Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Firefox OS - plany na 2014 rok

Firefox OS - plany na 2014 rok

LuiN 7 Stycznia 2014 11:44

9 0
2014 rok przyniesie dalszy rozwój systemu Firefox OS, pierwszego w pełni opartego na technologiach sieciowych. W 2013 roku udało się udostępnić trzy smartfony z Firefox OS w 14 krajach.



Mozilla rozpoczęła strategiczną współpracę z firmą Panasonic, która wprowadzi na rynek telewizory nowej generacji, działające w oparciu o Firefox OS. W 2014 roku ZTE udostępni nowe smartfony z Firefox OS o zaawansowanych parametrach technicznych.

Mozilla rozpocznie też w tym roku program współpracy z deweloperami nad rozwojem Firefox OS na tablety. Według przewidywań producenta Firefox OS, liczba deweloperów tworzących aplikacje na platformę mobilną Mozilli wzrośnie w 2014 roku trzykrotnie.

Źródło tekstu: Mozilla     

Dodaj do:

Tagi: firefox os | mozilla

w sumie: 20
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    1. ~wania  2014-01-07 12:06:48  host: 77.252.27.216

    Na razie to ciężko ten system nazwać pełnoprawnym systemem, póki co to chyba wersja Beta! Może w przyszłości jednak coś z niego będzie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    2. ~  2014-01-07 12:21:40  host: public-gprs514654.centertel.pl

    Przeglądarki nie umieją dokończyć, nie odpowiadają na wielokrotne zgłoszenia awarii (crashe) aplikacji a wzięli się za system mobilny. Za nic w świecie nie kupię urządzenia z tym czymś.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    3. ~ziutasek  2014-01-07 13:10:05  host: afas223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nikogo nie zmusza się do zakupu a większy wybór jest w interesie klientów ... szkoda że BB odpada z rynku ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    4.  2014-01-07 13:28:40

    "liczba deweloperów tworzących aplikacje na platformę mobilną Mozilli wzrośnie w 2014 roku trzykrotnie." - z 2 do 6 ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    5.  2014-01-07 13:31:46

    Według mnie jest za późno, na kolejnego gracza. To jak z WP. On nie jest dużo gorszy od Androida, ale za późno wszedł masowo. Jak już mam obcykanego androida, to nie wiem co musiałby mieć WP, żeby chciało mi się zmieniać (nie mówię o testowaniu z ciekawości).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6.  2014-01-07 13:41:24

    @5 zgadza się. A ja mając IP5S nie wiem co musiałbym dostać żeby przejść na takiego firefox OS. Mając największy sklep z aplikacjami w zanadrzu i najlepszy smartfon na rynku nie ma takiej oferty która by to przebiła. Ty masz Androida więc przesiadając się na cokolwiek innego doznasz jakościowego szoku, ja natomiast już tego najlepszego doświadczyłem i nie mam najmniejszej ochoty wchodzić w coś o wiele gorszego bo jak każdy homo sapiens działam racjonalnie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7. ~olik  2014-01-07 13:45:41  host: ip-220-232.gorlice.ap-media.pl

    Ten system strasznie długo się rozwija ! masakra !

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8. ~Janekk  2014-01-07 13:56:30  host: ckw84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    applefan_ - pod jakim względem uważasz iPhone 5s za najlepszy smartfon na rynku? Jest dobrym smartfonem ale bez przesady. Na dzisiejszy dzień ma malutki ekran, małą rozdzielczość, małą możliwość personalizacji i tak naprawdę nie wyróżnia się niczym. W dodatku cena jest nieproporcjonalnie wielka do możliwości.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    9. ~Janekk  2014-01-07 13:57:44  host: ckw84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dodam jeszcze, że nie jestem gołosłowny i brat posiada iPhone 5S więc mam pojęcie o czym mówię. Za 2,5k zł wolałbym dla siebie Note3 albo Nexusa 5.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    10. ~  2014-01-07 15:08:28  host: 5.174.83.18

    @6, drogi applefanie, moi znajomi zmieniający iPhone na nowszą generację co rok-dwa, po zapoznaniu się z moją Lumią 920 wybrali jako kolejny telefon wlasnie 920 lub 1020 i są bardzo zadowoleni ze zmiany :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11.  2014-01-07 15:27:46

    @10 sądząc po wynikach sprzedaży Lumii jest to promil promila tego co Apple sprzedaje więc nic to nie znaczy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    12. ~  2014-01-07 17:50:04  host: public-gprs661610.centertel.pl

    @11, a co powiesz o wynikach sprzedaży np.: aut marki Bentley w porównaniu do wyników sprzedaży miejskich kompaktów, dajmy na to, Skody, Volkswagena czy Opla?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13. ~@apllefun  2014-01-07 18:26:47  host: 89-77-28-62.dynamic.chello.pl

    rozbawiłeś mnie niepomiernie stwierdzeniem, że homo sapiens działa racjonalnie. Raz, że udowodniono, że nie (nawet jakiegoś ekonomicznego nobla za to chyba ktoś dostał), dwa, że niniejszym przyznajesz się, że jesteś rybą. (wybierając @jfona racjonalnie trzeba mieć coś z ryb w sobie, np zupę lub sos)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2014-01-07 18:29:41

    @12 Wiem o co Ci chodzi, ale na rynku telefonów nie ma aż takich dysproporcji w cenach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15.  2014-01-07 18:41:13

    Drogi applefanie sądząc po sprzedaży samsunga to Apple ma dużo do nadrobienia. Z Firefox OS no cóż miejmy nadzieje że wyjdzie z okresu dzieciństwa i zacznie być jakąś konkurencją :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2014-01-07 19:39:05

    @15 a ostatni raport (z 2014-01-07) Samsunga widział? Bo chyba nie... Sprzedaż spada, a zyski poleciały w dół na łeb na szyję.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~mac  2014-01-07 20:11:09  host: user-94-254-210-183.play-internet.pl

    Jako posiadacz telefonu z FirefoxOS od początku historii tej nakładki na Androida, zastępującej Dalvika mogę powiedzieć coś więcej. Początek był słaby, wersja wyjsciowa 1.0.1 to było coś poniżej możliwości Androida 2.2. Następnie T-debile na spółkę z Alcatelem 12.11.13 udostępniło długo wyczekiwaną aktualizację 1.1, która ? ucegliła większość telefonów. Fix'a nie ma do dzis, chodzą słuchy, że zarówno Alcatel jak i T-debile położyło na tym laskę i mają przejść odrazu na 1.2. Lecz to tylko pogłoski bez żadnego oficjalnego potwierdzenia. Mozilla twierdzi, że partnerzy nie dali nawet pomacać zceglonego egz - ile w tym prawdy nie wiem. Efekt jest taki, że ludzie zaczęli się zgłaszać do T-debile z żądaniami wymiany telefonu na taki z Androidem - byle działał. Mój egz przeszedł pomyślnie aktualizację do 1.1. Po miesiącu skompilowalem sobie wersję 1.4 (właśnie z niej piszę). Dostępne są też gotowe ROMy wszystkich wersji - można wrzucić na telefon w 2 min i cieszyć się wybraną wersją wg uznania. Niemniej jednak Alcatel i T-debile zrobiło ładną antyreklamę w Polsce, takie coś ciężko będzie odkręcić. Druga strona medalu jest taka, że pierwszą wersją jaką Mozilla była powinna pokazać na Biedatelu, jakim jest Alcatel Fire, to wersja 1.4. No ale w takim układzie debiutu nie byłoby nawet dziś :p Na podstawie moich doświadczeń i porównania wersji początkowej z aktualnym 1.4 mogę powiedzieć, że Mozilla w 6 mc zrobila tyle ile Micro$oft czy google w kilka lat. Muszę też wspomnieć o niezłym wsparciu zarówno supportu Mozilli jak też możliwości kontaktu bezpośrednio z samymi programistami. Sprobujcie zrobić to w przypadku Androida czy WP. Jakkolwiek mimo dużych postępów jest wciąż sporo do zrobienia, a Mozilla nie spoczywa na laurach i idzie do przodu. Błędy jaki im zglaszalem były weryfikowane i naprawiane lub kierowane do odpowiedzialnych osob, a nie olewane jak w p

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~mac  2014-01-07 20:18:46  host: user-94-254-210-183.play-internet.pl

    ? przypadku konkurencji. Osobom zainteresowanym polecane jednak zaczekać na oficjalne wydanie 1.4 i może jakiś lepszy telefon. No chyba, że ktoś nie jest bardzo wymagający. Ja z Fire jestem zadowolony, poza aparatem, który po prostu jest :p

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19.  2014-01-08 05:38:41

    Applefan a może link a nie wróżenie z fusów

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20.  2014-01-08 11:52:53

    @19 http://wallstcheatsheet.com/stocks/samsung-suffers-profit-slip.h tml/ http://www.ft.com/cms/s/3/9d4a4080-7746-11e3-a253-00144feabdc0.h tml#axzz2pnqkEFja http://www.bloomberg.com/video/samsung-s-first-profit-drop-in-2- years-a6U1Vk70RFWIgmBNXjDuIw.html?cmpid=yhoo więcej nie chce mi się wklejać

Dodaj swoją opinię