Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Firmy Huawei i Baidu podpisały porozumienie w sprawie sztucznej inteligencji

Firmy Huawei i Baidu podpisały porozumienie w sprawie sztucznej inteligencji

msnet 28 Grudnia 2017 15:21

2 1

huawei beidu

Huawei i Baidu ogłosiły porozumienie o zawarciu strategicznej współpracy obejmujące swoim zasięgiem badania i rozwój nad sztuczną inteligencję (AI), platformą i technologiami oraz usługami internetowymi.

Przyszłość należy do inteligentnych urządzeń, które będą aktywnie nam służyć, a nie tylko odpowiadać na to co im zlecimy. Z solidnym zapleczem w postaci R&D, firma Huawei będzie współpracować z Baidu w celu przyspieszenia innowacji w branży ICT oraz rozwijania kolejnej generacji smartfonów i dostarczania globalnym konsumentom lepszej jakości rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji - powiedział Richard Yu, prezes Huawei's Consumer Business Group.

Era Internetu przekształca się w erę sztucznej inteligencji, w którą Baidu inwestowało już od dłuższego czasu. Współpraca z Huawei pozwoli nam natomiast przyspieszyć i przekroczyć nowe granice w rozwoju AI. Chińskie powiedzenie "pozwól zakwitnąć stu kwiatom" dobrze opisuje naszą współpracę - dziś bowiem zasialiśmy nasiona, które wierzę, że niebawem wyrosną w liczne kwiaty - powiedział Robin Li, dyrektor generalny i prezes firmy Baidu.
Obie firmy planują stworzenie otwartego ekosystemu, który będzie korzystał z platformy HiAI Huaweia oraz Baidu Brain. Wykorzystane będą także Neural Network Processing Unit (NPU), jednostka Huaweia do obsługi sztucznej inteligencji oraz PaddlePaddle, samoucząca się struktura Baidu. Firmy będą również wspólnie pracować nad systemami rozpoznawania głosu i obrazu dla inteligentnych urządzeń, aby umożliwić płynniejszą interakcję ludzi z maszynami. W planach jest też budowa ekosystemu rzeczywistości rozszerzonej (AR), scalającej sprzęt i oprogramowanie w celu stworzenia bardziej wciągającego i dostępnego doświadczenia AR dla codziennych użytkowników.

Jak podaje Huawei w informacji prasowej, współpraca obu firm ma pomóc stworzyć fundamenty dla trwałego ekosystemu mobilnego oraz sztucznej inteligencji. Ma to prowadzić do rozwoju technologii przyszłości, która będzie w stanie lepiej zrozumieć i służyć użytkownikom, a także promować lepsze ekonomiczne i socjalne rozwiązania dla całym świecie.

Zobacz: LG ThinQ - nowa marka dla inteligentnych produktów
Zobacz: Inteligentny robot o "ludzkich dłoniach" może zrewolucjonizować produkcję elektroniki
Zobacz: Która sztuczna inteligencja jest najinteligentniejsza?

Źródło tekstu: Huawei     

Dodaj do:

Tagi: baidu | sztuczna inteligencja | huawei

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet