Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Finalne wersje mobilnych Oper

Finalne wersje mobilnych Oper

Q! 17 Marca 2010 11:33

0 0

Opera udostępniła finalne wydania dwóch wersji swoich przeglądarek mobilnych - Opera Mini oraz Opera Mobile.

Opera Mini 5 oraz Opera Mobile 10 to duet, który pozwoli użytkownikowi niemal każdego telefonu komórkowego na wygodne i praktycznie tak samo funkcjonalne przeglądanie zasobów sieci jak na komputerze stacjonarnym.




Udostępnione wersje przeglądarek zawierają najważniejsze funkcje wersji biurkowej. Do dyspozycji użytkownika oddano m.in. takie opcje, jak możliwość przeglądania Internetu w wygodnych kartach, menedżera haseł oraz funkcji Speed Dial.

Wygląd oraz obsługa obydwu wersji przeglądarek został do siebie maksymalnie upodobniony. Aby pobrać jedną z nich, wystarczy w przeglądarce w telefonie wpisać adres m.opera.com.

Źródło tekstu: opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19.  2010-03-17 14:02:15

    Aby usunąć zapisanąstronę szybkiwgo wybierania wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk "OK" (czy jak on się tam nazywa - środkowy d-pada). Pojawia się wtedy meny podręczne z opcjami:"wyczyść" i "edytuj".

  • 0

    20.  2010-03-17 14:03:41

    Przepraszam za literówki ;) Coś mi się klawisze lepią dzisiaj.

  • 0

    21. ~ws  2010-03-17 14:08:25  host: v02-16.opera-mini.net

    jwstem userem opery od dawna i nistety musze stwierdzic ze 4.2 na k750i znacznie lepiej sie spisuje moze za stary telefon fakt

  • 0

    22. ~  2010-03-17 14:26:09  host: acmv73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Obie działają mi na wap (http). Jednak w mobile 10 nie mogłem wyszukiwać w Google ani otwierać wielu stron, które otwierają się pod mini 5 ("Attempt to unauthorized object"), podczas gdy w mini 5 nie miałem z tym żadnego problemu (i to w tym samym czasie - aplikacje uruchomione jednocześnie). Natomiast w obu są problemy z wyświetlaniem niektórych stron (tekst wychodzący z ramek, brak obrazów mimo ustawienie pobierania obrazków itp), których nie doświadczyłem na przeglądarce fabrycznie preinstalowanej w telefonie. I jeszcze pytanie: gdzie w mobile 10 są ustawienia kodowania znaków - mam same kwadraciki na zamiast polskich czcionek (w mini oczywiście wszystko działa, bo zaciągnąłem polską wersję).

  • 0

    23. ~iter  2010-03-17 14:38:20  host: chello087206002020.chello.pl

    Do user//nie moze a na pewno za stary masz telefon zdecydowanie!Ja np mam nokie n70 no mozna nawet i powiedz ze ta nokia to wypas ful obsłuzy prawie wsio nie mowiac juz juz o operach bo opere to kazda obsłuzy oczywisc tylko przeznacz na tel kazda! takze jak by niepatrzec zdecydowanie jestem z tego tego tel zadowolony!//nawet sie jeszcze ani razu nie zawiesiła a mam ja jak narazie poł roku no i oby tak dalej sie niezawieszac hee

  • 0

    24. ~iter  2010-03-17 14:45:05  host: chello087206002020.chello.pl

    sorki za powtorzenia w wyrazach!!:]//Pozdrawiam wszystk ktorzy tu robia te komenty na tym portalu i nietylko.Duzo rzeczy m.in mozna sie przez to nauczyc.B.Dobra rzecz to jest zdecydowanie!

  • 0

    25. ~  2010-03-17 14:46:59  host: t15-06.opera-mini.net

    Ja chciałem pobrać tę nową operę mini 5. To po wejściu na stronę m.opera.com pisało Wykryte urządzenie: Sony Ericsson K750i Twoje urządzenie nie spełnia wymagań programu Opera Mini 5. Ja mam operę mini 4.2 i dobrze chodzi...

  • 0

    26. ~iter  2010-03-17 14:51:38  host: chello087206002020.chello.pl

    hmm no to skoro tak to najwidoczniej nie spełnia i tyle! moja spełnia Pozdr!

  • 0

    27.  2010-03-17 14:58:45

    Ja wróciłem po próbach przekonania się do bet piętek wersji do 4.2 bo jednak wygoda i szybkość obsługi bezkonkurencyjna.

  • 0

    28.  2010-03-17 15:13:20

    22. Mobile 10 jet także w wersji polskiej - polskie ogonki właściwie mi się wyświetlają ;-) 25. - mi podobnie powiedział przy E61i i "10" - że nie jest kompatybilna z moim modelem telefonu, ale zapytało też, czy mimo to zainstalować ;-) Zainstalowała się, chodzi, ale - co wcześniej mówiłem - co jakiś czas pokazuje komunikat o małej ilości pamięci i każe mi zamknąć inne aplikacje ;-)

  • 0

    29. ~aupol  2010-03-17 15:36:03  host: mail1.poczta-polska.pl

    Opera mini 5 jest ok ale zostanę przy 4. Brakuje mi możliwości sprawdzenia w menu przeglądarki ilości przesłanych danych. Nowa wersja pobiera też więcej danych - sprawdziłem na najczęściej odwiedzanych przeze mnie stronach, na takich samych ustawieniach.

  • 0

    30. ~  2010-03-17 15:51:19  host: acmv73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    28: ok, dzięki, instalowałem z komórki i nie znalazłem linku do wersji international, pobrałem więc z internetu stacjonarnego i zastąpiłem wersję angielską. Tyle, że teraz mimo identycznych ustawień połączenia co wcześniej, już na wszystkich stronach mam komunikaty "Attempt to unauthorized object" albo podobne o niemożności połączenia. Opera mini5 natomiast nie ma problemu.

  • 0

    31. ~  2010-03-17 16:21:48  host: t07-13.opera-mini.net

    mini jes ciekawa. inaczej szuka sie zakladek, ale to detal. nieco wkurzajace jest pojawianie sie samoistnie wirtualnej klawiatury kazdorazowo po selekcji pola do wpisania (przynajmniej u mnie), oaz czasem nie laduje sie cala strona chyba gdy za szybko chce sie powiekszc tekst. ale to kwestia przyzwyczajenia. przedem chyba nie blo opcji dzy ekran, co jest przydatne

  • 0

    32. ~  2010-03-17 16:28:46  host: p10-05.opera-mini.net

    A mi 5 instaluje się w miejsce 4.2,nie moge mieć równocześnie w fonie 4.2 i 5,szkoda...

  • 0

    33. ~  2010-03-17 16:59:23  host: t06-13.opera-mini.net

    18# Dziekuje ~qqqw. Pomogło.

  • 0

    34. ~wroniegniazdo  2010-03-17 17:32:49  host: 188.146.247.196.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Na HTC Magic działa świetnie, dużo lepiej niż poprzednia wersja. Więcej "wygładzających" animacji i fajniejszy speed dial. @APSpracownik u mnie to samo - czasem po kliku w link oddala np. stronę gazeta.pl, nie przeładowując zawartości. Zwykle wystarczy, że poczekam chwilę, a strona się przeładuje sama. Trochę irytujące.

  • 0

    35. ~jaro2004  2010-03-17 21:16:28  host: chello089078097132.chello.pl

    Ja powiem tak korzystam z z opery mini 5 i 4.2 na dwoch telefonach Samsung omnia hd i Nokia N95 i doszedlem do wniosku ze wersja 5 swietnie sprawdza sie w telefonach dotykowych natomiast wersja 4.2 jest lepsza dla telefonow z fizyczna klawiatura a to z powodu ze opera mini 5 w przeciwienstwie do wersji 4.2 nie posiada szybkiego przewijania strony a ta funkcja jest bezcenna w wygodnym przegladaniu internetu(jak dla mnie)natomiast Opera mobile10 tez moim zdaniem lepiej sprawuje sie w dotykowcach.

  • 0

    36. ~  2010-03-18 01:31:40  host: t19-14.opera-mini.net

    Dlaczego nie ma w tej wersji 5.0 kanałów rss ? A moze są gdzieś ukryte ? W 4.2 byly na wierzchu i to mi sie podobało, od razu dostęp do nowości np. na Telepolis.pl :-)

  • 0

    37. ~  2010-03-18 01:48:44  host: t19-06.opera-mini.net

    Na 5800 chodzi b.fajnie. Przy pobieraniu skopiowało wszystkie ustawienia, zakładki i historię z 4.2. Wcale nie jest wolniejsza i rss też pokazuje.

  • 0

    38.  2010-03-23 19:56:47

    Wersja 3 była ostatnią dla nokii 3510. Wersja 4 to najwyższa wersja dla telefonu siemens c72. Założę się, że wersji 6 nie uruchomię nawet w playsecie (huawei u121). Próbowałem napisać komentarz z tej opery niestety chyba się nie dodał. Ta wersja ma problemy z polską czcionką w nagłówkach wiadomości RSS. Zegar jest godzinę spóźniony i nie można tego skorygować jak w poprzedniej wersji. Przydałaby się opcja dla strony głównej gdzie można byłoby wybrać między stroną z linkami jak w starszej wersji i nową - obrazkową.

Dodaj swoją opinię