Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fioletowa mapa zasięgu rośnie. Kolejne nadajniki LTE i LTE Ultra sieci Play

Fioletowa mapa zasięgu rośnie. Kolejne nadajniki LTE i LTE Ultra sieci Play

Ta_Monika 5 Sierpnia 2018 21:30

7 7

nadajnik lte

Lista kolejnych miejscowości na mapie zasięgu Play została opublikowana na blogu rzecznika fioletowego operatora. Marcin Gruszka pochwalił się, że zasięg 4G LTE dociera już do 2084 miejscowości powyżej tysiąca mieszkańców, w tym 391 miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców. Jak chodzi o LTE z agregacją (nazywane LTE Ultra), to dostępne jest w 1610 miejscowościach z liczbą mieszkańców powyżej tysiąca osób, z czego w 381 miastach mieszka więcej, niż 10 tysięcy osób.

Poniżej znajdziecie pełną listę nowych nadajników. Rzecznik Play wspomina, że lista ta "nie odzwierciedla tempa budowy sieci", bowiem nadajniki stawiane są wszędzie, również w już istniejących lokalizacjach. Miejscowości z listy poniżej to zupełnie nowe lokalizacje.




miejscowość województwo
Laskowice Kujawsko-Pomorskie
Połajewo Wielkopolskie
Filipów Pierwszy Podlaskie
Łowicz Wałecki Zachodniopomorskie
Cewków Podkarpackie
Stany Podkarpackie
Zębowice Opolskie
Dziemiany Pomorskie
Bojanów Podkarpackie
Domaszków Dolnośląskie
Sierakowice Śląskie
Lotyń Wielkopolskie
Krzemieniewo Wielkopolskie
Miasteczko Krajeńskie Wielkopolskie
Parysów Mazowieckie
Sobieszyn Lubelskie
Przyjaźń Pomorskie

Lista miejscowości z siecią LTE Ultra (powyżej 1000 mieszkańców):

miejscowość województwo
Węgliniec Dolnośląskie
Połajewo Wielkopolskie
Studzionka Śląskie
Łukawiec Podkarpackie
Siedlęcin Dolnośląskie
Dziemiany Pomorskie
Bojanów Podkarpackie
Podolsze Małopolskie
Domaszków Dolnośląskie
Lotyń Wielkopolskie
Broniszewice Wielkopolskie
Czerniewice Kujawsko-Pomorskie
Przyjaźń Pomorskie

Źródło tekstu: Play     
Źródło zdjęć: dobreprogramy.pl

Dodaj do:

Tagi: play lte ultra | play | lte | lte ultra

w sumie: 71
  • -2

    53.  2018-08-06 20:00:34

    No pewnie Play "ledwo zipie "np. w Łodzi http://tlp.is/i8w , przy takich prędkościach nie trudno było wykorzystać w lipcu 1,1TB za 5 zł. Dla niektórych fakty trudne do przełknięcia.

  • -1

    54. ~  2018-08-06 20:34:00  host: user-94-254-176-51.play-internet.pl

    @matek451 siema, czy w lipcu dawali lejki ( 2Mbit/s ) w DILu ( RBM ) , bo znajomi pokazywali screeny z Play24 i pobierali bez lejka ponad 1 TB bez żadnego przycięcia prędkości .

  • -1

    55. ~  2018-08-06 20:42:06  host: user-94-254-176-51.play-internet.pl

    dodam jeszcze, że pobierali zarówno w ciągu dnia jak i w ciągu nocy, jeden z moich znajomych miał 3,46 TB i był zdziwiony, że nie dostał w lipcu lejka w DILu, pomimo, że w lokalizacji gdzie on jest bywa średnie obciążenie sieci.

  • -1

    56.  2018-08-06 20:53:56

    U mnie nie było lejka, aż tak jak twój znajomy nie poszalałem sobie ale 1TB pękł. Moja biblioteka filmów 4k powiększyła się znacznie.

  • 0

    57.  2018-08-06 21:02:47

    48. Skoro mało cię to obchodzi to nie wiem po co pisać, że przeciąży sieć czy coś. Przecież ci na tym nie zależy. Co do odchodzenia jak oferty nie poprawią to na pewno się to stanie. Zresztą już się dzieje z kwartału na kwartał coraz gorszy bilans. Zresztą nie dziwne bo Play to nie Plus, T-Mobile czy Orange, którzy mają klientów którzy zostaną z nimi ze względu na to że mają numer 10-15 lat Play to nowa sieć i zyskali dzięki temu że wprowadzali fajne tanie oferty jak się to skończyło i konkurencja daje więcej to wszyscy zabiorą manatki do innych. Świetnie tutaj sprawdza się przysłowie "kto mieczem wojuje ten od miecza ginie".
    53. Łódź to nie jedyne miasto w Polsce to po pierwsze, po drugie co kogo obchodzi ile pobrałeś w tej ofercie RBM skoro tam jest gwarantowane 100 GB miesięcznie i to regulamin jest powodem do reklamacji, a nie twoje słowa że pobrałeś sobie 1TB danych czy więcej.

  • -2

    58.  2018-08-06 21:42:28

    A co ja mam reklamować jak do tych gwarantowanych 100GB wykorzystałem jeszcze 1 TB bez lejka za cenę 2 piw? Boli cię to ? To temat o Play więc po co tu wyjeżdżasz z T-mobile?

  • 1

    59. ~taka prawda  2018-08-06 22:49:53  host: aaac187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TomekO: Tak se kupisz synku. Jak cię nie stać na internet i musisz używać darmowego to nie kupisz routera LTE z agregacją który kosztuje kolo tysiąca PLNów

  • -2

    60.  2018-08-06 23:11:59

    Nie masz zielonego pojęcia o sprzęcie i wypisujesz bzdury. Router domowy z 2CA LTE B525, E5186, MF286 kupisz już za 250 zł, ten 3CA czyli B525 za około 500 zł. Pochodzi z Play, który ma w ofercie najlepsza ofertę sprzętową. Mobilne MiFi z 2CA to koszt 200 zł za E5785 lub za około 300 zł za MF980 z 3CA.

  • 0

    61.  2018-08-07 08:05:09

    58. A co mnie ma boleć? Że masz jakąś śmieszną kartę która gwarantuje 100 GB a tobie udało się pobrać więcej? Co może mi powiesz że mam sobie ją kupić bo można tyle pobrać? Jak ktoś lubi się bawić i później przekładać te karty to jego sprawa ja wiem że ta karta gwarantuje 100 GB i nic więcej i nie mam ochoty później bawić się w kolejne bo mi spadnie transfer wolę zapłacić te 40 zł i mieć pewny nolimits niż bawić się w jakieś przekładanie kart. Po za tym od kiedy B525 ma
    3CA?

  • -3

    62.  2018-08-07 08:23:15

    Oczywiście literówka, chodziło o B715 i co kogo w temacie o Play interesuje oferta T-Mobile. No limit za 40 zł to już historia i nie dla każdego klienta u różowego. Znany jesteś z tego że piszesz wszędzie o T-Mobile i nie dopuszczasz myśli że są inni operatorzy w Polsce, nie używasz Play, nie korzystasz z DIL więc nie zabieraj głosu w temacie ci obcym. Nie twoja broszka, korzystaj sobie z abonamentu u różowego. Zasięg i rozbudowa sieci Play ciebie nie dotyczy i tyle w temacie.

  • 1

    63.  2018-08-07 08:43:06

    62. Po pierwsze nie będziesz dyktował mi gdzie mogę pisać, a gdzie nie, bo to nie twoje prywatne forum po drugie może zobacz kto zaczął pisać o N! i wtedy pisz.

  • -2

    64.  2018-08-07 08:58:17

    Co mnie interesuje kto i co zaczął? To temat o P4 i ich sieci a ty wyjeżdżasz ze swoim T-Mobile gdzie tylko możliwe. Płacą ci za to?

  • 0

    65.  2018-08-07 09:27:19

    64.Nie ja wyjeżdżam a kto inny. Daj spokój pieniaczu nie bedziesz mi dyktował co mogę pisać a co nie. Dyskusja się zaczęła i ja nie mam zamiaru się tłumaczyć przed tobą czy mogę pisać o tym czy nie. Tobie widać muszą płacić za reklamę RBM skoro każdemu ją polecasz.

  • 1

    66. ~  2018-08-07 09:49:42  host: 159-205-32-242.adsl.inetia.pl

    @60 "Router domowy z 2CA LTE B525, E5186, MF286 kupisz już za 250 zł, ten 3CA czyli B525 za około 500 zł." - chcialbym zauwazyc, ze to sa gwonanie chinole, a nie dobry sprzet. Dobry sprzet to Netgear, Cisco, BiPAC czy nawet Asus.

  • 0

    67.  2018-08-07 10:44:52

    A tak konkretnie... Jak się sprawuje to Ultra LTE Pleja w Czerniewicach na Kujawach?

  • -1

    68.  2018-08-07 10:52:01

    Od kilku lat mam Huawei E3272 i osiągam 70/20 mbps. Wystarcza z dużym zapasem na obsługę urządzeń w domu: 4 notebooki, 4 smartfony i Android TV. Miesięcznie zużywam z 70 GB. Przez parę lat nigdy nie przekroczyłem 100 GB w DILu miesięcznie. Tylko ja nie robię backupu internetu. Filmów 4K też nie mam na czy odtwarzać to i mniej danych leci.

  • -1

    69.  2018-08-07 11:28:24

    68. To że ty nie korzystasz z 4K to nie znaczy, że wszyscy.

  • -1

    70.  2018-08-07 13:45:32

    69. bystry jesteś ;)

  • 1

    71. ~mirekb  2018-08-11 08:18:43  host: 188.146.108.233.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ciekawe czy do konca wrzesnia czyli 3q play spelni wymagania koncesyjne z lte800..jest sporo do zrobienia jeszcze

  • 0

    72.  2018-08-12 22:40:07

    Fajniej brzmi: "Fioletowa kupa rośnie":-)))))

Dodaj swoją opinię