Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Fińskie hotspoty nieopłacalne

Fińskie hotspoty nieopłacalne

WitekT 26 Września 2005 11:42

0 0

Wivanet, największa sieć hotspotów w Finlandii zostanie zamknięta do końca I kwartału 2006 roku.

Sieć jest dostępna w północnych Helsinkach oraz kilku prestiżowych centrach handlowych. Wivanet działa od września 2003 roku.
Powodem likwidacji sieci jest 50% spadek cen szerokopasmowych łączy internetowych w przeciągu ostatnich lat. Jak powiedział Pertti Laukkanen, prezes Vantaa Energy (operatora sieci), tak znaczący spadek cen spowodował, że utrzymywanie sieci Wivanet przestało być opłacalne.

Zaistniała sytuacja jest o tyle interesująca, że Finlandia posiada wyjątkowo dobrze rozwinięty rynek nowoczesnych technologii, a wielu specjalistów twierdzi, że to właśnie ten kraj jest wyznacznikiem przyszłych trendów w dziedzinie telekomunikacji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2005-09-26 11:48:09

  uu, czyli za rok, dwa w polsce też będą likwidować hot-spoty? w sumie dobrze, bo interent szerokopasmowy stanieje... i tak źle, i tak nieodbrze. ;|

 • 0

  2. ~wlo  2005-09-26 13:00:01  host: apq182.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Dokładnie ;-) U nas może nie spadek cen łączy szerokopasmowych powoduje (i w przyszłości też), że to będzie tylko uzupełnienie domowego/firmowego łącza sztywnego. To po prostu tańsze jest a do tego kto wychodzi z pracy na lunch albo zakupy żeby pracować?

 • 0

  3. ~pb  2005-09-26 16:14:23  host: bwl171.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Bo hotspoty powinny byc za free. Tak jak na rynku głównym, na ul. szerokiej, na agh, czy w paru innych miejscach w Krakowie.
  pozdrawiam

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-227-37.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet