Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Firefox Mobile - prezentacja

Firefox Mobile - prezentacja

LuiN 13 Czerwca 2008 09:06

0 0

Mobilny Firefox to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeglądarek dla palmtopów i telefonów. W sieci ukazał się film prezentujący koncepcję działania jej interfejsu.

Mały Firefox będzie wyglądał nieco inaczej niż popularne obecnie przeglądarki. Podstawą jaką zobaczymy po uruchomieniu aplikacji będzie pulpit z małym okienkiem Bookmarks i wielkim przyciskiem oznaczonym plusem.

Naciśnięcie tego przycisku otwiera nową, pusta stronę, która pojawia się na pulpicie, po czym szybko przechodzi do widoku pełnoekranowego. Nawigacja działa podobnie do tej jaką ujrzeć można w Apple iPhone. Strona przedstawiana jest jako kolumna tekstu z możliwie najkorzystniejszym skalowaniem elementów graficznych.




Przesunięcie palcem po ekranie w lewo, spowoduje powrót do pulpitu z możliwością otworzenia kolejnej pustej strony. Ten sam gest wykonany w prawą stronę, odsłoni najpierw panel nawigacyjny, a jeśli przeciągnąć stronę jeszcze bardziej - wrócimy do pulpitu.

Do tych funkcjonalności Firefox dołoży jeszcze pasek skrótów wyświetlający się poniżej belki wprowadzania adresu internetowego oraz drugi panel skrótów / czynności na samym dole wyświetlanej strony.


Źródło tekstu: azarask.in, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1.  2008-06-13 09:31:03

    ostatnio nowa wersja opery mini nadniach mobilny firefox - dlugo oczekiwana wiadomosc

  • 0

    2.  2008-06-13 10:15:20

    Ja chcę potestować :)

  • 0

    3. ~  2008-06-13 10:43:09  host: 87-205-183-98.adsl.inetia.pl

    Ta przeglądarka nazywa się Firefox a nie FireFox.

  • 0

    4.  2008-06-13 10:59:19

    3, masz rację, tak trochę za źródłem poszło - już poprawiam.

  • 0

    5. ~Daro603  2008-06-13 14:45:22  host: f142-040.opera-mini.net

    Czyli na dniach będzie dostępna przeglądarka internetowa Firefox na telefony z javą 2.0????. A będzie ona darmowa czy płatna????.

  • 0

    6.  2008-06-13 14:54:54

    Ciekawe czy pobije Operę Mobile i Mini Map (od Nokii)... Tylko, żeby z prędkością i stabilnością tej przeglądarki wszytko grało.

  • 0

    7.  2008-06-13 15:07:02

    Tylko co z ilością danych? Dla mnie największą zaletą opery mini jest to, że strony są zmniejszane przez serwer opery i telefon pobiera 50-90 kB zamiast 400-600kB (opera mini vs. wbudowana w E51 przeglądarka Nokii).

  • 0

    8. ~siemi1  2008-06-13 16:47:42  host: ip-89.171.101.73.crowley.pl

    pytaniue na jakim procku cos takiego bedzie chodzic:/

  • 0

    9. ~M. G.  2008-06-13 18:12:23  host: aath216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To nie jest zabawka dla Nokii 3510i a opera mini działa na tym telefonie, fakt że w starszej wersji ale jest.

  • 0

    10. ~~Daro603  2008-06-13 21:53:30  host: f96-022.opera-mini.net

    To za kilka dni ma być dostępna ta przeglądarka firefox???. I ma chodzić na telefonach z javą???. Właśnie opera zmniejsza ilość danych. I średniej wielkości strona ma np 50kb.

  • 0

    11. ~Daro603  2008-06-14 09:30:23  host: f142-052.opera-mini.net

    Na stronie http://www.karciarz.pl/info/mobilny-firefox-w-2009-roku pisze że mobilny Firefox ma być dostępny dopiero w 2009roku. Też pisze że najprawdopodobniej ma być dostępny na telefony Smartphon z platformą operacyjną Windows Mobile i Linux. To na telefony z Symbianem i javą tego raczej niebędzie...

  • 0

    12.  2008-06-14 17:33:02

    Firefox to skostniala kobyla, ktorej czasy swietnosci mijaja... Na dodatek za pozno sie za to zabrali. Przy okazji warto wspomniec, ze kod jest tak spierdzielony, ze zeby z nim cos zrobic, potrzeba by napisac wszystko od poczatku.

  • 0

    13. ~.Rafiki  2008-06-14 21:24:55  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    Skoro marnej i prehistorycznej Operze się udało to czemu nowoczesnemu Fx'wo i ma się nie udać? Mimo wszystko wołałbym chyba widzieć Safari w javie (np 8.2) niż Fx'a, ale to tylko moje marzenie.

Dodaj swoją opinię