Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Firmy Nokia i Huawei porozumiały się w sprawie patentów

Firmy Nokia i Huawei porozumiały się w sprawie patentów

msnet 21 Grudnia 2017 11:36

4 1

nokia huawei logo

Nokia ogłosiła dzisiaj, że podpisała wieloletnią umowę licencyjną dotyczącą wykorzystywania patentów z firmą Huawei.

Huawei jest jedną z największych firm w Chinach i jest jednym z wiodących producentów smartfonów na świecie. Cieszymy się, że możemy powitać ich w naszej rodzinie licencjonowanych patentów - powiedziała Maria Varsellona, główny prawnik w firmie Nokia.
Szczegóły umowy licencyjnej pozostają poufne, jednak jej efekty powinny być widoczne już w sprawozdaniu finansowym za IV kwartał 2017 roku. Nokia zgodnie z przyjętą praktyką ujawnia dochody z licencji w swoich kwartalnych raportach finansowych.

Zobacz: BlackBerry musi zapłacić Nokii 137 milionów dolarów
Zobacz: Nokia podpisała umowę patentową z Xiaomi
Zobacz: Apple pogodził się z Nokią

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:

Tagi: patenty | huawei | nokia

w sumie: 3
 • -1

  1. ~~  2017-12-21 13:03:28  host: edz11.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Widać, że NOKIA CHIŃSKA.

 • 0

  2. ~he he  2017-12-21 13:36:17  host: user-94-254-182-220.play-internet.pl

  1@ a pewnie, bo jakby byli z Ameryki do najpierw byłby pozwy i sąd , a dopiero potem dogadywanie się metoda aple,a Chińczycy jak widać wola negocjować kwoty od początku zamiast bawić się w pozwy.

 • 0

  3.  2017-12-22 13:09:11

  @msnet: "Cieszymy się, że możemy powitać ich w naszej rodzinie licencjonowanych patentów" - Coś tu się w tłumaczeniu posypało i to zdanie jest właściwie całkiem bez sensu. Patent to jest prawo do zarejestrowanego wynalazku. Nokia nie może witać Huawei w rodzinie patentów ;-) Pewnie chodzi o to, że Huawei jest licencjobiorcą w ramach umowy licencyjnej o korzystanie z wynalazków.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-102-236.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet