Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Firmy Nokia i Huawei porozumiały się w sprawie patentów

Firmy Nokia i Huawei porozumiały się w sprawie patentów

msnet 21 Grudnia 2017 11:36

4 1

nokia huawei logo

Nokia ogłosiła dzisiaj, że podpisała wieloletnią umowę licencyjną dotyczącą wykorzystywania patentów z firmą Huawei.

Huawei jest jedną z największych firm w Chinach i jest jednym z wiodących producentów smartfonów na świecie. Cieszymy się, że możemy powitać ich w naszej rodzinie licencjonowanych patentów - powiedziała Maria Varsellona, główny prawnik w firmie Nokia.
Szczegóły umowy licencyjnej pozostają poufne, jednak jej efekty powinny być widoczne już w sprawozdaniu finansowym za IV kwartał 2017 roku. Nokia zgodnie z przyjętą praktyką ujawnia dochody z licencji w swoich kwartalnych raportach finansowych.

Zobacz: BlackBerry musi zapłacić Nokii 137 milionów dolarów
Zobacz: Nokia podpisała umowę patentową z Xiaomi
Zobacz: Apple pogodził się z Nokią

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:

Tagi: patenty | huawei | nokia

w sumie: 3
 • -1

  1. ~~  2017-12-21 13:03:28  host: edz11.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Widać, że NOKIA CHIŃSKA.

 • 0

  2. ~he he  2017-12-21 13:36:17  host: user-94-254-182-220.play-internet.pl

  1@ a pewnie, bo jakby byli z Ameryki do najpierw byłby pozwy i sąd , a dopiero potem dogadywanie się metoda aple,a Chińczycy jak widać wola negocjować kwoty od początku zamiast bawić się w pozwy.

 • 0

  3.  2017-12-22 13:09:11

  @msnet: "Cieszymy się, że możemy powitać ich w naszej rodzinie licencjonowanych patentów" - Coś tu się w tłumaczeniu posypało i to zdanie jest właściwie całkiem bez sensu. Patent to jest prawo do zarejestrowanego wynalazku. Nokia nie może witać Huawei w rodzinie patentów ;-) Pewnie chodzi o to, że Huawei jest licencjobiorcą w ramach umowy licencyjnej o korzystanie z wynalazków.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-172-79.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet