Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Finowie organizują mistrzostwa świata w rzucie telefonem

Finowie organizują mistrzostwa świata w rzucie telefonem

orson_dzi 16 Września 2015 16:30

8 1

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się Czytelniku w złości rzucić swoim telefonem? Zapewne znajdzie się kilka odpowiedzi twierdzących. Może warto spróbować swoich sił w oficjalnym mistrzostwach w rzucie telefonem?

Mistrzostwa świata w rzucie telefonem komórkowym są organizowane od 2000 roku w fińskim mieście Savonlinna. Wziąć w nich udział może każdy i co ważne, przed startem nie są prowadzone żadne kontrole antydopingowe. Przed przystąpieniem do konkursowych rzutów uczestnicy mogą wybrać telefon najbardziej odpowiadającym im kształtem i masą. Sam rzut jest podobny do konkursów olimpijskich. Miotacz ma określone pole, z którego oddaje rzut i nie może przy tym przekroczyć wyznaczonych linii. Nad całością czuwają sędziowie.




Mistrzostwa mają nawet swoją galerię sław. Znajdują się w niej między innymi rekordziści. Riku Haverinen posłał telefon na odległość 97,73 m, z kolei najdłuższy rzut kobiety, to 40,41 m i należał do Asy Lundgren.

Zobacz: inne filmy z kategorii Śmieszne

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 18
  • 4

    1.  2015-09-16 16:45:00

    Muszę swoją Panią zapytać czy by się nie wybrała na weekend na północ Europy. Jeszcze jakby zawody się zbiegły z PMS...o Panie sława, wywiady, pieniądze

    ;-)

  • -2

    2.  2015-09-16 17:00:41

    Teraz mają czym rzucać. Mają napewno całe magazyny nokii nie sprzedane a wiadomo że i tak nic z nich nie ma.

  • 3

    3. ~ccc  2015-09-16 17:17:28  host: n09-07-04.opera-mini.net

    mozna najdalej rzucic iphonem!

  • -2

    4. ~  2015-09-16 17:28:45  host: gaja.tpnet.pl

    Tylko to im zostało po skasowaniu Nokii.

  • 3

    5.  2015-09-16 18:31:50

    Pamiętam jak w okolicach roku 2000 w media markt były organizowane podobne zawody. Rzucało się wtedy starymi magnetowidami. Każdy z rzucających uzyskiwał rabat na zakup nowego sprzętu.

  • -1

    6. ~Calmisko  2015-09-16 18:32:55  host: dou150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wyrzucają ostatki Nokii;-D

  • 2

    7.  2015-09-16 19:11:23

    Applefan zaraz napisze że iphonem można minimum na 200m rzucić.

  • 3

    8. ~  2015-09-16 19:24:34  host: user-94-254-209-82.play-internet.pl

    @7
    Nie no. Do rzucania iPhone'm trzeba jeszcze kupić odpowiednią aplikację. Za komfort trzeba placić. :)

  • 2

    9. ~LOL  2015-09-16 19:43:25  host: 193.41.113.245

    pobić rekord Elopa i dorzucić do Ameryki może być trudno

  • -3

    10. ~Joey  2015-09-16 19:47:57  host: 81.219.84.18

    @3@7@8 biedaki hejtujące telefon który sam by chcieli mieć ale ich nie stać. Smuteczek, łezka. Ha Ha

  • 0

    11. ~  2015-09-16 20:16:34  host: user-94-254-209-82.play-internet.pl

    @10
    tak bardzo pragnę mieć wyginający się telefon, że aż umieram. hahah ;-)

  • 1

    12.  2015-09-16 20:16:58

    Ja miałem w rękach ajfona i to nieraz i powiem szczerze że jak bym go dostał to bym się ucieszył - bo znalazł bym takiego jelenia na allegro co by mi dał za niego 3000zł hahaha

  • -3

    13. ~cxy  2015-09-16 20:31:22  host: n25-04-01.opera-mini.net

    12. zarty Ci sie trzymaja. Ja swoj tel. dawalem pieskowi i nie umial obsluzyc- a co tu mowic o jeleniu

  • 0

    14. ~  2015-09-17 07:00:37  host: user-46-112-8-52.play-internet.pl

    @8: W tym przypadku apostrof jest niepotrzebny (iPhonem), co innego, gdybyś po nazwie kończącej się samogłoską wstawiał inną samogłoskę (np. iPhone'a).

  • 1

    15. ~  2015-09-17 07:47:07  host: 81.219.84.18

    @Raczej to nie jest hejt. Poprostu fani iPhona uważają, że te telefony są najlepsze w wszystkim. Więc czemu nie w tej dyscyplinie?
    Chociaż przyznam, że ten telefon powinien być dobry do rzucania ze względu na budowę.

  • -2

    16. ~Prawda boli  2015-09-17 10:22:45  host: 92.60.132.22

    Prawda jest taka, że wszystkie hejty na Iphone'a są z strony ludzi, którzy nigdy go nie posiadali bądź nawet nie mieli go w dłoni. Nie chodzi tutaj o to, że uważam telefon za najlepszy, ale jest dobry i warto wyłożyć na niego taką ilość gotówki. Nie, nie mam aktualnie iPhone'a, i nie bronię tutaj Apple. Po prostu jak nie miałeś okazji korzystać to się nie wypowiadaj.

  • 0

    17. ~Opos  2015-09-17 16:40:39  host: 188.146.139.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Spróbować swoich CHCIŁ??? Poprawcie to bo aż razi w oczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    18. ~...  2015-09-18 13:56:25  host: public-gprs362527.centertel.pl

    a ja myślałam że swoimi rzucają...

Dodaj swoją opinię