Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Finalna wersja Opery Mini 4.2

Finalna wersja Opery Mini 4.2

LuiN 25 Listopada 2008 14:16

0 0

Opera, po testach wersji beta, udostępniła finalną wersję jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych - Opera Mini 4.2. Nowa wersja przeglądarki zgodna jest z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android.

Użytkownicy komputerowej wersji przeglądarki Opera zyskają na nowej usłudze: Sync your Notes, która pozwala na szybką synchronizację notatek, z jednoczesnym ich przetworzeniem do wersji mobilnej.




Aplikacja w wersji 4.2 zadebiutowała w Android Market jako pierwsza alternatywa dla standardowej przeglądarki zainstalowanej w linuksowym systemie operacyjnym Google'a. Wersję dla użytkowników innych telefonów znaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~  2008-11-25 14:27:19  host: zs3.eth0.tahoe681-c-zs3.lubman.net.pl

    a co z java?

  • 0

    2. ~od[  2008-11-25 15:00:51  host: abyj78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    przecierz jest na jave

  • 0

    3.  2008-11-25 15:13:49

    Czas na update...

  • 0

    4. ~Kwiatek  2008-11-25 15:14:36  host: gig122.internetdsl.tpnet.pl

    "Nowa wersja przeglądarki zgodna jest z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android." to oczywiste, że jest zgodna, bo mają jave. Lepiej napisać, że to pierwsza przeglądarka firmy nie googlowskiej dostępna na androida :P

  • 0

    5. ~Hose  2008-11-25 16:13:34  host: 194.39.141.10

    Nie ma wydania pod Omnie, hmmmmmm dziwne.

  • 0

    6.  2008-11-25 16:17:05

    Kwiatek , to tak samo jakbys napisal , ze c++ i symbian c++ to to samo , albo java2se i java2me to to samo , albo ze ciezarowka i osobowy to to samo bo na obydwa mowisz samochod. Oczywiscie , ze nie to samo. Aplikacje napisane w java2me moga dzialac na Androidzie tylko przez emulator , a to jest dedykowana wersja napisana w java2android , jesli mozna uzyc takiego okreslenia , po drugie MUSI byc przekompilowana do owego niesmiertelnego Dalvika , o ile sie nie myle sa to pliki .dex

  • 0

    7. ~  2008-11-25 19:01:34  host: f96-048.opera-mini.net

    Na n73 działa nieźle. Tylko nie wiem dlaczego nie chciało mi podmienić z wersji 4.1. Musiałem ją najpierw usunąć. Moim zdaniem prędkość otwierania samych stron jest taka sama. Plusem jest szybsze pobieranie plików.

  • 0

    8. ~a_lex  2008-11-25 19:07:20  host: apn-77-115-130-182.gprs.plus.pl

    Kilka razy juz czytalem Issa Twoje komentarze o javie i wyglada, ze wiesz co mowisz. To moze wiesz tez czy istnieja aplikacje w Javie ktore potrafia uzywac podczerwieni? Swego czasu szukalem pilota na telefon z J2ME i znalazlem ze to niemozliwe. Ale dlaczego?

  • 0

    9.  2008-11-25 20:38:57

    ***a_lex , z tym "znastwem" to jest tak , ze niestety przeczytanie nawet kilku ksiazek kucharskich nie czyni kucharzem , a przekucie teorii na realne nawet nieco bardziej zlozone projekty , to dluga droga , ktorej ja jeszcze nie przeszedlem. Pokrotce moge Ci tylko powiedziec , ze aby aplikacja mogla korzystac z jakiejs funkcjonalnosci telefonu , musi to byc okodowane , i tak np. Mobilny Python udostepnia programistom funkcje obslugi BT w module socket , jakie okodowali tworcy tej wersji interpretera (napisanego w c++) , a Java ma pakiet rozszerzajacy standardowa biblioteke , tak zwany javax.bluetooth z klasami i interfejsami umozliwiajacymi obsluge BT w telefonie, ale nie ma pakietu umozliwiajacego korzystanie z podczerwieni , albo przynajmniej ja nic o tym nie wiem (a wielu rzeczy nie wiem , o wiele wiecej niz tych o ktorych mam pojecie). Jesli nie ma jakiegos pakietu/modulu a tak bylo np. z implementacja Javy pod Androida , nie ma mozliwosci napisania aplikacji , choc jesli telefon natywnie obsluguje dana technologie jak np. BT mozna z niej korzystac.

  • 0

    10.  2008-11-26 11:46:49

    issa - ale jednak mimo wszystko, mój sceptycyzm nie był zasadny ;-)

  • 0

    11.  2008-11-26 11:52:17

    7. - mi na E51 bez problemu zastąpiła starą wersję ;-)

  • 0

    12.  2008-11-26 16:07:38

    Mnie na Tytanie rowniez... szkoda, ze G900 ma taka kiepski silnik Javy.

  • 0

    13. ~  2008-11-26 19:15:00  host: f96-043.opera-mini.net

    a_lex Dzieki Issa. To znaczy ze taka aplikacja sama nie moze odwolac sie do sprzetu?-Chyba to raczej glupie pytanie bo zdaje sie jednym z podstawowych zalozen Javy jest niezaleznosc od sprzetu :-)

  • 0

    14. ~mystic  2008-11-27 10:50:16  host: eih23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy nowa Opera 4.2 jest również dostępna na Samsunga i900 Omnia ? Na stronie producenta nie ma odnośnika dla tego modelu.

  • 0

    15. ~  2008-11-28 03:42:57  host: p11-06.opera-mini.net

    Niewiem czemu ale za kazdym raze gdy ja uruchamiam zamiast u ladowania instaluje sie od nowa,wyprubowalem na Sony Ericssonie W850i W880i K770i i na kazdym modelu to samo.Jaka moze byc przyczyna?

  • 0

    16. ~  2008-11-28 14:44:59  host: f96-024.opera-mini.net

    Jak dla mnie to nieskonfigurowany GPRS ale to chyba za proste :-)

  • 0

    17. ~  2008-12-02 08:53:22  host: f96-057.opera-mini.net

    A ja mam do was takie pytanie. Mam Opere 4.1 na Sony Ericcsonie k310i i tel w Orange Go. Wykupuje pakiety internetowe Orange Free 20MB smigam sobie po necie i kiedy pakiet sie konczy(zaczyna zjadac kase z konta) stwierdzam z licznika danych w tel ze ten pakiet mial niecałe 10MB wysyłanych i odbieranych danych. pytam dlaczego? Czy tel zle zlicza te B czy po prostu oszukują w ORANGE i w rakietach 20MB daja tylko 10MB. jak ktos cos wie to prosze o odpowiedź

  • 0

    18. ~  2008-12-02 21:20:09  host: f142-050.opera-mini.net

    Pewnie w Orange pakiety sa rozliczane z dokladnoscia do, powiedzmy 100 KB a wiec np. przeslesz 150 KB a policzone masz za 200 KB. Tak jest najczesciej, z tego co wiem tylko Simplus rozlicza co do bajta. I stan pakietu mozna tam sprawdzic krotkim kodem, nie trzeba sprawdzac po kasie.

  • 0

    19. ~  2008-12-03 08:42:31  host: f96-023.opera-mini.net

    cos w tym chyba jest, z tego co sie orientuje to w tym pakiecie sa rozliczane paczki po 50KB ale dalej cos w tym ORANGE mi pachnie dziadostwem, no nic dzieki za sugestie moze zdecyduje sie na SIMPLUSA albo SIMDATĘ

  • 0