Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fitbit inwestuje w firmę tworzącą małe czujniki monitorujące poziom cukru w krwi

Fitbit inwestuje w firmę tworzącą małe czujniki monitorujące poziom cukru w krwi

msnet 12 Stycznia 2018 08:18

3 1

sano

Fitbit zainwestował 6 mln dolarów w firmę Sano, która pracuje nad stworzeniem małego plastra mierzącego poziom cukru we krwi.

Mające formę plastra wielkości monety urządzenie tworzone przez firmę Sano monitoruje poziom cukru we krwi, aby pomóc diabetykom kontrolować ich chorobę. Zainwestowanie w startup 6 mln dolarów to, jak powiedział James Park, dyrektor Fitbita, działanie zgodne z szerszą strategią firmy, dotyczącą opracowywania rozwiązań prozdrowotnych. Jest to też próba dogonienia Apple'a, który pracuje nad własnym nieinwazyjnym czytnikiem poziomu cukru we krwi.
Przedstawiciele firmy Sano nie potwierdzili, czy ich czujnik znajdzie się w przyszłych opaskach Fitbit, ale można oczekiwać, że tak się właśnie stanie. Jednak trzeba będzie trochę poczekać, ponieważ urządzenia Sano nie będzie gotowe do wejścia na rynek jeszcze przez około rok.

Rozwiązanie, w które zainwestował Fitbit, nie będzie w pełni bezinwazyjne, jak w przypadku Apple'a, lecz będzie wymagać użycia małych igieł. Dyrektor generalny Sano Ashwin Pushpala powiedział, że pomiar ma być jednak mniej bolesny, niż obecnie stosowane rozwiązania, ponieważ igły nie będą wnikać bardzo głęboko w skórę. Sam czujnik prawdopodobnie będzie przeznaczony dla osób z cukrzycą typu 1 lub typu 2.

Źródło tekstu: CNBC, wł     

Dodaj do:

Tagi: fitbit | sano

w sumie: 2
  • 0

    2. ~krzysp  2018-01-12 15:21:33  host: user-94-254-179-251.play-internet.pl

    Warto zastanowić się, czy koncerny farmaceutyczne, które czerpią ogromne korzyści ze sprzedaży pasków do tradycyjnych glukometrów zamkna tego projektu. Możliwości mają wiele. Mogą nawet kupić Fitbita i schować do szuflady nową technologię. Pozdrawiam

  • 0

    3. ~Rambo  2018-01-12 23:05:44  host: a23-09-07.opera-mini.net

    Iphony 9 będą już miały czujnik mierzenia poziomu cukru

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet