu: koreaherald; wł     

w sumie: 15
  • 0

    1.  2016-08-08 09:47:00

    No to do widzenia Samsungu.

  • -1

    2.  2016-08-08 09:49:52

    Pewnie nigdy nie miałeś Samsunga w wersji edge.
    Sam miałem zwykłego S6 i myślałem podobnie, teraz mam S7 edge i już nie chcę zwykłego ekranu. :-)

  • 0

    3.  2016-08-08 10:02:17

    @2: ja miałem i jest to dla mnie bardzo niepraktyczne, nie wspomnę o etui, uchwycie w aucie, przypadkowym dotknięciu ekranu.... itp. Zostaję tylko przy prostym ekranie... jak dla mnie to też do widzenia.

  • 1

    4. ~piotrmak  2016-08-08 10:09:40  host: static-46-238-249-247.awacom.net

    Dla mnie osobiście cały Samsung jest do widzenia. Konsekwentnie nie kupuję nic tej firmy od ładnych paru lat

  • 0

    5. ~MeD  2016-08-08 10:21:57  host: n28-02-05.opera-mini.net

    No to zostaje Sony, LG, Huawei, HTC. Poza tym wyciąganie wniosków na podstawie sprzedaży S7 i S7 Edge to chyba za mało. Jaka była sprzedaż obu, jaka różnica, zwykła S7 nie dała zysku ? Poza tym może być tak, że dwie wersje razem sprzedadzą się lepiej niż jedna. A zastosowanie "zwykłego" ekranu raczej nie jest wielkim kosztem. Od ostatniego Note w Europie upłynęło sporo czasu więc to raczej oczywiste, że sprzedaż będzie niezła. No i jeśli nie liczyć sprowadzanych chińczyków to brak teraz bezpośredniego konkurenta .dla Note. To może być wyciąganie pochopnych wniosków.

  • 0

    6. ~  2016-08-08 10:23:17  host: apn-95-40-232-205.dynamic.gprs.plus.pl

    2, nie próbuj zgadywać, co ktoś miał, a czego nie miał - wróżka z ciebie kiepska.
    Regularnie kląłem na zakrzywienie w moim s6 edge, s7 wziąłem ze zwykłym, płaskim wyświetlaczem i dobrze mi z tym.

  • 1

    7.  2016-08-08 10:57:40

    Ja powiem tak. Używam S6 Edge+ od ponad pół roku jako główny telefon i zasadniczo te zakrzywienie ekranu działa mi na nerwy. Trzymając jedną ręką ciągle coś na tej bocznej krawędzi uruchamiam. Pasek krawędziowy do mnie nie przemawia.
    Jedyne co mi się przydaje to nocne wyświetlenie zegara

  • 0

    8. ~Misiek  2016-08-08 11:19:43  host: 212.180.178.206

    zagięcie ekranu jest po to, by było go prościej zbić, a potem wymiana była droższa.

  • 0

    9.  2016-08-08 12:46:30

    @2: żebyś się ostro nie przeliczył, ekspercie.

  • 0

    10.  2016-08-08 12:50:22

    Ad news: Bez sensu, niech nie oceniają sprzedaży na podstawie jednej 'generacji', jakby nie biorąc jednego faktu pod uwagę - że sumaryczna sprzedaż 'zwykłego' S7 i S7 Edge jest większa. Gdyby wprowadzony był tylko ten drugi model, nie jest pewne jak zachowałby się rynek.

    Nota bene. Kolega kupił S7 Edge bardzo świadomie, ze względu na mocniejszą baterię. Niestety narzeka również na zagięty ekran.. na dwa fakty - że trudniej jest go podnieść ze stołu czy też pewniej trzymać w dłoni - oraz że niestety, ale zdarzają się przypadkowe dotknięcia i funkcjonalność dotykowa boków jest, delikatnie mówiąc, niska.

  • 1

    11.  2016-08-08 13:09:24

    Trochę kulawy ten news. Co to znaczy, że Samsung się zastanawia? kto tak powiedział? Ktoś z Samsunga, czy pani z magla. Może podać źródło tej rewelacji?

  • 0

    12.  2016-08-08 14:54:56

    @2: miałem 3 , a w zasadzie 2: Note 4 Edge i dwukrotnie S6 Edge. Nie podoba mi się, nie jest dla mnie wygodne, użyteczność jak dla mnie prawie żadna. Próbowałem się przekonać, ale wniosek jest zawsze taki sam. Nie chcę zakrzywionego ekranu i koniec.

  • 0

    13. ~Fokus  2016-08-09 09:40:25  host: n27-01-08.opera-mini.net

    News w sam raz na "sezon ogórkowy". Samsung nie był, ani nadal nie jest oszczędny jeśli chodzi o liczbę wydawanych modeli zalewając rynek masą zbliżonych do siebie wersji smartfonów. Bliskie zera jest więc prawdopodobieństwo, że zaryzykuje i wyda swojego następnego flagowca serii S tylko w wersji z zakrzywionym ekranem.

  • 0

    14. ~Fokus  2016-08-09 09:45:25  host: n27-01-08.opera-mini.net

    Jeśli nawet faktycznie takie wieści wyszły od Samsunga to należy to traktować jako szum medialny towarzyszący wprowadzaniu na rynek Note 7.

  • 0

    15. ~Coxxi  2016-08-09 21:47:14  host: 89-66-151-62.dynamic.chello.pl

    Samsung juz sam jest wygięty, tonie i nie wie co robić

Dodaj swoją opinię